521
سه شنبه، ۰۹ مرداد ۱۳۹۷
2

بسته جدید ارزی در راه است

توصیه آقای مشاور به رییس

ساز جدایی

آقای حسام‌الدین آشنا از پیچیده‌ترین و درعین‌حال از امنیتی‌ترین اعضای کابینه حسن روحانی است؛‌ عضویت در معاونت وزارت اطلاعات در سابقه فعالیت او به چشم می‌خورد. او گاهی نه به‌خاطر سابقه امنیتی بلکه به‌خاطر برخی اظهارنظرهایش، حاشیه‌ساز می‌شود‌؛ در همین راستا نیز یکی از توییت‌های اخیرش علامت سوال به‌خصوصی را در اذهان ایجاد کرده است.

رییس مجلس به میان کسبه بازار بزرگ تهران رفت

همدلی مسوولانه

در زمانی که بازار از رونق افتاده و ارز 11 هزارتومانی اوضاع را برای مردم سخت کرده است، رییس مجلس شورای اسلامی به میان کسبه بازار تهران رفت تا گوش شنوایی برای مشکلات پیش روی آنها باشد.

صبح نو

توصیه آقای مشاور به رییس

ساز جدایی

آقای حسام‌الدین آشنا از پیچیده‌ترین و درعین‌حال از امنیتی‌ترین اعضای کابینه حسن روحانی است؛‌ عضویت در معاونت وزارت اطلاعات در سابقه فعالیت او به چشم می‌خورد. او گاهی نه به‌خاطر سابقه امنیتی بلکه به‌خاطر برخی اظهارنظرهایش، حاشیه‌ساز می‌شود‌؛ در همین راستا نیز یکی از توییت‌های اخیرش علامت سوال به‌خصوصی را در اذهان ایجاد کرده است.

حسام‌الدین آشنا، در سال 1343 در تهران متولد شد. در 16سالگی به سپاه پاسداران شهرکرد پیوست و در 17سالگی کارمند رادیو اهواز شد و به نویسندگی و اجرای برنامه‌های رادیویی پرداخت. وی کارشناسی‌ارشد معارف اسلامی و تبلیغ و دکترای فرهنگ و ارتباطات از دانشگاه امام صادق؟ع؟ را در کارنامه خود دارد. عنوان رساله دکترای آشنا فرهنگ، ارتباطات و سیاست خارجی: دیپلماسی فرهنگی آمریکا در ایران 1332 تا 1357 بوده است. آشنا در سال ۱۳۶۷ با دختر آیت‌الله دری نجف‌آبادی ازدواج کرد. آشنا به‌واسطه رابطه فامیلی با آقای دری‌نجف‌آبادی و پس از مخالفت با آقای سیدمحمد خاتمی، رییس‌جمهوری وقت با آمدن آقای محسنی‌اژه‌ای به وزارت اطلاعات، به مقام معاونت وزارت اطلاعات رسید.
حسام‌الدین آشنا از همان ایام تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری در کنار حسن روحانی بوده است، او را از نزدیک‌ترین چهره‌ها به رییس‌جمهوری نیز معرفی می‌کنند تا جایی که گفته می‌شد نماد کلید حسن روحانی و رنگ بنفش ستاد انتخاباتی او کار آقای آشنا بوده است.
 نام آشنا از همان ابتدای دولت یازدهم برای گزینه‌های مختلف کابینه مطرح می‌شد؛ گاهی به عنوان وزیر ارشاد،‌ گاهی به‌عنوان وزیر اطلاعات و حتی نام او در برهه‌ای به‌عنوان معاون سیاسی و امنیتی رییس‌جمهوری بر سر زبان‌ها افتاد اما آنچه سهم او از کابینه روحانی شد مشاور فرهنگی رییس‌جمهوری و رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری بود و همین عناوین را از سال 92 تاکنون با خود داشته است.
 آشنا را باید از فعال‌ترین اعضای کابینه روحانی در شبکه‌های اجتماعی نیز دانست. فعالیت او در سال‌92 از فیس‌بوک آغاز شد و در همانجا بیشتر از مردم برای انتخاب اعضای کابینه نظرسنجی می‌کرد، او رفته رفته به توییتر نیز پیوست و فعالیت خود را به این شبکه اجتماعی انتقال داد.آشنا کمتر به مصاحبه با رسانه‌ها پرداخته و بیشتر نظرات خود در همان توییتر و کانال تلگرامی‌اش می‌نویسد، در همه موضوعات نیز نظر می‌دهد؛ از رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی در مجلس تا تحلیل نامه حاج قاسم سلیمانی. او پیشتر درباره برجام نیز گفته بود  مجلس در سطحی نیست به موضوع برجام ورود کند!حالا آشنا توییت جدیدی کرده است! توییتی که شاید نتوان منظور مستقیم ‌یا بهتر بگوییم کنایه او را دریافت اما بی‌شک مخاطب او می‌تواند شامل حال دولت یا دولتی‌ها شود. 
هرچند واکنش‌ها به توییت وی عمدتاً کنایه‌آمیز و طنز است اما عمده کاربران نیز در پاسخ به وی نوشته‌اند که حتماً پیام تو را به دولت خواهیم رساند! یعنی همه بر این نکته که این پیام آقای مشاور بیشتر شامل حال دولت می‌شود اتفاق‌نظر دارند. 
 عقل سلیم نیز می‌گوید دولت به عنوان قوه مجریه و مسوول اجرای قوانین باید پاسخگوی بحران‌ها باشد و قطعاً نیز آشنا به عنوان یک مشاور این نکته را می‌داند که دولت این روزها همه ظرفیت‌های نظام از جمله حمایت قاطع مقام معظم رهبری را برای اجرای برنامه‌ها در اختیار داشته و در این زمینه تمامی ارکان نظام نیز همراه دولت هستند،اما نکته مهم‌تر که در توییتر آشنا بیشتر خودنمایی می‌کند جایی است که مشاور رییس‌جمهور در بخش معرفی خود نوشته است:‌ 
«حسام‌الدین آشنا، دانشیار دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق؟ع؟.»
حالا شاید معادله توییت آشنا نیز مقداری آسان‌تر هم شود، او نه از جایگاه یک مقام دولتی بلکه از جایگاه استادیار دانشگاه امام صادق؟ع؟خطاب به دولتمردان می‌گوید:‌ نمی‌دانید یا نمی‌توانید یا نمی‌خواهید؟ مردم در هیچ یک از این سه مورد شما را نمی‌بخشند. به امید مردم خیانت نکنید.
 

captcha
شماره‌های پیشین