519
یکشنبه، ۰۷ مرداد ۱۳۹۷
1
گزارش «صبح‌نو» از متن و حاشیه نخستین نشست شهردار تهران

از فریادهای بلند در سالن رودکی تا مصراع بی‌وزن مولوی

نخستین نشست خبری شهردار تهران با اهالی رسانه، صبح دیروز با حاشیه‌های جالبی همراه بود. آقای «سیدمحمدعلی افشانی» که بنا بر اعلام برگزارکنندگان این نشست، رو‌به‌روی بیش از 70‌خبرنگار و نماینده رسانه‌های مختلف خبری نشسته بود، آمده بود تا به حساب بعضی خبرنگاران، 75‌روز و با حساب و کتاب خودش 65‌روز پس از نشستن بر صندلی مدیریت شهری تهران، پاسخگوی نمایندگان افکار عمومی باشد. او اگرچه بسیاری از پرسش‌ها را در ذهنش پیش‌بینی کرده بود و به گواه عکس‌هایی که از برگه‌های کوچک نت‌برداری شده در دستش، آماده بود پاسخ آنان را بدهد، اما گاهی هم با پرسش‌هایی رو‌به‌رو می‌شد که نشان داد علاقه‌ای به پاسخ دادن صریح به آن‌ها ندارد.

«زیبابروفه»بازیگرشناخته‌شده‌سینماوتلویزیون‌درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

با حواشی‌ام پوست انداختم

خانم زیبا بروفه یکی از بازیگران شناخته شده سینما و تلویزیون است که در اواخردهه70 و اوایل دهه80 به شهرت زیادی دست یافت، اما در سال‌های بعد دچار حواشی شد. البته پس از آن حواشی و دوری مقطعی از بازیگری، بروفه بازهم این حرفه را تا به امروز ادامه داده است.

«صبح نو» از پیدا و پنهان پرونده جنجالی اردوگاه شهید باهنر گزارش می‌دهد

اکازیون؛ 190 هکتار منظریه آماده واگذاری

اردوگاه شهید باهنر تهران یکی از مهم‌ترین املاک وزارت آموزش و پرورش است که سالانه پذیرایی از 15 هزار دانش‌آموز را دارد که در قرارداد اجاره به شرط تملک مقرر شده. این موضوع که با نامه وزیر اسبق آموزش و پرورش به رییس جمهوری علنی شد، واکنش‌های زیادی را از سوی مسوولین وقت وزارتخانه مواجه شد. اگرچه وزارت آموزش و پرورش تأکید می‌کند که این ملک صرفاً در قید ضمانت است اما گمانه‌زنی‌ها خبر از واگذاری بخشی از این ملک در آینده نزدیک می‌دهد.

«صبح‌نو»،استفاده‌بازیگران‌ازمحافظ‌شخصی‌رابررسی‌می‌کند

بادیگارد روزی 800هزارتومان

استفاده بازیگران و چهره‌ها از بادیگارد شخصی دوباره خبرساز شده است و پیرو همین اتفاق، مسوولان ناجا از غیرقانونی بودن استفاده اشخاص از محافظ شخصی خبر دادند.

سرمقاله

چالش، چرخش و یک راه‌حل

یادداشت

تأثیر دیپلماسی رسانه‌ای در عملیات روانی

دکتر علی دارابی

گفت‌وگو با دکتر مسعود جان‌بزرگی واضع نظریه «روان‌درمانگری چندبعدی معنوی»

رویکردی جدید در درمان اضطراب و افسردگی

«معنویت» یکی از مفاهیم پرتکرار در علوم انسانی و به‌ویژه روان‌شناسی در دوران اخیر شده است و در این زمینه پژوهش‌های فراوانی انجام گرفته است. ضرورت خوانش اسلامی و اصیل از مفهوم معنویت و کاربرد آن در درمان آسیب‌های روان‌شناختی، یکی از پژوهشگران ایرانی را برآن داشته تا نظریه‌ای با عنوان «روان‌درمانگری چندبعدی معنوی» به جامعه علمی کشور ارائه کند.

گفت‌و‌گوی «صبح‌نو» با دبیر بخش عکس جشنواره هنر مقاومت

سعی کردیم تکراری نباشیم

هنر مقاومت عنوانی است که در کنار ابعادی که دارد، چند سال است که جشنواره‌ای با بخش‌های مختلف را به خود اختصاص داده و هر ساله میزبان هنرمندان گوناگونی می‌شود. این جشنواره قرار است امسال برای پنجمین دوره با تغییرات جدیدی برگزار شود، تغییراتی که علاوه بر نگاه و رویکرد آن در بخش‌هایی که به آن اضافه شده‌اند هم قابل مشاهده‌اند.

قوه‌قضاییه در حال بررسی رابطه دلالان و اخلال‌گران بازار با بانک مرکزی است

هدیه 160‌میلیون دلاری به سلطان سکه

شاید کسی فکرش را هم نمی‌کرد که بعد از دستور رییس قوه‌قضاییه مبنی‌بر رسیدگی به تخلفات بازار ارز، سکه و... در کمتر از یک ماه بعد از دستگیری متخلفان؛ ردپای مسوولان رده‌بالای بانک مرکزی در این تخلفات دیده شود.

آمریکا برای مقابله با محور مقاومت عنوان کرد

رویای «ناتوی عربی»

دولت آمریکا درصدد احیای طرحی موسوم به «ناتوی عربی» برای مقابله با فعالیت‌های ایران در منطقه است. طرحی که کاخ سفید از چند ماه پیش بر سر تشکیل ائتلاف با متحدانش (ریاض و ابوظبی) با آنها در حال همکاری است.

«صبح نو» روند تولید داروهایی با منشأ مخدر را بررسی می‌کند

اوردوز با داروهای داخلی

بسیاری از داروهایی که روزانه در بیمارستان‌ها و مطب‌ها تجویز می‌شوند منشأ مخدر دارند. به گفته سخنگوی سازمان غذاودارو، مواد اولیه مورد نیاز از محموله‌های کشف شده توسط پلیس مبازره با مواد مخدر تهیه می‌شود. بخشی از این مواد ناخالص بوده و بخش دیگر آن به‌صورت خالص به دست تولیدکنندگان دارو می‌رسد. با این وجود در بازار کشور شاهد داروهایی هستیم که یا تقلبی هستند و یا از چرخه توزیع خارج شده‌اند. «صبح‌نو» در این گزارش روند تولید و توزیع چنین داروهایی را بررسی می‌کند.

«صبح نو» گزارش می‌دهد

تیر خلاص بر پیکر بی‌جان مطبوعات

این روزها برای مطبوعات روزهای خوبی نیست و هر روز اخبار ناخوشایندی می‌شنویم. برخی روزنامه‌ها خبر از تعطیلی داده‌اند و برخی نیز خبر از کاهش تعداد صفحات. بعضی دیگر نیز افزایش قیمت را در دستور کار خود قرار داده‌اند. بحران ارز و کاغذ، رواج بیشتر فضای مجازی و‌... موجب شده که آینده برخی از مطبوعات کشور در ابهام قرار گیرد. در این‌باره با برخی فعالین مطبوعات و رسانه‌ها گفت‌و‌گو‌هایی ترتیب دادیم تا بیشتر جوانب این مشکل را بررسی کنیم و ابعاد این معضل را بیشتر بشکافیم که در گزارش پیش رو به آن پرداخته‌ایم.

شماره‌های پیشین