517
چهارشنبه، ۰۳ مرداد ۱۳۹۷
1
غروب منافقین در کمینگاه مرصاد

خیانت حرفه‌ای

نام عملیات «فروغ جاویدان» و برنامه‌ای که برای آن تدارک دیده بودند تسخیر 48‌ساعته تهران بود! مردادماه ۱۳۶۷ اگرچه در دفتر خاطرات ایرانیان یادآور حماسه‌ ماندگار «مرصاد» است اما در ذهن منافقان تنها مرور کابوسی است که به وعده رجوی قرار بود برای آن‌ها تعبیری از رویای آزادی باشد. منافقین در نخستین روزهای مرداد ماه سال 67 با فرمان آتش به پیش مریم رجوی به‌طور عملی نقشه خود را اجرایی کردند‌، فرمانی که منافقین را به قهقرای تاریخ برد.

«میثم‌محمدحسنی»مدیر«دلصدا»و«نصرتی‌وی»درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

مسوول‌گارانتی‌سیاسی‌سلبریتی‌هانیستیم

درسال‌های اخیر ویدئوکلیپ و مستندهایی در فضای مجازی منتشر شده که با استفاده از هنرمندان مشهور و هم‌چنین فرم گرافیکی چشم‌نواز تولید شده که همه آنها در موضوعات ملی و دینی هستند. این تولیدات محصول مؤسسات دلصدا و نصر تی‌وی‌اند.

گفت‌و‌گوی «صبح‌نو» با دکتر «محمد یزدی» که وضعیت خطرناک محدودیت منابع آبی در ایران را تهدیدی جدی می‌داند

جنگ آب ثمره سوءمدیریت‌هاست

«آقای عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در جلسه شورای اجتماعی کشور نسبت به افزایش مهاجرت از شهرهای درگیر خشکسالی هشدار داد و تاکید کرد که مردم شهرهای دچار خشکسالی به استان‌های مرکزی و شمالی مهاجرت کرده و همین مساله موجب یک جابه‌جایی و مهاجرت جمعیتی بزرگ خواهد شد، شرایط امروز تهران ناشی از توسعه نامتوازن در هفت دهه گذشته است و سرعت آسیب‌ها بیش از اقدامات مثبت بوده است.» هشداری ترسناک از سوی وزیر کشور یعنی دیگر بحران در همین نزدیکی‌ها نیست بلکه بحران اتفاق افتاده و تنها شاهد وخیم‌تر شدن اوضاع هستیم. خشکسالی فاجعه‌ای است که سال‌های سال این کشور را درگیر خود کرده است، اما در این مدت شاید دلیل تشدید آثار این فاجعه طبیعی خودمان بوده‌ایم، این خودمان یعنی مردم و مسوولان که یادشان رفت باید برای صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب برنامه‌ریزی کنیم. مسوولانی که یادشان رفت به‌جای شعار و وعده زیرساخت‌های آب‌رسانی در کشور و بازیافت فاضلاب را سامان بدهند. در یک دهه گذشته که به گفته کارشناسان ایران وارد دوره خشکسالی شده هیچ کاری جز سدسازی، حفر چاه‌های مجاز و غیر مجاز و نابودی منابع آبی انجام نشده است.در این مدت عراق و ترکیه و افغانستان و هر کشوری که با ایران آب مشترک داشته با بستن راه آب، حق‌آبه ایران را برای خود نگه داشته است و مسوولان کشور ما با این علم که نبود آب مهم‌ترین و اساسی‌ترین چالش برای مدیریت کشور خواهد بود به راحتی از کنار آن گذشتند. دیپلماسی آب در منطقه به نفع ما رقم نخورده و با اوضاع خشکی و نابودی تمدن و زندگی در خیلی از مناطق کشور به‌ویژه مناطق سیستان‌و‌بلوچستان، بوشهر، اهواز و فلات مرکزی مردم ساکن در این مناطق برای رسیدن به جرعه‌ای آب دست به مهاجرت ز‌ده‌اند.

شرط ایران برای گفت‌وگوی مستقیم بازیگران اصلی منطقه

مذاکره بدون مزاحم

«برای حل مسائل منطقه‌ای نیازی به مداخله و مذاکره آمریکا نیست، بیگانگان باید مداخله‌ها را کنار بگذارند و بازیگران اصلی منطقه با یکدیگر وارد گفت‌و‌گو شوند و مسائل را خودشان حل کنند.» این توصیه ایران به دیگر کشورهای منطقه غرب آسیاست که با همگرایی و مذاکره مشکلات خود را حل کنند.

ادلب در آستانه حمله گسترده ارتش سوریه قرار گرفت

آخرین نبرد

ارتش سوریه پس از آنکه موفق شد بیش از 70 درصد از خاک خود را از اشغال تروریست‌های داعش و معارضان خارج سازد و مرزهایش با کشورهای عراق، فلسطین و اردن را به تثبیت لازم برساند اکنون تمام توان و آمادگی نظامی خود را برای آزادسازی ادلب گذاشته است تا سرنوشت‌سازترین بخش دفاعی و نبرد سرزمینی خود را در مرز مشترک با ترکیه رقم بزند.

