523
شنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
2
دستور رهبر انقلاب به رییس‌جمهوری:

وقتی کسی تخلف می‌کند برخورد قاطع کنید

نمایندگان تهران طرح سؤال از رییس‌جمهوری را امضا نکردند

نا امیدی از امیدی‌ها

سؤال از رییس‌جمهوری، تابویی بود که در زمان دکتر احمدی‌نژاد شکسته شد و بعد از 32‌سال قانون‌گذاری، رییس‌جمهوری با حضور در صحن مجلس به سؤالات نمایندگان پاسخ گفت. حال قرار است سؤال از رییس‌جمهور‌ی در دولت روحانی تکرار شود و وی با حضور در صحن مجلس به انتقادات نمایندگان پاسخ دهد.

صبح نو

دستور رهبر انقلاب به رییس‌جمهوری:

وقتی کسی تخلف می‌کند برخورد قاطع کنید

نشریه خط حزب‌الله دستور اخیر رهبر انقلاب به رییس‌جمهوری برای برخورد قاطع با متخلفین اقتصادی را برای نخستین بار با عنوان «مردم استقبال می‌کنند» منتشر ‌کرد.  در بخشی از متن چنین می‌خوانیم: وقتی کسی تخلف می‌کند برخورد قاطع کنید... در همین شرکت‌های صوری‌ای که درست کردند و آمدند به‌عنوان اینها ارز گرفتند، دستگاه امنیتی باید دنبال کند... آقای رییس‌جمهوری راجع به وارد کردن خودرو یک دستور خوبی دادند، که بسیار خوب است. آقای دکتر روحانی! هرچه می‌توانید از این کارها بکنید؛ این مردم را واقعاً خوشحال می‌کند و کمک می‌کند به پیشرفت کشور... واقعاً با فساد مبارزه بشود.
(24/04/1397)

تذکر مراجع به دولت و قوه‌قضاییه
آیت‌الله مکارم شیرازی در بیانیه‌ای خطاب به دولت و قوه قضاییه نوشت: «بسیارى از مردم از طرق مختلف با ما تماس مى‌گیرند و می‌گویند چرا مشکلات ما از طریق مراجع، به مسوولان تذکر داده نمى‌شود؟ ما بارها در جلسات خصوصى و عمومى این مشکلات را گوشزد کرده‌ایم، باز هم عرض مى‌کنیم مردم از چند موضوع به‌شدت از مسوولان شکایت دارند: اول اینکه در مسائل اقتصادى با تورم شدید و بالا رفتن جهشى قیمت‌ها تهیّه نیازهاى اولیه زندگى براى آن‌ها بسیار مشکل شده، مى‌گویند گرچه تحریم‌هاى خارجى فشار بر اقتصاد ما وارد مى‌کند، امّا چنان نیست که راه‌حلى نداشته باشد. همچنین آن‌ها معتقدند، تیم اقتصادى دولت ضعیف است. چه اصرارى دارند که مشکلات به‌دست آن‌ها حل شود؟ چرا این تیم ضعیف را عوض نمى‌کنند؟ چرا صاحب‌نظران باتجربه اقتصادى را فرا نمى‌خوانند؟ مردم از دستگاه قضایى نیز به‌شدت شکایت دارند. مى‌گویند اگر آن‌ها با قاطعیت، شجاعت و سرعت با مفسدان اقتصادى برخورد کنند این جرثومه‌هاى فساد به‌سرعت برچیده مى‌شوند. اگر 10، 20نفر از آن‌ها با محاکمه سریع، یعنى حداکثر در یکى دو ماه، نه چند سال، محاکمه کنند و اموال‌شان مصادره و به اشد مجازات، مجازات شوند، اوضاع عوض مى‌شود‌. در ضمن به مردم عزیزمان این توصیه را دارم که آن‌ها حق مطالبه حل مشکلات‌شان را دارند ولى بدانند بدون انسجام داخلى و اتحاد همه گروه‌ها، مشکلات حل نمى‌شود. آن‌ها که از خارج مردم را به آشوب دعوت مى‌کنند، دشمنان قسم‌خورده ملت ایران‌اند و تشنه خون ما هستند، هرگز نباید به شیطنت‌هاى آن‌ها توجه کرد. خداوندا! به مسوولان بیدارى، هوشیارى، اراده و تصمیم براى حل مشکلات مردم خوب‌مان عنایت فرما.»
آیت‌الله نوری همدانی نیز درباره مشکلات اقتصادی گفت: بنده مکرر از مسوولان محترم اجرایی چه خصوصی چه عمومی نه‌تنها تذکر بلکه خواهش کردیم به وضع مردم رسیدگی کنید، مردم در رنج‌اند خیلی از مشکلات معیشتی ربطی به تحریم ندارد مدیریت صحیح و نظارت بر بازار و قیمت‌ها حل می‌شود.
مرجع تقلید شیعیان افزود: باید مبارزه با مفاسد جدی گرفته شود مردم ناراحت هستند، می‌شنوند فلان آقا چند هزار میلیارد اختلاس می‌کند ولی عده‌ای در رنج هستند. دستگاه قضایی باید هرچه سریع‌تر به پرونده مفسدان اقتصادی رسیدگی کند و به مردم گزارش دهد.
وی ادامه داد: مسوولان اقتصادی با مردم صادقانه صحبت کنند، مردم اگر بدانند تبعیض نیست، بی‌عدالتی نمی‌شود و بدانند که مسوولان در تلاش هستند مطمئناً تحریم را تحمل می‌کنند و مثل همیشه از نظام و انقلاب حمایت می‌کنند. عده‌ای هم از این وضعیت در حال سوءاستفاده هستند هر کسی در اقتصاد کشور اخلال ایجاد کند و موجب افزایش مشکلات مردم شود، به‌عنوان یک خائن باید برخورد شود
آیت‌الله نوری همدانی با تاکید براینکه هرگونه مذاکره با آمریکا محکوم است، تاکید کرد: مسوولان محترم هرچه سریع‌تر به مشکلات اقتصادی مردم رسیدگی کنند.
 

captcha
شماره‌های پیشین