526
سه شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۷
1
«صبح‌نو»ازجولان‌فیلم‌های‌نازل‌درتابستان97 گزارش می دهد

با خانواده به سینما نروید

فصل اکران این روزهای سینمای ایران با استقبال مخاطبان و البته فروش بالا همراه شده است. البته فیلم‌های درحال اکران و جریان غالب آنها حواشی قابل توجهی نیز دارد.

«صبح‌نو» از وضعیت نامناسب این روزهای مطبوعات گزارش می‌دهد

مطبوعات بدون کاغذ مانند جنگ بدون فشنگ

حوزه نشر و مطبوعات این روزها مشکلات متعددی دارد. پیش از این نیز این حوزه وضعیت مطلوبی نداشت اما مشکلات متعدد اقتصادی و سوء‌مدیریت‌ها این عرصه را با نگرانی‌های بیشتری مواجه کرده است. پیرامون تحلیل اوضاع فعلی و راه‌کارهای برون‌رفت از آن با آقای «مهدی عرفاتی»‌ سردبیر روزنامه جام‌جم و آقای «مهدی رحمانیان»‌ مدیر مسوول روزنامه شرق گفت‌و‌گو کرده‌ایم.

«صبح نو» اثرات آزادسازی نرخ ارز را در جلوگیری از سوءاستفاده سودجویان بررسی می‌کند

بازار کاسبی سفر خارجی کساد شد

«نماینده مردم تهران گفت ‌براساس بسته جدید ارزی، نرخ ارز مسافرتی تغییر خواهد کرد و به نرخ ارز آزاد نزدیک می‌شود.» تصمیمی که باعث خواهد شد ‌رانت‌هایی که برخی از آژانس‌های گردشگری برای گرفتن ارز مسافرتی از مسافر و عرضه آن با نرخ آزاد در بازار بوجود آمده بود، این نکته‌ای‌است که در چند هفته اخیر با افزایش نوسانات ارزی مورد توجه مسوولان قرار گرفته بود و حالا شاید با این تصمیم برطرف شود.

چند جوان که دغدغه اجتماعی دارند استارت‌آپی برای کار خیر راه انداخته اند

تو نیکی می کن و در «سایه»انداز

کار سختی نیست. می‌توان در روزهای گرم تابستان، بدون اینکه در زیر آفتاب سوزان بیرون رفت، زیر کولرگازی دراز کشید و کارها را مدیریت کرد. تنها انرژی که باید سوزاند، کلیک چند گزینه است. وجود استارت‌آپ‌های متنوع زندگی را راحت کرده است. از کسب‌و‌کارهایی‌هایی که در حوزه سلامتی فعال‌اند تا استارت‌آپ‌های آنلاینی که در حوزه خرید میوه، گل و غذا فعال‌اند. حضور گسترده استارت‌آپ‌ها این روزها به موسسه‌های خیریه هم رسیده است. چند جوان دغدغه‌مند تصمیم گرفته‌اند ‌‌با علم آی‌تی نیازمند و توانمند را به هم برسانند.

یادداشت

مروجان سنتی و مدرن اشرافی‌گری

دکتر علی انتظاری

دکتر عطاءالله بیگدلی مطرح کرد

دستیابی به آرمانشهر، مهم‌ترین دغدغه انسان جدید

اردوی چهارمین دوره طرح ملی گفتمان نخبگان علوم انسانی در مجتمع وصف شهر قم با شرکت دانشجویان برگزیده علوم‌انسانی و سخنرانی اساتید و اندیشمندان این حوزه در حال برگزاری است. در این هفته دکتر «عطاءالله بیگدلی» عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق؟ع؟ به سخنرانی درباره «مؤلفه‌ها، ماهیت و چیستی غرب مدرن» و دکتر حسین معصومی همدانی، عضو مؤسسه حکمت و فلسفه ایران به سخنرانی درباره «ماهیت و تعریف علوم غربی و مدرن» پرداختند.

یادداشت

«نولیبرالیسم»؛ پدیده‌ای که از رو نمی‌رود

دکتر حامد حاجی‌حیدری

سرمقاله

سطوح سه‌گانه حل مشکلات دولت

رییس‌جمهوری در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم:

روحانی:به اخلا‌لگران ارز رحم نمی‌کنیم

رییس‌جمهوری در گفت‌وگوی گذشته خود (‌3 بهمن 96) خطاب به کابینه گفته بود که «باید تلاش کنیم آنچه وزرا و اعضای کابینه در برنامه دارند هر چه زودتر به مرحله اجرا برسد و گزارش آن برای مردم به‌صورت شفاف بازگو شود» اما این روزها همه از سکوت و انفعال دولت ناراحت هستند. حال انتقادها از دولت تا جایی رسیده که حتی بزرگ‌ترین حامی آن نیز گفته است «از انفعال دولت متعجبم.»

قوانین مسدودساز اروپا علیه تحریم‌های آمریکا اعمال شد

اجرای بسته اروپایی

روز گذشته در حالی تحریم‌های آمریکا علیه ایران آغاز شد که اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از جمهوری اسلامی و تضمین صادرات نفت و گاز ایران، خبر از به‌روزرسانی «قوانین بازدارنده»‌ خود در برابر تحریم‌های آمریکا داد.

شماره‌های پیشین