520
دوشنبه، ۰۸ مرداد ۱۳۹۷
1
وزیر بهداشت از تحریم دارو و تجهیزات پزشکی و ژست انسان‌دوستانه ترامپ گفت:

آمریکا دروغ می‌گوید به فکر مردم ایران است

رابطه اردوغان و ترامپ بحرانی شد

ترکیه: از تحریم‌های آمریکا نمی‌ترسیم

معاون اول قوه قضاییه از دستگیری 29 نفر دلال بازار خبر داد

اتهام اخلالگران اقتصادی؛ افسادفی‌الارض

نوسانات بازر ارز و سکه ادامه دارد اما روز گذشته این نوسانات افسارگسیخته شد و در‌حالی‌که بازارهای جهانی تعطیل بود دلار در بازار غیر رسمی ارز ایران تا ۱۰‌هزار تومان و حتی بیشتر قیمت خورد، سکه تمام طرح جدید نیز با پرش 490 هزارتومانی به چهار‌میلیون‌و‌۱۰ هزار تومان رسید، تا اینکه سخنگوی قوه قضاییه از دستگیری ٢٩نفر از اخلالگران نظام اقتصادی کشور خبر داد که عنوان اتهامی بسیاری از آن‌ها در حد افسادفی‌الارض است.

«صبح نو» ابعاد جدیدی از ماجرای جنجالی آزمون پایه هفتم ورودی سمپاد را بررسی می‌کند

آقای وزیر! تکذیب نمی‌کنید؟

حاشیه‌های آزمون ورودی مدارس سمپاد در پایه هفتم که صبح جمعه گذشته برگزار شد، همچنان ادامه دارد. پس از گزارش روز شنبه روزنامه و گفت‌و‌گو با چند تن از مدیران وزارت آموزش‌وپرورش در این آزمون که هر یک، دیگری را مسوول طراحی سؤالات این آزمون خبرساز معرفی می‌کردند، حالا «صبح نو» به جزئیات جدیدی درباره ماجرای پرحرف‌و‌حدیث این آزمون دست پیدا کرده است. جزئیاتی که نشان می‌دهد، طراحی سؤالات این آزمون به یکباره و در میانه راه، به مسیر جدیدی منحرف شده است و در نهایت با تست معروف «ریون» مربوط به حدود 80‌سال پیش، عیار متقاضیان ورودی جدید به مدارس پایه هفتم تیزهوشان سنجیده شده است.

سرمقاله

پاسخ سهل و اجرای سخت

بازخوانی «صبح‌نو» از پرونده جزایری از زمان تولد تا فرار غیرقانونی

رشوه، عدس، شهرام و دیگر هیچ

شهرام جزایری عرب یکی از بزرگترین پرونده‌های دهه 80 ایران بود که در آن از اختلاس و رشوه گرفته تا تضییع حقوق عمومی و تخریب اقتصاد اتفاق افتاده است، در این پرونده نام مسوولان زیادی به میان آمد، مسوولانی که با سهل‌انگاری اجازه دادند تا این فرد بتواند به راحتی فعالیت اقتصادی خارج از چارچوب قانونی انجام دهد و میلیاردها تومان از دارایی‌های عمومی را به نفع خود و شرکایش بالا بکشد. جزایری مدت‌ها در زندان بود و حتی یک‌بار هم قصد فرار داشت که دستگیر شد، حالا اما داستان خروج غیرقانونی و دستگیری او در آذربایجان غربی موضوعی است که به تیتر اول رسانه‌ها تبدیل شده است. مأموران گمرک او و چند نفر دیگر را در محموله‌ای پیدا کرده‌اند که همراه با این محموله خروجی بار عدس بود . هنگام کنترل محموله‌ها توسط دستگاه ایکس ری، مأموران گمرک، متوجه وجود چند انسان می‌شوند و در بررسی‌های بعدی مشخص شده که یکی از افراد شناسایی شده در محموله قاچاق انسان، شهرام جزایری بوده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی:

شرکت زیرساخت کم کاری می‌کند

«صبح‌نو» گزارش می‌دهد

الکامپ ؛ کم‌ رونق‌تر از سال قبل

روز دوم بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه الکامپ در حالی برگزار شد که شاهد رونق کمتر این نمایشگاه نسبت به سال‌های گذشته بودیم. نوسانات ارز ظاهراً یکی از دلایل این مسأله است که مورد انتقاد شرکت‌کنندگان این نمایشگاه نیز بود.

جهانگیری از کابینه برود یا بماند؟

مدیریت خنثی

سایه انتقادات بر سر تیم اقتصادی دولت سنگینی می‌کند. شاید اگر اندکی اجماع بیشتری در مورد عملکرد منفی همراهان اقتصادی حسن روحانی در محافل تاثیرگذار از جمله مجلس وجود داشت، باید کل تیم اقتصادی عوض می‌شد؛ اما حداقل تا این لحظه، این اجماع حاصل نشده است.

خبرسازی‌ها درباره رفع حصر تکذیب شد

«حصر»بازی

«رفع حصر در شورای عالی امنیت ملی تصویب شد»، خبر کوتاه بود اما به سرعت در رسانه‌ها و فضای مجازی دست به دست شد تا شاید کمی از افکارعمومی مردم از تورم دامن‌گیر و سبدهای خالی معیشت‌شان منحرف شده، بی‌توجهی دولتمردان و نمایندگان‌شان را به فراموشی بسپارند، پروژه‌ای که به بهانه‌های واهی شاهد طرح دوباره آن بودیم، این بار اما کاسبان حصر شکست خورده و مردم استقبالی از طرح دوباره رفع حصر نکردند.

گزارش«صبح‌نو»ازدوبرنامه‌محصول‌شبکه‌چهار

«این.‌ج.‌ا»و«زاویه»راببینید

شبکه چهارسیما با توجه به ماموریت‌ها و اهدافش به تولید برنامه‌های مختلفی مبادرت می‌کند. ازمیان تولیدات این شبکه، دو برنامه «زاویه» و «این.‌ج.‌ا» برنامه‌هایی هستند که به طور ویژه‌ای با توجه به مباحث‌شان مخاطبان را به خود جذب کرده‌اند.

شماره‌های پیشین