514
یکشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷
1
«صبح‌نو» با رسیدن مردادماه از بازگشت دوباره سفیدبالک‌ها گزارش می‌دهد

کابوس سفید بالدار پایتخت

نگرانی‌ها و دغدغه‌های زیست‌محیطی در تمام شهرهای کشور وجود دارد. در رأس تمام این مشکلات، کمبود آب و خشکسالی وجود دارد که گریبان شهرهای کشور را گرفته است. اما غیر از این برخی موارد دیگر نیز وجود دارند که زندگی در شهرها را می‌توانند برای ساکنانش دشوار کنند. پایتخت نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر در زمستان آلودگی هوا ناشی از تردد میلیون‌ها دستگاه موتورسیکلت و خودرو آسمان را خاکستری می‌کند و نهادی برای مقابله با این معضل ندارد در فصل تابستان نیز گرد‌و‌غبار و البته سفیدبالک‌ها راه تنفس را بر شهروندان تنگ می‌کنند و البته باز هم باید منتظر دست طبیعت بود تا راهکار نهایی ارائه دهد نه دستگاه‌های متولی. سفیدبالک‌ها که به‌عنوان حشره‌ای مزاحم و در اصطلاح یک نوع آفت محسوب می‌شود از حدود پنج سال قبل مهمان روزهای داغ تهران شد. این حشرات در فصل تابستان طغیان می‌کنند و این امر باعث می‌شود تهرانی‌ها در فصل تابستان نیز ترجیح دهند ماسک برصورت بزنند تا این حشرات وارد دهان و بینی آن‌ها نشود.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با جواد خواجوی که کلیپ‌هایش در فضای مجازی گل کرده است

خالق ترامپ مشهدی

فضاهای مجازی‌تصویری مثل اینستاگرام، مدت‌هاست ‌زمینه‌ای را فراهم کرده‌اند تا خیلی از مردم به‌خصوص جوان‌ترها، فرصتی برای معرفی خود و اشتراک‌گذاری لحظه‌هایی که می‌خواهند داشته باشند. در کنار تمام بخش‌ها، معایب و مزایای مختلف این برنامه‌ها که همیشه بحث آن مطرح است، گاهی خلاقیت‌هایی شکل می‌گیرد که طیف گسترده‌ای از مخاطبان را به خود اختصاص می‌دهد و حتی باعث می‌شود ‌پای خالق آن‌ها به رسانه گسترده‌تری مثل صدا‌و‌سیما باز شود.

رهبر انقلاب با تاکید بر تداوم مذاکره با اروپا خطاب به مدیران دستگاه دیپلماسی:

معطل نمانید

تعامل گسترده‌ با دنیا توصیه همیشگی رهبر انقلاب به دستگاه دیپلماسی کشور بوده است: «‌ما می‌توانیم با دنیا ارتباطات وسیع و گسترده‌ای داشته باشیم، هم به ملّت‌ها و دولت‌های دیگر کمک کنیم، هم از کمک آن‌ها بهره‌مند بشویم؛ حیات اجتماعی بشریت این‌جور پیش می‌رود: همکاری، همدلی، همراهی، تعامل با دنیا؛ اقلیم ما، جغرافیای ما، امکانات فراوان ما، این را برای ما آسان می‌کند.»

سرمقاله

گسترش رابطه

گزارش«صبح‌نو»ازتوضیحات«احسان‌علیخانی»درباره‌حواشی‌مؤسسه‌ثامن

چگونه به مردم حقیقت راثابت کنم؟

در روزهای گذشته یکی از روزنامه‌های رسمی کشور، گزارشی از تخلفات مؤسسه مالی ثامن‌الحجج منتشر کرد که در آن به صورت اختصار به دو نام اشاره کرده بود که برخی از رسانه‌ها آنها را آقایان احسان علیخانی و مهران مدیری معرفی کردند. همین اتهام باعث حواشی زیادی در روزهای اخیر شد.

«صبح نو» از آخرین وضعیت درمان دختران شین‌آبادی گزارش می‌دهد2/1 میلیارد دلار رسید

ذبح سیاسی قربانیان آتش

دختران شین‌آبادی که قربانیان آتش‌سوزی در کلاس درس‌شان شده‌اند، بعد از 6 سال به تهران آمده‌اند تا وضعیت درمان خود را مستقیماً از وزارت بهداشت و ریاست جمهوری پیگیری کنند. اگرچه تا به امروز موفق به دیدار با هیچ یک از مسوولان دولت نشده‌اند اما همچنان به فردایی بهتر امید دارند. به فردایی که مسوولان در کنار وعده‌ها و شوآف‌هایشان پیگیر درمان آ‌نها نیز باشند.

با تصویب کنسه رژیم صهیونیستی

نژادپرستی قانون شد

پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) با تصویب لایحه دولتی با عنوان « ملت، دولت یهود» آن را به قانون مبدل کرد تا بار دیگر نژادپرستی خود در سرزمین اشغالی را که از سال 1948 به راه انداخته با قانونی جلوه دادن برخی امتیازات از جمله رسمی کردن زبان عبری و امتیازات ساخت‌وساز برای یهودیان در فلسطین اشغالی ادامه دهد.

گره‌ای که مجمع تشخیص باز کرد

سکانس پایانی ماجرای «سپنتا»

سرانجام بعد ازمدت‌ها با مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر جواز حضور اقلیت‌های دینی در شوراهای شهر و روستا، ماجرای دنباله‌دار سپنتا نیکنام مختومه شد و این شهروند زرتشتی ایران می‌تواند بر کرسی نمایندگی شهرش تکیه بزند.

باحضور موسویان، مومن‌نسب، دخانچی، رضایی، مسعودی و نوری در یک برنامه رادیویی بررسی‌شد

فضای مجازی معماری حکمرانی را تغییر می‌دهد

یکشنبه گذشته رادیو گفت‌وگو در برنامه انعکاس برنامه‌ای با محوریت رسانه و شبکه‌های اجتماعی ترتیب داد. این که سپهر رسانه‌ای امروز به‌جای دهکده جهانی مطرح است و آن‌چه از رسانه مهم‌تر است داشتن سواد رسانه‌ای است، موضوعات محوری این برنامه بود که در گزارش پیش رو به آن پرداخته‌ایم.

طی دو ماه گذشته پنج عملیات تروریستی در غرب کشور رخ داده است

دفاع خونین

در ماه‌های گذشته تحرکات گروهک‌های تروریستی در مرزهای غربی کشورمان افزایش یافته است تا جایی‌که سخنگوی نیروی انتظامی اعلام کرد «درگیری‌های امسال در مرزها معادل درگیری‌ها طی پنج سال گذشته است.» اما اشراف اطلاعاتی، توان عملیاتی، تسلیحاتی و تجهیزاتی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در مناطق مرزی توسط نیروهای امنیتی و نظامی موجب شده تا اشرار ضدانقلاب توانایی نفوذ به داخل کشور را نداشته باشند و شاهد امنیتی پایدار در مناطق مرزی و داخل کشور باشیم.

شماره‌های پیشین