523
شنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
1
دستور رهبر انقلاب به رییس‌جمهوری:

وقتی کسی تخلف می‌کند برخورد قاطع کنید

«صبح‌نو»ازسبدنمایشی‌جدیدسیماگزارش‌می‌دهد

پوست‌اندازی‌سریالی‌تلویزیون

پس از مدت‌ها که شبکه‌های سه و یک دست‌شان از سریال‌های نمایشی خالی بود، از امروز دو سریال جدید به کنداکتور تلویزیون اضافه خواهد شد.

نمایندگان تهران طرح سؤال از رییس‌جمهوری را امضا نکردند

نا امیدی از امیدی‌ها

سؤال از رییس‌جمهوری، تابویی بود که در زمان دکتر احمدی‌نژاد شکسته شد و بعد از 32‌سال قانون‌گذاری، رییس‌جمهوری با حضور در صحن مجلس به سؤالات نمایندگان پاسخ گفت. حال قرار است سؤال از رییس‌جمهور‌ی در دولت روحانی تکرار شود و وی با حضور در صحن مجلس به انتقادات نمایندگان پاسخ دهد.

سرمقاله

خلیج‌فارس خانه ماست!

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با مدیران پیام‌رسان‌های داخلی امکان هم‌گرایی آن‌ها را بررسی کرد

آرزوی محال یا ضرورتی اجتناب‌ناپذیر

این روزها مردم در استفاده و انتخاب یک پیام‌رسان مقداری دچار سردرگمی هستند. یک ایده آن است که تمامی پیام‌رسان‌های داخلی ادغام شوند اما باید دید در شرایط فعلی انجام این کار چه ابعادی دارد. در این‌باره با مدیران پیام‌رسان‌های داخلی گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانیم.

دریاچه نمک قم هم به جرگه دریاچه‌های خشک کشور پیوست

نمک روی زخم بی‌آبی

خشکسالی‌های اخیر، کاهش بارش و سوءمصرف آب به‌ویژه حفر چاه‌های غیرمجاز باعث شده تا دریاچه‌های کشور با خشکی شدید و بی‌سابقه‌ای همراه باشند، پس از دریاچه ارومیه حالا نوبت به دریاچه نمک قم رسید، این دریاچه هم به گفته سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس خشک شده و حالا نگرانی‌های جدیدی از جمله توفان نمک را ایجاد کرده است. دریاچه نمک حوض سلطان در ۴۰کیلومتری شمال شهرستان قم و ۸۵کیلومتری جنوب تهران و در حاشیه بزرگراه خلیج فارس قرار دارد که در کنار دریاچه نمک، از جمله مهم‌ترین دریاچه‌های بخش مرکزی ایران به شمار می‌رود. این دو دریاچه از جمله دریاچه‌های شور کشور هستند و مقادیر زیادی نمک در خود جای داده‌اند.

اسماعیل شفیعی سروستانی در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو» بیان کرد

بررسی تاریخی بنی‌اسماعیل و بنی‌اسرائیل

کتاب «بنی‌اسماعیل، بنی‌اسرائیل و آخرالزمان» به تازگی توسط انتشارات هلال منتشر شد. این کتاب که بازخوانی 4000 سال از تاریخ بشر از زمان حضرت ابراهیم؟ع؟تا عصر حاضر را صورت می‌دهد، از دسیسه‌هایی پرده برمی‌دارد که وارثان بنی‌اسرائیل سعی دارند با آن‌ها جلوی تحقق دولت جهانی بنی‌اسماعیلی را بگیرد. در این‌باره با آقای اسماعیل شفیعی سروستانی، نویسنده کتاب گفت‌و‌گویی ترتیب داده‌ایم.

فرماندهی اقتصادی در کشور به دستان چه کسی می‌افتد

دوراهی تصمیم‌گیری

یک ماهی از سخنان رییس‌جمهوری مبنی‌بر ضرورت به‌کارگیری کارشناسان جدید می‌گذرد و با افزایش التهابات بازار و فضای اقتصادی کشور ترمیم کابینه به یک مطالبه همه‌گیر تبدیل شده است اما هنوز به‌جز تغییر رییس پیشین بانک مرکزی آن‌هم در روزهای پایانی زمان قانونی فعالیتش، خبری از ترمیم تیم اقتصادی کابینه نیست و به نظر نمی‌رسد که دولت اراده‌ای برای پاسخ به این مطالبه داشته باشد.

گروه‌های جهادی عمرانی برای ساختن دنیایی بهتر، قراردادهای جغرافیایی را بر هم زده‌اند

انجمن مهندسان بدون مرز

دیگر عادی شده است، این که هر کسی در دانشگاه رشته تحصیلی را انتخاب کند و بخواهد بعد از فارغ‌التحصیلی در تخصص دیگری مشغول به کار شود. قهرمان داستان ما اما این طور نیست. او برخلاف بقیه، در رشته تحصیلی آموزش دیده که بعد از فارغ‌التحصیلی هم در آن کار می‌کند و حتی در نقش تخصصی که دارد، به دیگران هم کمک می‌کند. نه تنها به مردم ایران که به دیگر کشورها هم خدمات می‌رساند. او در قالب گروه‌های جهادی، برای مردم خانه می‌سازد.

شماره‌های پیشین