537
شنبه، ۰۳ شهریور ۱۳۹۷
1
«صبح‌نو» کتاب جنگ‌های ایران را بررسی می‌کند

روایت جی سولومون از جنگ مالی آمریکا علیه ایران

جی‌سولومون، گزارشگر روزنامه وال استریت ژورنال در کتابی که درباره ایران با عنوان «جنگ‌های ایران» نوشته است، تحولات و مسائلی را که به امضای توافق هسته‌ای انجامید با جزئیات، مورد بررسی قرار داده است. جی‌سولومون در کتاب خود جزئیات مربوط به واکنش دولت آمریکا به تهدیدهای جدی ایران را بازگو و به درک و شناخت ایران که اغلب با نگاهی تک‌بعدی به آن نگریسته شده کمک کرده است. در عنوان این کتاب می‌خوانیم: بازی‌های جاسوسی، نبردهای بانکی و قراردادهای محرمانه‌ای که شکل خاورمیانه را تغییر داد.

پدر کویرشناسی ایران در گفت‌و‌گو با «صبح نو» از مدیریت بحران آبی می‌گوید

وزارت نیرو باید زور بگوید تا بی‌آب نشویم

آقای احمد امینی، مدیرکل کانه‌آرایی و فرآوری مواد معدنی سازمان زمین‌شناسی گفته است «بر اساس مطالعات انجام شده تا سال‌2040، ‌33‌‌ کشور در وضعیت شدید کم‌آبی قرار خواهند گرفت که از این تعداد 14کشور از خاورمیانه در میان این کشورها وجود دارند که رتبه ایران در این لیست، مرتبه سیزدهم است.» این اطلاعات نشان می‌دهد، وضعیت تأمین آب در آینده به مشکل جدی‌ای برای کشورها تبدیل خواهد شد.

نمایندگان مجلس خواستار روشن شدن نقش دولت در گرانی دلار شدند

فردا، آغاز دادگاه علنی اخلالگران ارزی

جلسات رسیدگی به اتهامات اخلالگران در نظام پولی و ارزی کشور از فردا چهارم شهریورماه در شعبه اول و دوم دادگاه ویژه آغاز می‌شود؛ این دادگاه‌ها به صورت علنی برگزار می‌شود و انتشار اسامی متهمین و همچنین محتوای جلسه برای رسانه‌ها بلامانع است.

سرمقاله

تحقق مصرف کالای ایرانی

با حکم دادگاه سری سعودی یک بانوی فعال سیاسی در عربستان  اعدام می‌شود

بانوان تیم ملی کبدی ایران تاریخ‌ساز شدند

قصه قهرمانی ظهر جمعه

گزارش | محمد مهدی حاجی‌پروانه

«صبح‌نو» گزارش می‌دهد

گوگل، فیس بوک و توییتر علیه ایران

در روزهای اخیر گوگل، فیس بوک و توییتر صفحاتی که طبق ادعای خود آنها را مرتبط با ایران می‌دانستند مسدود کردند. این اقدام توسط رییس بخش مطبوعاتی هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، ادعایی مضحک، سوءاستفاده از رسانه‌های اجتماعی خوانده شد.

گزارش «صبح نو» از پویش جالبی که چند جوان در قطعه شهدای بهشت زهرا به راه انداخته‌اند

صیقل سنگ مزار شهدا

سنگ مرمری سفیدی که روی همه‌شان با رنگ سبز، قرمز و سیاه تزیین شده، یک لاله بزرگ و خوش‌رنگ قرمز، پرچم‌های بلند سه رنگ در بالای سنگ مزار سفیدرنگ، تابلوی آلومینیومی که با عکس قاب گرفته جوانی، گلدان‌های سفالی، قرآن و گل‌های مصنوعی تزیین شده بود، تانک بزرگ آهنی و بوی گلاب حلوایی که در فضا می‌پیچید، همه و همه تصاویر مزار شهدا هستند. تصاویری که از دهه شصت شروع شد و تا دهه هفتاد، هشتاد و حتی نود هم با وجود روزمرگی و مدرنیته ادامه پیدا کرد. بخش مرکزی بهشت‌زهرا، درست در قلب آن برای همه با دیگر بخش‌ها فرق دارد، بخشی که شهدا در آن آرام گرفته‌اند. حالا بعد از گذشت بیش از سی سال، یک گروه جوان پویشی راه انداخته‌اند تا رسوب‌های قبور شهدا را پاک کنند و رنگ جدیدی را هم روی سنگ‌های مرمری سفید بزنند.

حجت‌الاسلام زیبایی‌نژاد در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»:

جهل می‌تواند یک حرکت مقدس را زیر سؤال ببرد

انتشار یک عکس از تجمع طلاب معترض به وضعیت اقتصادی کشور، روایت ناقصی از آنچه در این مراسم گذشت رامنعکس کرد.

شماره‌های پیشین