524
یکشنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
1
سودجویان همچنان از مرداب تست‌های چهارگزینه‌ای پول‌های میلیاردی صید می‌کنند

گردش مالی ۳۰‌تا ۵۰‌میلیاردی انتخاب رشته کنکور

عراقچی برکنار شد

خانه تکانی در بانک مرکزی

در اوایل مردادماه بود که سیف بعد از پنج سال از مدیریت ساختمان میرداماد برکنار شد، البته قرار بود ‌تا 25‌مرداد -روز برگزاری مجمع سالانه بانک مرکزی- در ساختمان میرداماد بماند و پس از تأیید صورت‌های مالی بانک مرکزی کار را تحویل رییس کل بعدی بدهد، اما شرایط نابسامان اقتصادی و مطالبه حداکثری برای ترمیم کابینه اقتصادی سبب شد ‌رییس‌جمهوری به سرعت فرد دیگری را جایگزین سیف کند.

با دستور روحانی؛ متخلفان ارزی به اتهام قاچاق به مراجع قضایی معرفی می‌شوند

لیست سیاه

زمانی که معاون اول رییس‌جمهوری اعلام کرد که دلار نرخی به جز 4200‌تومان در بازار ایران ندارد، بسیاری از نورچشمی‌ها برای دریافت دلار جهانگیری هجوم آوردند، عده‌ای دلار دولتی گرفته اما وارداتی نداشتند و برخی دیگر هم با اسم واردات کالاهای اساسی، اقدام به واردات ماشین، گوشی موبایل و .. کرده و بازار ارز را مختل کردند کارتاجایی پیش رفت که رهبر معظم انقلاب به دولت دستور دادند تا با اخلال‌گران بازار اقتصادی برخوردی جدی کنند.

ترکیه یوان را جایگزین دلار کرد

تدابیر اردوغان برای جنگ اقتصادی با آمریکا

«رجب طیب اردوغان» رییس‌جمهوری ترکیه در اظهاراتی از افزایش مبادلات اقتصادی آنکارا با پکن و استفاده از «یوآن» چین به جای دلار، در جنگ اقتصادی کشورش با آمریکا خبر داد.

«صبح‌نو»ازانعکاس نابسامانی‌بازار در هنر هفتم گزارش‌می‌دهد

تحلیل‌سینمایی‌ از شرایط اقتصادی

درهفته‌های اخیر تورم و نابسامانی شرایط اقتصادی در کشور، باعث انتقادات و نارضایتی‌هایی شده است. کارشناسان درباب ریشه این تزلزل در بازار تحلیل‌های متفاوتی را بیان می‌کنند.

سردبیر و تهیه‌کننده برنامه نوپای شبکه سه در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

«کیوسک» با مخاطب جوان ارتباط برقرار می‌کند

شبکه سه سیما به تازگی میزبان برنامه فرهنگی هنری شده است که با عنوان «کیوسک» به مسائل روز و جریان‌های هنری در حوزه‌های مختلف می‌پردازد. این برنامه که قرار است فضای تئاتر، سینما، ادبیات و موسیقی را پوشش دهد، کارش را با دنیای سینما آغاز کرده و در همین روزهای اول به واسطه جای خالی برنامه سینمایی معروف، شائبه جایگزینی آن به جای «هفت» مطرح شده است.

فرمول جدیدی که وزیر کار را دوباره به مجلس کشاند

50‌امضاء، یک لابی و در آخر استیضاح

استیضاح وزیر کار با توجه به اصل 89‌قانون اساسی و ماده 227‌و 228‌آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و همچنین با توجه به نارضایتی‌های شدید مردم، کارگران و بازنشستگان و بررسی عملکرد وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی و ارتباط مستقیم عملکرد این وزارتخانه با این نارضایتی‌ها، درباره مواردی از جمله ازهم‌گسیختگی این وزارتخانه عریض و طویل که قسمت عمده اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برعهده این وزارتخانه است، توجه نداشتن عملی در به‌کارگیری جوانان در پست‌های حساس و مدیریت‌های کلان این وزارتخانه، نداشتن توجه عملی به بخش تعاونی کشور و عدم تحقق سهم 25درصدی بخش تعاون از اقتصاد کشور طبق برنامه پنج‌ساله و بدتر شدن اوضاع معیشتی و رفاهی بازنشستگان بیمار و اوضاع مدیریت اقتصادی و درآمدزایی در شستا و سازمان تأمین اجتماعی رقم می‌خورد.

یادداشت

اقدامی درست در زمانی نادرست

دکتر علی دارابی

سید علی متولی در گفت‌وگو با «صبح نو» تجربه تاریخی مشروطیت را بازخوانی می‌کند

مشروطه؛ آزمون مسوولیت‌پذیری فقها و روشنفکران

بازخوانی تجربه تاریخی مشروطیت و حضور بازیگران سیاسی و فکری آن دوران برای امروز ایران امری ضروری است. چرا که گفتارهای مشابهی به‌ویژه در ارتباط با غرب و نحوه اداره کشور در ایران امروز حضور دارند و می‌توان تبار آن را در دوران مشروطه پیدا کرد. به همین منظور گفت‌وگویی با آقای سید علی متولی، دانشجوی دکترای علوم سیاسی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و پژوهشگر تاریخ سیاسی ایران انجام دادیم.

سرمقاله

سخن گفتن با مردم

وزیر ارشاد گفته است موجودی کاغذ کشور تنها کفاف دوماه را می‌دهد

احتکار کاغذی

در میان اخبار ریز و درشت اقتصادی که این روزها ذهن همه مردم را به خود مشغول کرده است اهالی فرهنگ اما دغدغه‌های دیگری هم دارند. علاوه‌بر مسائل دیگری که این روزها همه با آن مشغول هستند، کاغذ این کالای استراتژیک این روزها در پیچ و تاب گرانی دلار آن روی ناخوش خود را به اهالی فرهنگی و خصوصاً ناشران نشان داده است.

شماره‌های پیشین