514
یکشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷
5
با تصویب کنسه رژیم صهیونیستی

نژادپرستی قانون شد

پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) با تصویب لایحه دولتی با عنوان « ملت، دولت یهود» آن را به قانون مبدل کرد تا بار دیگر نژادپرستی خود در سرزمین اشغالی را که از سال 1948 به راه انداخته با قانونی جلوه دادن برخی امتیازات از جمله رسمی کردن زبان عبری و امتیازات ساخت‌وساز برای یهودیان در فلسطین اشغالی ادامه دهد.

یادداشت

ضرورت نابودی بیماری نژادپرستی

حسین رویوران

صبح نو

با تصویب کنسه رژیم صهیونیستی

نژادپرستی قانون شد

پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) با تصویب لایحه دولتی با عنوان « ملت، دولت یهود» آن را به قانون مبدل کرد تا بار دیگر نژادپرستی خود در سرزمین اشغالی را که از سال 1948 به راه انداخته با قانونی جلوه دادن برخی امتیازات از جمله رسمی کردن زبان عبری و امتیازات ساخت‌وساز برای یهودیان در فلسطین اشغالی ادامه دهد.


هر چند برخی از نمایندگان عربی حاضر در این پارلمان، نسبت به اقدامات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی در این باره مخالفت کردند اما با اخراج آنها از صحن کنست و وجود 55 مخالف از 120 عضو کنست این قانون‌ نژادپرستی به تصویب رسید.
با توجه به قانون جدید صهیونیست‌ها زبان عربی که در کنار عبری، یکی از دو زبان رسمی و اداری سرزمین اشغالی محسوب می‌شد، از رسمیت افتاد و سهم مردم فلسطین در تصمیم‌گیری‌های سیاسی و دیگر امتیازات عمرانی و اجتماعی‌شان منتفی اعلام شد تا رژیم صهیونیستی یادآور ایجاد جامعه‌ای نژادپرستانه یهودی‌ها در سرزمین اشغالی به صورت یکدست باشد.
نمایندگان عرب فلسطینی در کنست که از مخالفان این قانون هستند، تصویب آن را «مرگ دموکراسی و آشکار شدن نژادپرستی و آپارتاید علیه غیر یهودیان» تلقی کردند. این نمایندگان عرب در اقدامی نمادین، پیش‌نویس قانون را پاره کردند.

صفاتاج: آشکار شدن نژاد پرستی اسرائیل با تصویب قانون دولت یهود 
آقای «مجید صفاتاج» کارشناس امور فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه «صبح‌نو» با اشاره به اینکه قانونی کردن کشور یهودی در راستای سیاست‌های غرب در سرزمین فلسطین است، عنوان کرد: شکل‌گیری دولت یهود طرحی بود که از گذشته در اندیشه سران صهیونیستی بوده و به دلیل نگرانی از افکار عمومی مردم جهان و فلسطینی‌ها این طرح به تصویب نمی‌رسید اما پس از آنکه سران برخی کشورهای عربی(عربستان، امارات، بحرین) و آمریکا حمایت‌هایی از صهیونیست‌ها انجام داده‌اند شاهد به تصویب رساندن این‌گونه طرح‌ها بر روی کاغذ هستیم.
این کارشناس امور فلسطین و اسرائیل، افزود: ماهیت یهودی دادن به دولت اسرائیل یک اقدام کاملاً نژادپرستی است که نشان‌دهنده نسل‌کشی و پاکسازی قومی در فلسطین اشغالی است که صهیونیست‌ها برای عملی ساختن آن از راه‌هایی به ظاهر قانونی در کنست اقدام می‌کنند. هر چند اقدامات پاکسازی قومی آنها از سال 1948 در فلسطین شروع شده است اما با این اقدام می‌خواهند، بگویند که دستشان برای هر گونه ظلم و ستمی بر مردم فلسطین باز است.
صفا تاج با اشاره به اینکه این قانون حضور عرب‌های فلسطین در فعالیت‌های اجتماعی را مسدود می‌سازد، تصریح کرد: این اقدام حتی فلسطینی‌هایی را که دارای شناسنامه اسراییلی هم هستند با محدودیت همراه می‌سازد. سرزمین اشغالی از دو جمعیت غربی‌تبار و شرقی‌تبار برخوردار است و با این قانون شرقی‌تبارها دیگر اجازه رأی دادن یا کاندید مجلس داشتن یا ساخت و ساز در سرزمین اشغالی را ندارند و حتی باید به زبان عبری هم سخن بگویند.
وی با بیان اینکه کنست اسرائیل دیگر شاهد اعتراض نمایندگان عرب در داخل صحن آن نخواهد بود، یادآور شد: با توجه به این گونه قوانین عرب‌ها از حق رأی برخوردار نیستند و کنست اسرائیل که پیش از این تعدادی نماینده عرب داشت دیگر آنها را هم نخواهد پذیرفت.

