527
چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۷
1

دو اقدام تروریستی در کردستان و خوزستان خنثی شد

«صبح‌نو»حادثه«مزارشریف»رادرآثارتصویری‌بررسی‌می‌کند

پشت‌پرده‌یک‌حادثه‌درمقابل‌دوربین

17مردادماه1377‌حادثه تلخ و عجیبی رخ داد. در اوضاع بحرانی آن‌روزهای افغانستان، افرادی مسلح به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف حمله کرده و هشت نفر از دیپلمات‌های ایرانی را به شهادت رساندند. این حادثه تلخ دارای ابعاد مختلفی است که پس از گذشت چند سال از آن، چند فیلم سینمایی و مستند درباره‌اش ساخته شده است.

دهقان: در این چهار ماه به اندازه 40‌سال خسارت به کشور وارد شد

فهرست دریافت‌کنندگان ارز را منتشر کنید

رییس‌جمهوری در گفت‌و‌گوی تلویزیونی خود با مردم تأکید کرد که نباید به سوءاستفاده‌کنندگان ارز دولتی رحم کرد و اعلام کرد که دولت هیچ خط قرمزی در این زمینه ندارد، این سخنان روحانی در حالی مطرح شد که کابینه دوازدهم به دستور او برای انتشار لیست ارزبگیران دولتی بی‌توجهی کرده و با سیاسی‌کاری لیستی ناقص منتشر می‌کند.

جنگ تجاری آمریکا و چین بالا گرفت

غلبه اژدها بر غول خشمگین

جنگ‌های تجاری دهه‌های اخیر که یک‌سوی آن معمولاً غرب بوده است، بدون برنده پایان یافته است. اما آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین که در یک ماه اخیر به بالاترین حد خود رسیده است، نشان می‌دهد که پکن در‌صدد پیروزی و شکست غول اقتصادی جهان است چرا که درحال گستراندن گام‌های اقتصادی خود در سراسر جهان است.

سرمقاله

رفراندوم درباره ساعت کاری رییس‌جمهوری

معلم کرجی حالا با تولید چای‌خشک‌کن‌های خانگی اشتغال‌زایی می‌کند

یک فنجان کارآفرینی لب‌سوز

سال‌هاست اقتصاددان‌های کشور درباره کوچک‌سازی اقتصاد و راه‌اندازی کارگاه‌های خانگی می‌گویند. متدی که می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند و اتفاقاً با همین روش هم کارهایی انجام‌شده است. کارگاه‌های کوچکی که البته مشخصات خودش را دارد. همه کارمندان و کارگران آن اعضای خانواده‌اند. با همین متد اتفاقاً در شهرستان لنگرود استان گیلان، معلم مدرسه‌ای تصمیم گرفته است مشکلات اقتصادی که دغدغه‌اش بوده است، رفع کند. برای آن‌هم نظریه خاص خودش را ایجاد کرده است.

«صبح‌نو» شایعات عجیب گرانی گوشت مرغ و لبنیات را بررسی می‌کند

در جست‌و‌جوی کنجاله‌های گمشده

گرانی‌های اخیر در حوزه گوشت و مرغ باعث شده تا مردم به شدت دچار مشکل شوند، گرانی‌هایی که با افزایش نوسانات ارزی و به هم خوردن ثبات بازار به طرز غیر قابل منتظره‌ای به برهم خوردن نظم بازار منجر شد، در شرایط کنونی واردکننده‌های نهاده‌های دامی که بیشترین نقش را در تعیین قیمت گوشت و مرغ دارند نیز برای سود بیشتر دست به احتکار زدند. این در حالی است که بخشی از این نهاده‌های دامی وارد شده مربوط به واردات ماه‌های گذشته و حتی اسفندماه سال گذشته است.

«صبح‌نو» از مشکلات عجیب خانه به دوش‌های تهرانی گزارش می‌دهد

اجاره مسکن؛ ماهانه یک سکه!

نوسانات بازار مسکن این روزها مستأجران را بیشتر از هر زمان دیگری نگران کرده است. نه صاحبان‌خانه، دل به قیمت کمتر می‌دهند و نه مستأجران توان پرداخت اجاره‌بهای عجیب و غریب را دارند. برخی بر این باورند با افزایش نرخ ارز و طلا، می‌بایست قیمت مسکن هم افزایش بیابد اما کارشناسان نظر دیگری دارند.

انتشاراتی دیگری در آستانه تعطیلی

آیا ناشر 40ساله قربانی اختلافات داخلی می‌شود؟

این روزها در هیاهوی بازار نشر و مسائل اقتصادی شاید شنید‌ن اینکه چند ناشر کرکره نشر را پایین کشیده و عطای فعالیت را به لقایش بخشیده‌اند طبیعی باشد. طبیعی که نه بیشتر اندوهناک است مخصوصاً اگر بدانی که این ناشر سابقه زیادی دارد و کمی مانده تا نیم‌قرن فعالیت را تجربه کند.

حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی را بررسی کرده‌ایم

جایگزین‌های ایرانی اینستاگرام

از ابتدای جدی شدن فیلترینگ تلگرام و اقبال مردمی به سمت پیام‌رسان‌های داخلی اعلام شد که به پیام‌رسان‌های داخلی وام اعطا خواهد شد. اما این مسأله تا امروز فراز و نشیب‌های زیاد و حرف و حدیث‌های بسیاری را به‌دنبال داشته است.

شماره‌های پیشین