518
شنبه، ۰۶ مرداد ۱۳۹۷
1
کنایه‌های سنگین سردار مجبوب ایرانی علیه رییس‌جمهوری آمریکا

آماده هستیم در مقابلت بایستیم

«‌از آن چه فکر کنید به شما نزدیک‌تریم، یادتان باشد طرف حساب شما من هستم و نیروی سپاه قدس، نه تمام نیروهای مسلح‌» این تنها بخشی از سخنان سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی در پاسخ به یاوه‌گویی‌ها و سخنان گستاخانه ترامپ علیه ایران بود، این پاسخ حاج قاسم اما جدال لفظی میان ایران و آمریکا را وارد مرحله جدیدتری کرد.

تغییرات در کابینه به تسویه‌‌‌‌‌حساب سیاسی ختم می‌شود؟

یارکشی در دولت

آقای نوبخت خبر کناره‌‌‌‌‌گیری از دولت دوازدهم را داد؛ آقای واعظی تکذیب کرد. اعلام و رد یک خبر از پاستور برآیند جلسه هیات‌دولت بود. با وجود انتظار افکارعمومی مبنی بر تغییرات در رویکرد اقتصادی دولت ولــی کلیددار پاستور عــــزمی برای تحول‌خواهی ندارد؛ هرچند روایت‌‌‌‌‌های مختلف از جدال درونی گروه‌‌‌‌‌های قدرت در دولت به گوش می‌‌‌‌‌رسد.

توقف صدور نفت سعودی پس از حمله انصارالله به ناوچه‌های جنگی عربستان

تنگه‌باب‌المندب بسته شد

زمانی‌که رییس‌جمهوری ایران تاکید کرد که جمهوری اسلامی راه‌های زیادی برای جلوگیری از صادرات نفت دارد و بستن تنگه هرمز ساده‌ترین آن است، گمانه‌زنی‌ها درباره نفوذ ایران شدت گرفت تا جایی‌که بسیاری از تحلیلگران حمله موشکی انصارالله به دو ناو قدرتمند سعودی را به تهدید روحانی و همچنین سخنان اخیر سردار سلیمانی نسبت می‌دهند.

سرمقاله

راهبرد فرامنطقه‌ای

رییس دیده‌بان شفافیت و عدالت در گفت‌و‌گو با «صبح نو» از ابهامات عجیب پرونده موسسه ثامن‌الحجج می‌گوید

ظلمی که بانک مرکزی در حق سپرده‌گذاران کرد

مؤسسات مالی از بزرگ‌ترین مشکلات چند دهه اخیر اقتصاد کشور محسوب می‌شوند، مشکلاتی که هم وزیر سابق بر آن اذعان کرد و هم رییس‌جمهوری و هم مسوولان بانک مرکزی اما اتفاقی که در مدت فعالیت و جمع‌آوری خیلی از آن‌ها افتاد نشان داد که برخی مسوولان در برابر افرادی قرار گرفته‌اند که دیگر تنها یک آقازاده نیستند بلکه مافیایی در این عرصه به شمار می‌روند که کسی نمی‌تواند آن‌ها را وادار به پاسخگویی در برابر مطالبات مردم کند. قصورات بانک مرکزی در صدور مجوز فعالیت برای این مؤسسات و بعد کنار کشیدن از این موضوع و اعلام اینکه بانک مرکزی به آن‌ها مجور نداده است بیشتر باعث خشم و نارضایتی مردم از فرار آ‌ن‌ها از بار مسوولیت شد.

در تماشاخانه‌ها و نگارخانه‌ها چه می‌گذرد

گشت‌وگذاری از جنس هنر با طعم # از_حرف_ تا_ عمل

هنر در این هفته هم زیر پوست شهر در تماشاخانه‌ها و نگارخانه‌ها جریان پیدا کرده و میزبان علاقه‌مندان شده است. میزبانی که فرصتی را فراهم می‌کند تا به دور از هیاهو و شلوغی‌های هر‌روزه، برای لحظاتی در آرامش وقت بگذرانید.

پرونده آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان با سؤالات عجیب و غریب جنجالی‌تر شد

رسوایی سمپادی

آزمون ورودی پایه هفتم استعدادهای درخشان که از زمستان سال گذشته با تصمیم‌های عجیب و غریب، ابتدا حذف و سپس با آزمون «سنجش هوش و استعداد» جنجالی و خبرساز شده بود، دیروز با برگزاری این آزمون و حاشیه‌های فراوان درباره سوال‌های مطرح شده در آن خبرساز شد. اتفاقی که ابتدا در هنگام خروج دانش‌آموزان شرکت‌کننده و تعجب آنان از نوع سؤالات، دست‌به‌دست و سینه‌به‌سینه چرخید و سپس با انتشار دفترچه سؤالات این آزمون در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، جنجالی شد. اتفاقی که به‌طور مستقیم، با آینده تحصیلی بیش از 250‌هزار دانش‌آموز پایه ششم متقاضی ورود به مدارس تیزهوشان مرتبط است و نکته قابل تأمل آن که هیچ مسوولی در وزارت آموزش‌و‌پرورش، مسوولیت طرح این پرسش‌ها را بر عهده نمی‌گیرد.

«صبح نو» گزارش می‌دهد

شامد؛ تکمیل‌کننده قانون کپی‌رایت

شامد یا همان شناسنامه‌دار کردن الکترونیکی محتوای دیجیتال یکی از مصوبات شورای عالی فضای مجازی است و طرحی است که در ابتدا به عنوان راهی برای ساماندهی پیامک‌های انبوه در مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شد و پس از آن به راهی برای ساماندهی کل محتواهای دیجیتال از نرم‌افزار گرفته تا محتوا و چندی بعد هم کانال‌های تلگرامی تبدیل شد.

بازخوانی نقش شهید صیادشیرازی در عملیات مرصاد به بهانه شکست مفتضحانه منافقین

کمین صیاد

پنجم مرداد، سالروز شکست مفتضحانه عملیات مرصاد است، آنانی که با توهم فتح سه‌روزه تهران پس از پذیرش قطعنامه، سوار بر خودروهایشان شدند ولی نمی‌دانستند که سربازان اسلام در کمین آنها نشسته‌اند.

یعقوب توکلی محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر در گفت‌وگو با «صبح نو»:

نهضت آزادی بلندگوی غیر رسمی مجاهدین خلق بود

کشورهای غربی و حامیان منطقه‌ای گروه منافقین با دعوت از منافقین به فرانسه و برگزاری همایش‌های مختلف، سعی در حمایت از آنان دارند و متاسفانه برخی نیز در داخل به نحوی در حال همگامی با این جریان و تشویش اذهان عمومی‌اند و تلاش‌هایی برای تطهیر منافقینی دارند که بیش از 17‌هزار نفر را در ایران به شهادت رساندند. از این‌رو آقای «یعقوب توکلی» محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر و جریان‌شناسی سیاسی در گفت‌وگو با روزنامه «صبح نو» به ابعاد مختلفی از تفکرات و اقدامات گروه مجاهدین خلق (منافقین) در عملیات مرصاد پرداخته است که در ذیل می‌آید:

شماره‌های پیشین