انسجام محور مقاومت با تصویب چنین قوانینی درپارلمان صهیونیست‌ها
این کارشناس امور فلسطین، افزود: این اقدام صهیونیست‌ها را می‌توان در راستای ابتکار عمل معامله قرن هم توصیف کرد. چرا که کشورهای عربی منطقه (عربستان، امارات و بحرین) تلاش دارند تا ارتباط با رژیم صهیونیستی داشته باشند و خطرآفرین بودن اسرائیل را به فراموشی بسپارند. از سویی دیگر آمریکا تلاش دارد تا با اجرای این‌گونه قوانین در سرزمین اشغالی دستش برای اجرایی کردن معامله قرن(اعلام شدن قدس به عنوان پایتخت صهیونیست‌ها) 
باز باشد.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه این قانون گویای نژادپرست بودن صهیونیست‌ها است، گفت: جمعیت عرب‌های فلسطین نسبت به یهودی‌ها بیشتر است و این نگرانی را بارها مقامات صهیونیستی اعلام کردند و تل آویو با تصویب چنین قوانینی تلاش دارد تا مصونیت‌هایی برای اسرائیل به کار برند از این رو است که در قانون جدید عرب‌ها را به شمار نمی‌آورند تا یهودی بودن سرزمین اشغالی به صورت غالب دیده شود ولی رژیم صهیونیستی این موضوع را باور ندارد که با تصویب چنین قوانینی هم نمی‌تواند فلسطینی‌ها را نادیده گرفت.
صفاتاج، ادامه داد: محور مقاومت با انسجام بیشتر و ادامه انتفاضه‌های خود در غزه، کرانه باختری و مسجدالاقصی این گونه طرح‌های صهیونیست‌ها را نقش برآب کرده و می‌کند و در این باره هم نشان خواهد داد که تصویب چنین قوانینی تنها بر روی کاغذ خواهند ماند و قدرت اجرایی پیدا نخواهند کرد. حتی اگر قدرت‌هایی همچون آمریکا و یا برخی کشورهای منطقه بخواهند اقدامات نژادپرستانه 
رژیم صهیونیستی را نادیده بگیرند.

محکوم کردن اقدام کنست توسط حزب‌الله، حماس و جهاد 
ازسویی دیگر؛ حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای تأکید کرد، تصمیم کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) 
در تصویب قانون «کشور یهود» در راستای سیاست‌های صهیونیستی و گام‌های بعدی برای یهودی‌سازی کامل فلسطین اشغالی اتخاذ شده است.
حزب‌الله در ادامه این تصمیم نژادپرستانه و پیامدهای آن را محکوم و تأکید کرد که مردم فلسطین با گرایش‌ها و رویکردهای مختلفی که دارند می‌توانند با توکل بر خدا، تکیه بر خود و تمسک به مقاومت و انتفاضه و نیز حمایت تمامی آزادگان جهان از آنها بر این دشمن جدید پیروز شده و آن را به پیروزی بزرگی تبدیل کنند.
حزب‌الله لبنان در ادامه هدف از تصویب این قانون را محروم کردن فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین‌شان دانست.
البته، جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و جهاد اسلامی در بیانیه‌های متفاوتی تصویب قانون کشور یهود در کنست رژیم صهیونیستی را مشروعیت‌بخشی رسمی به نژادپرستی رژیم صهیونیستی توصیف و آن را محکوم کردند.

captcha
شماره‌های پیشین