539
دوشنبه، ۰۵ شهریور ۱۳۹۷
1
تلگرام طلایی راه را برای داخلی‌ها باز می‌کند؟

10‌روز تا اتمام فعالیت تلگرام طلایی

چند روز از مهلت اعلام‌شده برای تلگرام طلایی و هاتگرام بیشتر باقی نمانده است. ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده بود آخرین مهلتی که به فعالیت بدون فیلتر نسخه‌های فارسی تلگرام داده‌ایم، ۱۵‌شهریور است.

صدای «البرادعی» هم نسبت به فراموشی مسأله فلسطین بلند شد

سکوت خفت بار عرب

فلسطینی‌ها طی ماه‌های اخیر با دو چالش اصلی مواجه بوده‌اند که یکی از آن‌ها اعلام ترامپ در انتقال سفارت از تل‌آویو به قدس بود و مسأله دیگر نیز حرکت خزنده‌ای است که متاسفانه برخی کشورهای عربی به‌ویژه عربستان سعودی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی دنبال می‌کنند.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمانی که با ارز دولتی کالا وارد کرده‌اند دیروز به صورت علنی برگزار شد

مفسدان اقتصادی زیر تیغ

«با دزد دزد گفتن، دزد از دزدی دست برنمی‌دارد؛ باید رفت، وارد شد. اگر با اخلالگران اقتصادی برخورد جدی بکنید، مردم استقبال می‌کنند. بعضی خیال می‌کنند که برخورد با مفاسد اقتصادی، مخل امنیت اقتصادی است اما در حقیقت موجب امنیت اقتصادی است.» این بیانات و توصیه‌های مهم رهبر انقلاب برای مبارزه با فساد است. از همین رو قوه‌قضاییه نیز در نامه‌ای به رهبر انقلاب درخواست کرد اجازه اقدامات ویژه در برخورد قاطع و سریع در چهارچوب قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور و قانون مجازات اسلامی داده شود و بر همین اساس روز گذشته نخستین جلسه دادگاه اخلالگران اقتصادی ارز برگزار شد.

سرمقاله

«سؤال» و سبد آگاهی

فراکسیونی که همنوا با مردم نیست

تغییر کابینه به دست مجلس

نمایندگان مجلس هشدار داده بودند که اگر دولت تغییری در تیم اقتصادی خود ندهد، خودشان دست به‌کار خواهند شد. حال بعد از گذشت دو ماه از وعده رییس‌جمهوری درباره به‌کارگیری مشاوران جدید و ترمیم کابینه وکلای ملت دومین وزیر روحانی را استیضاح کردند تا دولت مجبور شود نیروی تازه نفس و متخصص‌تری را جایگزین کند.

اعتراف رییس و عضو شورای شهر به ناکارآمدی

وقتی «امید» تهرانی‌ها ناامید می‌شود

یک سال از عمر شورای شهر تهران در دوره پنجم گذشت و اول شهریورماه دوره هیأت‌رییسه فعلی به پایان رسید. بنابراین شورا باید برابر قانون در نخستین جلسه پس از این تاریخ انتخابات هیأت‌رییسه را برگزار می‌کرد. در جلسه هم‌اندیشی دیروز شورا این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هیأت‌رییسه فعلی انتخابات هیأت‌رییسه جدید را برابر قانون برگزار کرد که اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 21‌رأی مجدد آقای محسن هاشمی را به عنوان ریاست شورای شهر تهران در دومین سال دوره پنجم انتخاب کردند.

افزایش 600‌درصدی سفر ایرانیان به گرجستان سبک زندگی گردشگران را تغییر داده است

کلاه گرجی بر سر گردشگران ایرانی

گرجستان به یکی از اصلی‌ترین مقاصد سفر و مهاجرت ایرانیان بدل شده است، کشوری در حوزه قفقاز که تعلیق روادید آن بعد از توافق برجام در 26‌بهمن 94 به صورت کامل اجرایی شد و پس از آن بود که به گفته سفیر گرجستان در ایران سفر ایرانی‌ها به این کشور ۶۰۰‌درصد رشد پیدا کرد ونیز به گفته سفیر ایران در گرجستان سفر ایرانی‌ها به این کشور که سال گذشته نزدیک به ۳۵۰‌هزار نفر بود، امسال به یک میلیون نفر رسید.

زمین لرزه دوباره به جان غرب ایران افتاد

کرمانشاه همچنان می‌لرزد

بامداد روز یکشنبه زلزله‌ای به بزرگی 9/5ریشتر تازه‌آباد از توابع استان کرمانشاه را لرزاند. این زلزله در عمق ‌هشت کیلومتری زمین رخ داد و شدت آن به‌اندازه‌ای بود که سه‌‌کشته و 255 مصدوم بر جای گذاشت که به‌دنبال آن صبح امروز وزیر کشور به کرمانشاه سفر کرد. همه‌جا نیمه‌تاریک بود اما من دیدم که چطور سقف پایین آمد، ترسیدم، جیغ کشیدم، بلند جیغ کشیدم، مادرم را صدا زدم و به سمت در فرار کردم. وقتی زلزله می‌آید هرکسی که می‌تواند خودش را داخل کوچه می‌رساند، آن موقع اصلاً نمی‌دانستیم برادرم کجاست. مادرم من را صدا زد گفت برادرم توی خانه‌اش است، تنهاست ، حتماً زیر آوار مانده. من رفتم سمت خانه برادرم ، دیدم خانه‌اش کلاً پایین آمده. همه‌جا آوار بود. نمی‌دانستم کجاست. زنده است یا مرده؟! دیدم همسایه‌هایش هم نزدیک آوارها دنبالش می‌گردند، همان‌جا صدای برادرم را شنیدم‌، خیلی ضعیف بود اما می‌گفت‌: سهراب... فرهاد... سهراب و فرهاد همسایه‌هایش بودند‌. من همان‌جا با کمک همسایه‌ها او را بیرون کشیدم. شاید باورتان نشود اما به خدا یک متر خاک و آجر و چوب را کنار زدیم تا برسیم به برادرم. وقتی از زیر آوار بیرون آمد دیگر نای حرف زدن نداشت» این‌ها بخشی از صحبت‌های یک دختر نوجوان از اهالی یکی از روستاهای ثلاث باباجانی است.

«صبح‌نو»ازرویدادسینمایی‌وزارت‌بهداشت‌گزارش‌می‌دهد

شرکتی‌خصولتی‌مجری‌جشنواره‌ای‌میلیاردی

جشنواره فیلم «سلامت» امسال هم برگزار شد و درکنار این این رویداد انتقادات مختلفی به علت، شکل و خروجی این جشنواره مطرح شد.

شماره‌های پیشین