تأکید آیت‌الله سبحانی بر لزوم پاسخگویی روحانیون به شبهات کلامی

روحانیون پا در رکاب باشند

نخستین جلسه از سلسله جلسات مسائل کلامی جدید، این هفته در سالن اجتماعات مدرسه علمیه عالی نواب مشهد برگزار شد. در این نشست آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید و اندیشمندان مسائل اسلامی، به تبیین پنج مسأله در حوزه کلام اسلامی پرداخت.

یادداشت

روحانی و دیپلماسی پیشگیرانه

دکتر ابراهیم متقی

سرمقاله

بزک‌کاران

اژه‌ای: افراد مرتبط با بانک مرکزی هفت میلیون دلار ارز گرفتند

سرشاخه مجرمان بانک مرکزی کیست؟

در طرح «سفر اولی» آستان قدس، آرزوی محرومانی که در حسرت زیارت‌اند برآورده می‏شود

مرا امید وصال «رضا» زنده می‎دارد

شاید به نظر خیلی‎ها عجیب باشد، اما هنوز هم هستند کسانی که در حسرت دیدن گنبد طلایی‏رنگ امام‌رضا ؟ع؟ می‏سوزند. کسانی که به‌خاطر شرایط بد مالی نتوانسته‎اند به پابوس آقا بروند و دیداری با یار تازه کنند. آرزوی خیلی‏هایشان هم همین است، این‌که تا زنده‌اند حج فقرا، سفر به مشهد برای‌شان مهیا شود. چند سالی است اما با تفاهم و یاری بین سه نهاد، آستان قدس، بسیج سازندگی و کمیته امام خمینی؟ره؟ آرزوی کسانی که در آرزوی زیارت‏اند، برآورده می‌شود. در هفته کرامت که با میلاد امام‌رضا ؟ع؟ هم همراه است، بسیاری از زائرانی که تا‌به‌حال لذت شهد زیارت امام هشتم را نچشیده‏اند، به مشهد سفر می‏کنند.

هشت تابلوی خط‌نگاریِ القاب امام رضا؟ع؟ رونمایی شد

تابلوهایی آمیخته با عشق شمس‌الشموس

مراسم رونمایی هشت تابلوی خط‌نگاری از القاب امام رضا؟ع؟ که آقای مرتضی نداف، هنرمند آیینی با هنر سوخته‌نگاری خلق کرده است در باشگاه خبرنگاران پویا برگزار شد. در این مراسم شخصیت‌هایی همچون حجت‌الاسلام سیدعبدالله حسینی، مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آقای بهروز بنیادی، عضو کمیسیون سلامت مجلس شورای اسلامی، آقای سیدمحمد دستغیب، رییس انجمن‌های دوستی ایران با سایر ملل، حجت‌الاسلام یحیی جهانگیری استاد جامعه‌المصطفی؟ص؟، آقای رضا ملکی، عضو هیات مدیره انجمن دوستی ایران و قزاقستان و عرفان شرقی خواننده آیینی حضور داشتند.

صبح نو

سرمقاله

بزک‌کاران

آمریکای خوب-‌آمریکای بد، فرضیه‌ای است که مجدداً این روزها توسط عناصری نزدیک به دولت یا در جریان دوم خرداد مطرح می‌شود. آن‌ها از دو مسیر این موضوع را تعقیب می‌کنند: اول توجیه مواضع انقلابی آقای روحانی که عدول از  منش کلی و قبلی وی نیست و دوم اینکه باب مذاکره و تفاهم با دموکرات‌ها همچنان باز است. همگرایی با دموکرات‌ها از جمله آرزوهای قدیمی جریان اصلاحات در ایران بوده که هیچ‌گاه به موفقیت نینجامیده است. طرح این دیدگاه‌ها با وجود آنکه دستکش مخلمین اوباما، طعم زخم خود را بر اقتصاد ایران هنوز از دست نداده، جز فقدان حافظه تاریخی و نادیده گرفتن تجارب مهم سال‌های اخیر، در مثبت‌ترین تحلیل‌ها نشانگر تمایلات شدید غربگرایانه در افراد‌ و گروه‌هایی است که حتی نمی‌توانند به درستی این نکته را توجیه کنند که چطور رییس‌جمهور لیبرال‌ترین کشور جهان، لیبرال نیست و ربطی به لیبرالیسم ندارد (بماند که روشن نیست در این رویکرد چه فضیلتی وجود دارد که اصرار دارند با استفاده از آن برای خود اعتباری به‌دست آورند.) علاوه‌بر این به اجرا افتادن این پروژه سیاسی مرتبط با مقوله دیگری نیز هست که همانا متوقف‌کردن همه‌چیز تا انتخابات مهرماه کنگره است، آن‌هم با آرزوی پیروزی دموکرات‌های خائن به منافع ملی و برگرداندن چرخ‌دنده‌های خرد‌شده برجام به مسیر ناکارآمد قبلی. این همان ایده‌ای است که اروپایی‌ها آن را تعقیب و برای دادن بسته‌های جدید، امروز و فردا می‌کنند. چه همگرایی جالبی.

captcha
شماره‌های پیشین