507
چهارشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۷
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

  روح و جسم 
آنگلا مرکل صحبت کرد. به گزارش خبرگزاری‌ها آنگلا مرکل صدراعظم آلمان غربی سابق که صحبت می‌کرد، گفت: آلمان به توافق هسته‌ای برجام متعهد است. در پی این جمله موجی از شادی و شعف موافقان برجام را درنوردید. این موج مکزیکی که تشویق ایسلندی موافقان برجام را نیز در پی‌داشت تا پاسی از شب ادامه داشت. بر پایه همین گزارش، مرکل افزود: البته تصمیم‌گیری درباره سرمایه‌گذاری در ایران برعهده خود شرکت‌هاست. در پی این جمله، موافقان برجام که نفهمیدند دقیقاً چی به چی شد، به شادمانی خود ادامه دادند. در همین راستا آگاهان که متوجه شدند چی به چی شد، با ذکر پوففف به ادامه بیانات مرکل توجه کردند. یکی از این آگاهان که از بقیه آگاهتر بود اما با این‌حال نخواست نامش فاش شود، در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: مرکل با این اعلام، علاوه‌بر روح برجام که چندی پیش مورد اسائه ادب قرار گرفته بود، جسم برجام را نیز مورد تعرض دسته‌جمعی قرار داده است.

  به افق 
طرح توسعه صنعت فولاد صبا افتتاح شد. به گزارش خبرگزاری‌ها این طرح روز گذشته با حضور اسحاق جهانگیری، معاون رییس‌جمهوری و جمعی از مقامات کشوری و لشکری و اشخاص متفرقه افتتاح شد. با اجرایی شدن این طرح فولاد بیشتری تولید خواهد شد. در پی افتتاح این طرح که گام بزرگی در افزایش تولید فولاد در اصفهان است، برخی از کارشناسان با اشاره به این‌که در اصفهان مشکل بی‌آبی وجود دارد و هم‌اکنون خانواده‌های بسیاری از کمبود آب رنج می‌برند به افتتاح این پروژه اعتراض کردند. یکی از معترضان که نخواست نامش شود، با اشاره به اینکه برای تولید هر تن فولاد ۲۳۰هزار لیتر آب مصرف می‌شود، گفت: با ۲۳۵هزار لیتر جوانان بسیاری می‌توانند ازدواج کنند. گفتنی است ناظران به افق خیره شدند. 

  از درون 
جان بولتون هم‌پیمان شد. به گزارش یک رسانه فرانسوی جان بولتون و همتای اسرائیلی‌اش با راه‌اندازی چند گروه کاری با هدف متزلزل کردن نظام سیاسی ایران از درون هم‌پیمان شدند. به گزارش این گزارش، هدف این کارگروه‌ها برخلاف کارگروه‌های دیگر تغییر رژیم نیست، بلکه بهره‌بردن از ضعف‌های داخلی توسط کار رسانه‌ای است. در پی انتشار این خبر، جمعی از تصمیم‌سازان بنیادی، تصمیم‌گیران اساسی، سنگواره‌های اجرایی و گل‌به‌خودی‌زنندگان همیشگی با اشاره به اینکه حالا چه کاری است، از بولتون و همتای اسراییلی‌اش خواستند زحمت نکشند. جمع مذکور ادامه دادند: تا ما هستیم، شما چرا کار خاصی بکنید؟ ما خودمان ترتیبش را می‌دهیم. عینستاغرام با پوزش از خوانندگان، ضمن اشاره به تزئینی بودن تصویر، از ارائه هرگونه توضیح بیشتر خودداری می‌کند.

captcha
شماره‌های پیشین