sobhe-no.ir
516
سه شنبه، ۰۲ مرداد ۱۳۹۷
13
در نشست بررسی فیلم-فلسفه با محوریت فیلم «قاعده بازی» مطرح شد

معتمدی، فلسفه را در فیلم اجرا می‌کند

سلسه نشست‌های نقد و بررسی فیلم-فلسفه، هفته گذشته با بررسی فیلم «قاعده بازی» به کارگردانی دکتر احمدرضا معتمدی، برگزار شد. در این نشست که در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد، دکتر مهدی رحیمیان، دکتر محمدرضا موسوی مهر، دکتر اکبر حبیب‌اللهی، دکتر احمد سجادی صدر از اساتید دانشگاه صداوسیما و همچنین کارگردان اثر حضور داشتند.

خبر

صبح نو

خبر

بیش از ۶۰۰ نفر به مرحله نهایی جشنواره ملی موسیقی جوان راه یافتند
با پایان داوری مرحله نخست دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی اعلام شد و بیش از ۶۰۰ نوازنده و خواننده در سه بخش موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک به مرحله نهایی راه یافتند. به گزارش روابط عمومی این جشنواره، دبيرخانه جشنواره بعد از پايان كار كميته‌های تخصصی داوری مرحله اول و بررسی بیش از ۱۶۰۰ اثر ارسالی در سه بخش موسيقی نواحی، دستگاهی و کلاسیک اسامی بیش از ۶۰۰ نوازنده و خواننده را برای اجرا در مرحله نهايی اعلام كرد. 
بر این اساس، هنرمندان نوجوان و جوان موسیقی کشور با راه‌یابی به مرحله نهایی طی روزهای برگزاری جشنواره در حضور هیئت داوران به اجرا خواهند پرداخت. اسامی افراد منتخب بر اساس بخش‌ها و رده‌های سنی در پايگاه اطلاع‌رسانی انجمن موسيقیايران به نشانیwww.nay.ir‌‌ و همچنین سايت جشنواره به نشانی www.javanmusicfestival.com  قابل مشاهده است. دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگسرای نیاوران از ۲۲ مردادماه تا ۱۸ شهریورماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

سومین دوره جشنواره آواها و نواهای رضوی منتخبان خود را شناخت
مراسم اختتامیه سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم آقای «محمد علیزاده» -خواننده‌ پاپ- به‌عنوان یکی از برندگان این جشنواره در بخش خوانندگی معرفی شد. در بخش بین‌الملل نیز، آقای علی‌اکبر دلاهنگ هنرمند افغانستانی، سردار ممدوف از آذربایجان، احمت کمال کایهان از ترکیه و اشرف تمیروف از گرجستان برگزیده شدند. آقای محمدمهدی احمدی، مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی گفت: «امسال 300 اثر به جشنواره رسید و گروه‌های خارجی هم در کنار گروه‌های داخلی حضوری فعال داشتند. نواحی مختلف ایران ملودی‌ها و ترانه‌های بسیاری برای امام رضا؟ع؟ دارند که در جشنواره آواها و نواهای رضوی تجلی پیدا می‌کنند. امام رضا(علیه السلام) به ایران محدود نمی‌شود و مردمان بسیاری در نقاط مختلف جهان هستند که آهنگ‌های بسیاری برای امام رضا(علیه السلام) دارند. دنیای امروز تشنه الگوهایی است که به انسان‌ها مهربانی و لطافت را می‌آموزند. با معرفی الگوهایمان و با هنرمندی هنرمندانمان می‌توانیم همه را به صلح و نیکنامی دعوت کنیم. 

شب آواز قلندرانه و سماع در تالار وحدت
داود آزاد هنرمند موسیقی عرفانی پس از دو سال در تالار وحدت روی صحنه رفت و مخاطبانش را مهمان قطعاتی از موسیقی ایرانی کرد و این در حالی بود که تمام تلاش این هنرمند پیشکسوت، ایجاد حسی در مخاطب برای درک لحظه حال بود. به گزارش موسیقی ما این اجرا که شامگاه 30 تیرماه برگزار شد، شامل اجرای قطعاتی از جدیدترین آلبوم داود آزاد به‌نام «تو مست‌تری یا من؟» بود که چندی پیش به آهنگسازی آقای جاهد محمدی وارد بازار موسیقی شده بود. البته بخش دیگری از این کنسرت نیز به اجرای قطعاتی از آلبوم «لیلی‌نامه» اختصاص داشت و از غافلگیری‌های این برنامه اجرای یک قطعه آذری بود. آزاد در بخش آوازی این کنسرت یک فرم قلندری صوفیانه را اجرا کرد و سعی داشت در میانه اجرا ارتباط کلامی با مخاطبش بگیرد.

بازی‌های منتخب ایرانی در الکام گیمز تهران
همزمان با نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ)، کافه‌بازار در رویداد الکام گیمز برای نخستین بار میزبان منتخبی از بازی‌سازان ایرانی موبایل خواهد بود. به گزارش روابط عمومی کافه بازار این رویداد از ششم تا نهم مرداد در سالن شماره ۱۰ نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. کافه‌بازار با هدف حمایت از صنعت بازی‌سازی ایرانی، از ۳۱ بازی‌ساز، استودیو بازی‌سازی، ناشر و شتاب‌دهنده‌ ایرانی بازی‌های موبایل میزبانی می‌کند. کوییز آو کینگز، دنده دو، جیرینگ لند، پسرخوانده، موتوری، پرسیتی و آمیرزا از جمله بازی‌هایی هستند که مخاطبان می‌توانند در الکام گیمز با سازندگان آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کنند.
 

captcha
شماره‌های پیشین