507
چهارشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۷
14

خبر

پیگیری «صبح‌نو» از پرداخت سهمیه فروش جام‌جهانی به سینماگران

فیلم‌هایی که در جام‌جهانی روی پرده رفتند خسارت دیدند

نمایش بازی‌های جام‌جهانی در سینماها که با وجود حرف و حدیث‌ها و نظرات مختلف برگزار شد و قرار است تا فینال ادامه داشته باشد، همچنان حواشی را به دنبال دارد که باعث نارضایتی گروهی از سینماگران از شیوه مدیریت این امر شده است. علاوه بر این‌ها پرداخت سهمی از فروش بلیت‌های جام‌جهانی به فیلمسازانی که در این روزها سانس‌هایشان تحت‌الشعاع قرار گرفته، از دیگر مواردی است که مطرح شده اما هنوز میزان آن نامشخص است.

صبح نو

خبر

کامران قدکچیان «عشق بدون پروانه» را می‌سازد
شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با چهار فیلمنامه موافقت کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، فیلمنامه‌های «عشق بدون پروانه» به تهیه‌کنندگی آقای محمدعلی اسلامی، کارگردانی آقای کامران قدکچیان و نویسندگی امیرحسین مزدارانی با موضوع اجتماعی مجوز ساخت گرفت. همچنین «سلوک» به تهیه‌کنندگی و نویسندگی آقای عباس رافعی و کارگردانی آقای محمد حجت ذی جودی با موضوع اجتماعی، «زیر نظر» به تهیه‌کنندگی آقای محمد شایسته، کارگردانی آقای سید مجید صالحی و نویسندگی مشترک آقایان علیرضا جزینی، مصطفی زندی، امیر برادران با موضوع اجتماعی با مجوز ارشاد می‌توانند وارد روند تولید شوند. «تپلی» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی آقای حسین قناعت در ژانر کودک و نوجوان هم موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کرد.

اکران «به وقت خماری» 
در سینماهای ترکیه و روسیه
تهیه‌کننده «به وقت خماری» از اکران این فیلم در روسیه و ترکیه با دوبله همان کشورها گفت. به گزارش خبرگزاری «فارس»، فیلم سینمایی «به وقت خماری» که هم‌اکنون در سینماهای سراسر کشور در حال اکران است، در نخستین حضور جهانی خود در تاریخ ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیرماه) با حضور آقای محمدحسین لطیفی کارگردان و خانم رعنا آزادی‌ور و آقای پوریا پورسرخ دو بازیگر اصلی این فیلم در پاریس روی پرده خواهد رفت. ساخته جدید لطیفی پس از اکران در پاریس قرار است در دیگر شهرهای اروپا، آمریکا و کانادا هم به نمایش درآید. به گفته آقای جمال گلی تهیه‌کننده «به وقت خماری»، این فیلم به‌زودی در ۳۰۰ سالن کشورهای روسیه و ترکیه نیز با دوبله روسی و ترکی اکران خواهد شد. در حال حاضر مراحل دوبله فیلم به دو زبان روسی و ترکی در حال انجام و آماده‌سازی است. «به وقت خماری» یک کمدی - اجتماعی است و پخش آن برعهده مؤسسه رسانه فیلمسازان (حبیب اسماعیلی) 
قرار دارد.

نواختن سمفونس نهم
آقای محمدرضا هنرمند کارگردان سینما آخرین وضعیت «سمفونی نهم» را تشریح کرد. آقای محمدرضا هنرمند کارگردان سینما در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره آخرین وضعیت ساخت«سمفونی نهم» گفت: تدوین این کار را پیش می‌بریم و روی جلوه‌های ویژه بصری نیز کار می‌کنیم. وی در خصوص تغییر نام و انتخاب صداگذار و آهنگساز گفت: در این سه بخش هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است اما پیگیر آ‌نها هستیم. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: شاید عاشق شدن آخرین فرصت هرکسی برای آدم بودن است. شما هم موافقید؟» خانم‌ها و آقایان حمید فرخ‌نژاد، ساره بیات، مهرداد صدیقیان، محمدرضا فروتن و... از بازیگران این فیلم هستند. «سمفونی نهم» را آقای محمد رضا هنرمند کارگردانی کرده است و تهیه‌کنندگی آن را خانم زینب تقوایی بر عهده دارد. هنرمند پیش از این آثاری، چون «مرگ دیگری»، «زنگ‌ها»، «گورکن»، «ردپایی بر شن»، «دزد عروسک‌ها»، «دیدار»، «مرد عوضی»، «مومیایی ۳»، «عزیزم من کوک نیستم» را کارگردانی کرده است.

مدیرعامل جدید «هنر و تجربه» انتخاب شد
مدیر عامل جدید «هنر و تجربه» از بین اعضای هیأت مدیره مؤسسه انتخاب شد. به گزارش روابط عمومی «هنر و تجربه»، درپی استعفای آقای امیرحسین علم الهدی بنا به دلایل شخصی، هیأت‌مدیره مؤسسه «هنر و تجربه» به اتفاق آرا با توجه به سوابق آقای جعفر صانعی مقدم در سینمای ایران وی را به عنوان مدیرعامل جدید مؤسسه «هنر و تجربه سینمای ایرانیان» انتخاب کرد. علم الهدی همچنان عضو شورای سیاست‌گذاری و هیأت‌مدیره این مؤسسه خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین