515
دوشنبه، ۰۱ مرداد ۱۳۹۷
4
گزارش آسوشیتدپرس از سوریه

 احساس پیروزی ، شادی مردم و بازگشت زندگی عادی

ورود یهودیان به مسجدالاقصی جنگ دینی را در فلسطین کلید زد

تروریسم صهیونیستی

بیش از هزار نفر از شهرک‌نشینان یهودی روز گذشته به دعوت سازمان‌ها و گروهک‌های صهیونیستی افراطی به‌صورت غیرقانونی وارد مسجدالاقصی شدند و در‌حالی‌که پلیس رژیم صهیونیستی برای حفاظت از آن‌ها به‌شدت تدابیر امنیتی برقرار کرده بود، آیین‌های تلمودی انجام دادند. موضوعی که خشم و نارضایتی فلسطینی‌ها را به‌دنبال داشت.

صبح نو

ورود یهودیان به مسجدالاقصی جنگ دینی را در فلسطین کلید زد

تروریسم صهیونیستی

بیش از هزار نفر از شهرک‌نشینان یهودی روز گذشته به دعوت سازمان‌ها و گروهک‌های صهیونیستی افراطی به‌صورت غیرقانونی وارد مسجدالاقصی شدند و در‌حالی‌که پلیس رژیم صهیونیستی برای حفاظت از آن‌ها به‌شدت تدابیر امنیتی برقرار کرده بود، آیین‌های تلمودی انجام دادند. موضوعی که خشم و نارضایتی فلسطینی‌ها را به‌دنبال داشت.


به گزارش رسانه‌های فلسطینی«معاً»‌ این اقدام به مناسبت سالروز آنچه «یادبود تخریب هیکل (معبد موهوم صهیونیست‌ها)» نامیده می‌شود، انجام شد. پلیس رژیم صهیونیستی به شکل گسترده در درهای ورودی مسجدالاقصی مستقر شد و کارت‌های هویتی کسانی را که قصد ورود داشتند، بررسی می‌کرد.
همچنین صدها شهرک‌نشین صهیونیستی، تظاهراتی در داخل بخش قدیمی قدس و درهای ورودی مسجدالاقصی برگزار کردند‌، آیین‌های تلمودی انجام دادند، حلقه‌های رقص و آوازخوانی تشکیل دادند و شعارهایی علیه عرب‌ها و مسلمانان سر دادند.

خطیب مسجدالاقصی: آمریکا صاحب حق نیست و اجازه یهودی‌سازی این شهر داده نخواهد شد
البته«عکرمه صبری» خطیب مسجدالاقصی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد یورش‌های صهیونیستی جز با حراست شدید نظامیان رژیم صهیونیستی انجام نمی‌شد زیرا آن‌ها حقی در این مسجد ندارند‌، هر کسی به قدس می‌آید می‌بیند که این شهر به زندانی بزرگ تبدیل شده است.
صبری ادامه داد، مشغول بودن امت عربی و اسلامی به اتفاقات دیگر، رژیم اشغالگر را برای انجام توطئه‌هایش بی پروا می‌کند اما فلسطینی‌ها در مقابل این توطئه‌ها خواهند ایستاد.
وی به شناسایی قدس به‌عنوان پایتخت فلسطین اشغالی توسط آمریکا (در سال گذشته 2017) و نیز انتقال سفارت این کشور به قدس در امسال نیز پرداخت و گفت؛ فشار منجر به انفجار وضعیت می‌شود، آمریکا صاحب حق نیست و اجازه یهودی‌سازی این شهر داده نخواهد شد.


جهاد اسلامی: ورود یهودیان به مسجد الاقصی تروریسم دینی است
همچنین جنبش جهاد اسلامی ورود غیرقانونی یهودیان برای اجرای آیین یهودی به مسجد‌الاقصی را تروریسم دینی توصیف و اقدام صهونیست‌ها را محکوم کرد. 
از سویی دیگر، حماس هم این اقدام را محکوم و اعلام کرد، ورود غیرقانونی گسترده به مسجدالاقصی در چارچوب سیاست جنگ دینی منظم و سازماندهی‌شده رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا صورت می‌گیرد.

رویوران: قانون قومیت 
به معنای تکمیل زنجیره
 آپارتاید صهیونیستی
آقای «حسین رویوران» در گفت‌و‌گو با روزنامه «صبح‌نو» با اشاره به اینکه قانون قومیت به معنای تکمیل زنجیره آپارتاید صهیونیستی است، عنوان کرد: با تصویب قانون قومیت از سوی پارلمان رژیم صهیونیستی عملاً زنجیره مقررات نژادپرستانه تکمیل و نظام تبعیض نژادی به طور کامل در این رژیم شکل گرفته است. طبق این قانون اسرائیل کشوری یهودی است که حق تعیین سرنوشت آن در اختیار یهودیان است. 
وی افزود: با این قانون جدید که با 62‌رأی موافق در مقابل 55‌رأی مخالف و 2‌رأی ممتنع به تصویب رسید‌، عملاً حقوق اقلیت عرب که شهروند رژیم صهیونیستی هستند و 20درصد جمعیت را به خود اختصاص داده‌اند به طور کامل نادیده گرفته است (‌این 20درصد عرب‌هایی هستند که در مناطق اشغالی سال 1948 زندگی می‌کنند در‌حالی‌که این قانون عرب‌های ساکن مناطق اشغالی را هم در برمی‌گیرد. زیرا کشور یهودی با توجه به اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی عملاً در کل سرزمین فلسطین می‌بایست مستقر شود.)
این کارشناس امور فلسطین، با اشاره به اقدامات تبعیض‌آمیز رژیم صهیونیستی، گفت: قوانین بسیاری در پارلمان صهیونیست‌ها تصویب شده است که همه آن‌ها ماهیت نژادپرستانه داشته و به نفع یهودیان است. این اقدامات تبعیض‌آمیز عبارتند از: قانون مصادره زمین‌های عرب‌ها و نقض مالکیت فردی آن‌ها‌. در این قانون مالکیت عرب‌ها به‌طور کامل نادیده گرفته شده است و امکان نقض آن‌ها را قانونمند کرده است. درحالی‌که حقوق یهودیان به‌طور کامل مورد احترام قرار گرفته است.
رویوران، ادامه داد: قانون املاک غایبان از دیگر قوانین نژادپرستانه صهیونیست‌ها است. در این قانون املاک فلسطینیانی که تحت‌فشار رژیم صهیونیستی و کشتار و ارعاب از فلسطین به کشورهای همجوار آواره شده‌اند در اختیار اداره‌ای قرار گرفته است که از آن‌ها در جهت اسکان یهودیان مهاجر استفاده کند. به عبارت دیگر مالکان خانه‌ها، زمین‌ها، کارخانه‌ها حق ندارند به کسی وکالت دهند و در مایملک خود تصرف کنند و گاه حتی برادر آن فرد آواره حق تصرف در املاک پدر یا برادر خود را ندارد. این اقدام عملاً دزدی قانونمندی است که از سوی رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.
این کارشناس امور منطقه، قانون بازگشت را از دیگر قوانین نژاد پرستانه صهیونیست‌ها دانست و تصریح کرد: رژیم صهیونیستی طبق قانون بازگشت، اجازه ورود هر یهودی را به فلسطین اعلام کرده و ظرف 24‌ساعت به او تابعیت و حق شهروندی می‌دهد. حال آنکه فلسطینیان که مالکان اصلی فلسطین هستند نه حق بازگشت و نه حق شهروندی دارند. این اقدام نشانه اوج تبعیض است. همچنین بر اساس قانون ساخت و ساز به صورت سلیقه‌ای تصمیم گیری می‌کنند و این گونه قوانین را برای ساخت شهرک‌های یهودیان تغییر می‌دهند.
رویوران یادآور شد: قانون قدس یکپارچه به عنوان پایتخت اسرائیل از دیگر قوانینی است که کنست آن را در سال‌های اخیر تصویب کرده است‌. رژیم صهیونیستی در سال 1980 در پارلمان مصوب کرد که قدس پایتخت اسرائیل است و این شهر اشغال شده را ضمیمه سرزمین‌های غصبی کرد. پشت بند این قانون رژیم صهیونیستی با طرح ادعاهای تاریخی یهودیان را شهروندان اصلی قدس اعلام کرد و فلسطینیان را که ساکنان تاریخی آن هستند، شهروند مقیم در آن به شمار آورد. این اقدام عملاً تبعیض میان یهودیان و فلسطینیان را با واژگان «شهروند» و «مقیم » نمایان ساخته است.
این کارشناس امور مسائل منطقه، تاکید کرد: با تصویب اخیر پارلمان رژیم صهیونیستی در این‌که اسرائیل یک کشور یهودی است و حق تعیین سرنوشت منحصر در یهودیان است، عملاً حقوق فلسطینیان به‌طور کامل نقض شده است و این زنجیره نژاد پرستانه تکمیل شده است. وجود رژیمی که بر پایه مقررات نژادپرستانه و تبعیض نژادی شکل گرفته است و با تصویب قوانینی آشکارا نژادپرستی را در جامعه نهادینه کرده است، توهینی آشکار به شعور انسان متمدن و جوامع امروزی است که وجه تمایز آن با انسان دیروز مؤلفه‌هایی مانند عدالت، دموکراسی و حقوق بشر است. بر این اساس جوامع بشری نمی‌توانند و نباید به این ساختار نژادپرست اجازه استمرار حیات دهند و گزاف نیست که مقابله با آن و حذف این نقطه سیاه از صفحه حیات جهان متمدن، یک ضرورت و اقدامی شایسته است. 
وی ادامه داد: آنچه مسلم است این تحول از سوی رژیم صهیونیستی نیاز به راهبردی متفاوت دارد و ماهیت مقابله با این رژیم را مشمول دگرگونی خواهد کرد. در‌حال‌حاضر در دنیا مبارزه با نژاد‌پرستی بسیار گسترده است و قطعاً مقابله با این رژیم با عنوان نظام آپارتاید ‌یا تبعیض نژادی می‌تواند محمل بهتری باشد. در اینجا نباید فراموش کرد که با مبارزه با آپارتاید، جامعه جهانی رژیم نژادپرست سفیدپوست آفریقای جنوبی را ساقط کرد. بنابر‌این انتقال واقعیت‌های فلسطین می‌تواند یک‌بار دیگر این حماسه را تکرار کند و به حیات این رژیم نژادپرست و آپارتاید پایان دهد.
 

captcha
شماره‌های پیشین