521
سه شنبه، ۰۹ مرداد ۱۳۹۷
1
مدیریت بحران سازمان هواشناسی درباره درصد خشکسالی کشور هشدار داد

خشکسالی بالای 50 درصدی در کشور

توصیه آقای مشاور به رییس

ساز جدایی

آقای حسام‌الدین آشنا از پیچیده‌ترین و درعین‌حال از امنیتی‌ترین اعضای کابینه حسن روحانی است؛‌ عضویت در معاونت وزارت اطلاعات در سابقه فعالیت او به چشم می‌خورد. او گاهی نه به‌خاطر سابقه امنیتی بلکه به‌خاطر برخی اظهارنظرهایش، حاشیه‌ساز می‌شود‌؛ در همین راستا نیز یکی از توییت‌های اخیرش علامت سوال به‌خصوصی را در اذهان ایجاد کرده است.

بررسی دروغ فرار خانواده سیف تا درآمد نجومی ستاد اجرایی

مدعی‌العموم با شایعه‌پردازان برخورد کند

اشاعه اخبار جعلی پروپاگاندا با قصد پخش اطلاعات غلط به جامعه با هدف گمراه کردن و آسیب رساندن به یک نهاد، یا شخص برای به‌دست آوردن اهداف مالی یا سیاسی است که امروز به یک معضل بزرگ در جامعه ما تبدیل شده است. اخبار فیکی که به‌سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود اما تکذیب این خبرهای دروغ، دیگر به همان سرعت منتشر نمی‌شود و بسیاری از مخاطبان بدون اطلاع از تکذیب این اخبار، دچار تحلیل غلط می‌شوند.

آملی لاریجانی : تسامحی با مفسدین و اخلال‌گران بازار مالی نمی‌کنیم

دست‌های پشت پرده بازار ارز و سکه

این روزها بازار سکه و ارز ملتهب است، قیمت‌ها لحظه‌ای افزایش یافته و رکوردهای عجیب و نجومی در این بازار ثبت می‌شود، با این حال بانک مرکزی تنها می‌گوید که تحولات اخیر در بازار ارز و طلا «غیر عادی» است و پاسخی دیگر ندارد، اما رییس قوه قضاییه از احتمال دخالت دست‌های پشت پرده خبر می‌دهد.

«صبح نو» اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مدیریت شهری تهران را بررسی می‌کند

شهر مدیران بازنشسته

با تصویب اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی و عمومی و محدودشدن استثنائات آن، مدیران زیادی باید با دولت، شهرداری‌ها و نهادهای عمومی خداحافظی کنند. گفته می‌شود ۱۷ استاندار، ۸۰ معاون استاندار و ۱۲۰۰ مدیر بازنشسته باید از پست‌های مدیریتی کنار بروند. در همین حال، این بحث در مورد مدیران بازنشسته شاغل در شهرداری تهران نیز داغ شده است. بعد از تصویب قانون منع به کارگیری شهرداری تهران تعدادی از معاونان و مدیران باید از شهرداری تهران خداحافظی کنند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اصلاح ساختار شغلی کشور، با 194 رأی موافق از 240 نماینده حاضر در جلسه طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را اصلاح و به تصویب رساندند.

گزارش وضعیت متلاطم بازار دارو

درد دارو را درمان کنید

صنعت دارو هم این روزها مانند هر کالای دیگری تحت‌تأثیر نوسانات ارز قرار گرفته است. از طرفی فشار تحریم‌هایی که وزیر بهداشت از آن به‌عنوان روزهای طوفانی یاد می‌کند‌، در پیش داریم و از طرفی دیگر فشار سودجویانی که با احتکار و گران فروشی جان هزاران بیمار را به بازی می‌گیرند.

عربستان و ترامپ از روی کار آمدن عمران خان نگران شدند

روزنه امید پاکستانی‌ها

جشن پیروزی حزب «تحریک انصاف» پاکستان به رهبری «عمران خان» در حالی روز گذشته در اسلام‌آباد برگزار شد که از این قهرمان ورزشی پاکستان به عنوان روزنه امید مردم و مبارز جدی با فساد نامبرده می‌شود.

سرمقاله

دلار سیاسی یا اقتصادی

رییس مجلس به میان کسبه بازار بزرگ تهران رفت

همدلی مسوولانه

در زمانی که بازار از رونق افتاده و ارز 11 هزارتومانی اوضاع را برای مردم سخت کرده است، رییس مجلس شورای اسلامی به میان کسبه بازار تهران رفت تا گوش شنوایی برای مشکلات پیش روی آنها باشد.

شماره‌های پیشین