sobhe-no.ir
516
سه شنبه، ۰۲ مرداد ۱۳۹۷
1
سخنگوی قوه قضاییه خبر داد

بازداشت پنج مدیر وزارت صنعت در پرونده خودروهای وارداتی

«محمدسرشار»مدیرشبکه‌کودک‌درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»

رویکرداصلی‌مان«سرگرم‌آموزی»است

آقای محمدسرشار مدیر شبکه کودک و نوجوان تلویزیون است. او به‌عنوان یکی از مدیران جوان سیما، تاکنون اقدامات مختلفی انجام داده و یکی از مسوولان پاسخ‌گوی صداوسیماست.

کارشناسان در گفت‌و‌گو با «صبح نو» از آسیب‌های تداوم عرضه ارز مسافرتی می‌گویند

دلار گردی با رانت اضافه

بانک مرکزی از 21 فروردین‌ماه امسال در مجموع معادل 312 میلیون دلار ارز بابت سفرهای خارجی پرداخت کرده است. پس از آنکه دولت از شامگاه 20 فروردین‌ماه تصمیم گرفت سیاست ارزی خود را تغییر دهد، تأمین ارز مسافرتی را نیز متقبل شد. تا پیش از اجرای سیاست‌های جدید ارزی به‌ویژه در ماه‌های پایانی پارسال و فروردین‌ماه امسال، بسیاری از شهروندان به بهانه تهیه ارز مسافرتی در مقابل صرافی‌ها صف می‌کشیدند و حتی وضع مقررات سختگیرانه نظیر ارائه گذرنامه ممهور به ویزا، پرداخت عوارض خروج و بلیت مسافرتی نیز مانع از آن نشد. در سه ماهی که از اجرای سیاست‌های جدید ارزی می‌گذرد، تخصیص ارز مسافرتی محل بحث کارشناسان و فعالان اقتصادی بوده است و همگان از اینکه منابع ارزی کشور صرف گردشگری‌های غیرضرور می‌شود، تأکید دارند.

سرمقاله

سکوت کنید

هفتمین قهرمانی والیبال جانبازان و معلولان ایران با طعم صعود به پارالمپیک

نشسته بر بالای قله افتخار

بهترین تیم گروهی ورزش ایران بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، بار دیگر افتخار‌آفرین شد و توانست بعد از هشت سال، مجدداً مدال طلای رقابت‌های جهانی والیبال نشسته را به کارنامه پرافتخار خود اضافه کند. مردان والیبال‌نشسته ایران که بعد از قهرمانی در پارالمپیک ریو، در مسیر پیشرفت و موفقیت قرار گرفته‌اند، هفتمین‌عنوان قهرمانی خود را در مسابقات جهانی والیبال‌نشسته جشن گرفتند تا باردیگر توانایی‌های‌خود را به رخ جهانیان بکشند.

کاخ‌سفید: ترامپ قصد افزایش تنش با ایران را ندارد

عقبـگر د آمریکا

روز گذشته دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری تاجر‌مسلک آمریکا که به یاوه‌گویی در توییتر معروف است، در واکنش به سخنان مقتدرانه و عزتمندانه دیروز رییس‌جمهوری کشورمان، توییت گستاخانه‌ای را علیه ایران منتشر کرد.

گزارش «صبح‌نو» از جمعی که دانشجویان مسلمان خارجی را برای محرومیت‌زدایی در کشورهایشان تربیت می‌کنند

صادرات غیر نفتی از نوع اردوهای جهادی

ایران برای بسیاری از دانشجویان مسلمان دیگر کشورها، گزینه مناسبی برای حضور است تا هم بتوانند در تحصیلات آکادمیک داشته باشند و هم این‌که در حوزه‌های علمیه تحصیل کنند. برای دانشجویان و طلبه‌های بین‌المللی که وارد ایران می‌شوند تا علم‌آموزی کنند، اما تحصیل تنها راه نیست. آن‌ها تنها سواد و علم‌شان را بالا نمی‌برند، برای آن‌ها برنامه‌های زیادی هم وجود دارد تا راه توسعه کشورشان ایجاد شود. آن‌ها در قالب گروه‌های جهادی، آباد کردن کشورشان را هم آموزش می‌بینند.

نماینده اقلیم کردستان در تهران در گفت وگو با «صبح نو»:

اربیل پایگاه تروریستی علیه ایران نمی‌شود

حادثه تروریستی روز گذشته اربیل که در ساختمان استانداری این منطقه صورت گرفت، نشان از تحرکات جدید گروهک‌های تروریستی و جولان آن‌ها در منطقه اقلیم عراق دارد.

رئیس بانک مرکزی از متهمان نابسامانی بازار ارز رونمایی کرد

همه مقصران منهای سیف

این روزها که بازار ارز و سکه آشفته شده است مرد شماره یک سیبل انتقادها نسبت به عدم کنترل صحیح بر بازار ارز، به‌جای پذیرفتن مسوولیت و چاره‌اندیشی برای نابسامانی‌های اخیر به دنبال مقصر می‌گردد. اما آیا کسی بیشتر از رییس کل بانک مرکزی در ایجاد وضعیت آشفته بازار متهم است؟

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با بهاره رهنما به بهانه پخش «پژمان» از آی فیلم انگلیسی

ایرانی‌ها در شرایط سخت اقتصادی قوی‌تر ظاهر می‌شوند

خانم بهاره رهنما، فارغ‌التحصیل‌ کارشناسی ارشد رشته ادبیات نمایشی است و بازی در سریال‌هایی همچون مأمور بدرقه، مرد هزارچهره، زیرزمین، من یک مستأجرم و ... را در کارنامه خود دارد.

شماره‌های پیشین