507
چهارشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۷
2

خبر

«صبح‌نو» جزئیاتی از طرح مرکز پژوهش‌های مجلس برای مقابله با تحریم‌های آمریکا را منتشر کرد

ایران تحریم‌ناپذیر

تدوین طرح «تحریم‌ناپذیری ایران» خبری است که این روزها به گوش می‌رسد، طرحی که از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس تدوین شده و کاری کارشناسی است و حال برای محقق شدن در انتظار نظر سران قوا و نمایندگان مجلس است.

صبح نو

خبر

ولایتی پیام رهبر انقلاب  و رییس‌جمهوری را به پوتین منتقل می‌کند
سخنگوی وزارت خارجه سفر امروز آقای ولایتی به مسکو را سفری بسیار مهم خواند و گفت: آقای ولایتی حامل پیام رهبر معظم انقلاب و رییس‌جمهوری برای رییس‌جمهوری روسیه است.
به گزارش مهر، آقای بهرام قاسمی با اشاره به تشریح دیدگاه‌ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران برای سایر کشورها پس از خروج آمریکا از برجام تصریح کرد: پس از خطای راهبردی ترامپ و خروج از معاهده چندجانبه بین‌المللی برجام، جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفت با اعزام تعدادی از فرستادگان ویژه که حامل پیام مقامات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران هستند، دیدگاه‌ها و مواضع کشورمان را در قبال این رفتار خودخواهانه و خلاف موازین بین‌المللی آمریکا برای سایر کشورها تشریح کند.
وی با اشاره به سفر علی اکبر ولایتی، فرستاده ویژه رییس‌جمهوری به مسکو گفت: قرار است آقای ولایتی سفرهایی به مسکو و پکن داشته باشند که سفر امروز  وی به مسکو در رأس هیأتی متشکل از مقامات وزارت خارجه انجام می‌گیرد. آقای ولایتی حامل پیام مقام معظم رهبری و رییس‌جمهوری برای رییس‌جمهوری روسیه هستند که این پیام‌ها در دیدار ایشان با ولادیمیر پوتین در کرملین تسلیم رییس‌جمهوری روسیه خواهد شد.
قاسمی با اشاره به نوع روابط ایران و روسیه گفت: سفر علی اکبر ولایتی به مسکو بسیار مهم است چراکه روسیه به‌عنوان یکی از اعضای شورای امنیت در دوران مذاکرات برجام در کنار دیگر کشورها تلاش زیادی را در این گفت‌وگوها انجام داد. موضوع برجام و خروج آمریکا از این معاهده بین‌المللی عمده‌ترین محور گفت‌وگوهای آقای ولایتی و هیأت همراه در مسکو خواهد بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه یادآور شد: البته در کنار این دیدارها آقای ولایتی دیدارهای دیگری نیز در حوزه مسائل دوجانبه سیاسی و اقتصادی و سایر زمینه‌ها با مقامات روسی خواهد داشت و همچنین آخرین تحولات و مسائل منطقه‌ای و جهانی نیز در این مذاکرات مورد بحث و رایزنی قرار خواهد گرفت.

محمد جواد ظریف:
 وزارت خارجه با همه توان پیگیر بازداشت ایرانیان خارج از کشور است
جمعی از خانواده‌های زندانیان ایرانی که به بهانه تحریم‌های ظالمانه و نامشروع و بنا به درخواست دولت آمریکا در کشورهای مختلف به‌طور غیر قانونی بازداشت و زندانی شدند، صبح سه‌شنبه با آقای محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص آخرین وضعیت پرونده آنان و پیگیری‌های به‌عمل آمده گفت‌وگو کردند.
در این دیدارهای جداگانه خانواده‌های این هموطنان دربند، گزارشی از آخرین وضعیت پرونده‌ها و موانع پیش رو ارائه کردند.  در  ملاقات‌های انجام‌شده، ظریف با تمجید از صبر خانواده‌ها ضمن بر شمردن تلاش‌ها و اقدامات حقوقی و دیپلماتیک انجام آمده در خصوص هر یک از پرونده‌ها، بر ادامه تلاش‌های دستگاه دیپلماسی تا آزادی این هموطنان تاکید کرد. 
وزیر امور خارجه همچنین با غیر قانونی و سیاسی خواندن دستگیری‌های انجام‌‌شده و تقاضای بلاوجه استرداد آن‌ها به آمریکا اظهار داشت: وزارت 
امور خارجه با همه توان و ظرفیت‌های خود این پرونده‌های بازداشت را که کاملاً نامشروع و ظالمانه و نوعی گروگانگیری برای باجگیری است تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.

جمهوری اسلامی با تحریم  متوقف نمی‌شود
امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با تبیین شرایط امروز جمهوری اسلامی ایران و نقش وزارت دفاع درحرکت نظام در مسیر پیچیده تحولات بین‌المللی اظهار داشت:‌ امروز ائتلاف پوشالی استکبار، ‌‌ارتجاع و نفاق به سرکردگی آمریکا در تلاشند تا شرایط نظام جمهوری اسلامی ایران را بحرانی جلوه داده‌ و با جنگ روانی و القاء نارضایتی در آحاد جامعه، تئوری فاصله بین نظام و مردم را عملی سازند.
امیر حاتمی با اشاره به قدرت نظام اسلامی در عصر حاضر یادآور شد: رویدادهای چهار دهه گذشته نشان داد جمهوری اسلامی ایران با عبور از گردنه‌های سختی همچون جنگ و نا‌آرامی‌های داخلی، جنگ تحمیلی، تحریم و اجماع جهانی و نظام بین‌الملل علیه خود، توانست در آوردگاهی کاملاً نا برابر و  با کمبود منابع و امکانات، با سلاح ایمان و توکل به قدرت لایزال الهی بر دشمن فائق آید و این درحالی است که امروز ایران اسلامی نسبت به ادوار گذشته بسیار منسجم‌تر، مقتدر و دارای  قدرت بازدارندگی‌ فعال است. امیر حاتمی با بیان اینکه دشمن به‌دنبال‌ شکست‌های متعدد در عرصه تقابل با ملت ایران، امروز تئوری‌ ایجاد گسست اجتماعی و القاء ناکارآمدی‌ را به‌عنوان تاکتیکی جدید علیه نظام اسلامی در دستور کار قرار داده، گفت: امروز دشمنان ایران اسلامی با ضعیف نشان دادن نقاط قوت نظام و تأکید و تمرکز بر جنگ اقتصادی به‌دنبال انباشت نارضایتی در جامعه‌اند و این در حالی است که حرکت رو به رشد نظام اسلامی با قدرت ادامه دارد.

captcha
شماره‌های پیشین