507
چهارشنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۷
1
سریع‌القلم از دیدگاه دولت نسبت به مذاکره با اروپا و آمریکا انتقاد کرد

سیاست تخیلی

هرچند بعد از حضورش در اجلاس داووس، آقای حسام‌الدین آشنا گفت که او مشاور رییس‌جمهوری نیست اما همواره به سبب اظهارنظرهای منحصر به فردش مورد توجه اهالی رسانه و سیاسیون قرار گرفته است. صحبت از آقای محمود سریع‌القلم است. استاد‌تمام دانشگاه شهید بهشتی که سال‌ها در دانشگاه‌های ایالات متحده تحصیل کرده است.

«صبح نو» گزارش می‌دهد

علت لغو کنسرت سیروان و گروه سی

در روزهای اخیر شاهد لغو دو کنسرت بوده‌ایم که برگزارکنندگان این کنسرت‌ها علت این لغوها را مشکلات معیشتی مردم دانسته‌اند. یکی از این کنسرت‌ها، کنسرت تهران سیروان خسروی بود و دیگری هم کنسرت-نمایش سی. اینکه آیا علت اصلی این لغوها توجه به مردم بوده یا کم شدن سود برگزارکنندگان، موضوعی است که همواره در واکنش‌ها به این موضوع مورد توجه بوده است.

سیاست‌های ترزا می موجب خانه‌تکانی در کابینه انگلیس شده و او را در آستانه استعفا قرار داده است

درمانده

«ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس در روزی که سه نفر از اعضای مؤثر دولتش را به‌خاطر اختلاف‌نظر بر سر نحوه خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) از دست داده بود، از اتحادیه اروپا خواست که در برابر خواسته‌های لندن نرمش بیشتری نشان دهد.

«صبح‌نو» جزئیاتی از طرح مرکز پژوهش‌های مجلس برای مقابله با تحریم‌های آمریکا را منتشر کرد

ایران تحریم‌ناپذیر

تدوین طرح «تحریم‌ناپذیری ایران» خبری است که این روزها به گوش می‌رسد، طرحی که از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس تدوین شده و کاری کارشناسی است و حال برای محقق شدن در انتظار نظر سران قوا و نمایندگان مجلس است.

ادامه انتقادهای رییس شورای شهر پایتخت از عملکرد شهردار تهران

هاشمی: چرا افشانی هماهنگ نمی‌کند

واکنش جالب سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به «صبح نو» و درباره خودروهای وارداتی

حریرچی: وزارت بهداشت دزد نیست

سخنگوی وزرات بهداشت در پاسخ به سؤال «صبح‌نو» با این عنوان که چرا وزارت بهداشت در ماجرای وارد کردن خودرو اسناد مربوطه نظیر برگه ثبت سفارش و ترخیص خودروها را منتشر نمی‌کند، گفت: برخی رسانه‌ها به گونه‌ای برخورد می‌کنند که گویی هم وزارت بهداشت دزد است، هم وزارت صنعت و هم بانک و گمرکی که این اسناد را تأیید کرده‌اند. برخی افراد دلسوز نظام از اینکه ثابت کنند همه ما دزد هستیم چه سودی می‌برند؟

«صبح‌نو‌» از آغاز به کار بازار ثانویه گزارش می‌دهد

فراوانی دلار

بهره گیری از شیوه‌های جدید و جذاب برای اطلاع رسانی و تبلیغ این عبارت شاه بیت فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مسوولان دستگاه قضایی بود. ایشان در همین باره تصریح کردند: باید برای انعکاس حجم سنگین کارهایی که در دستگاه قضایی انجام می‌شود، از شیوه‌های جدید و جذاب اطلاع رسانی و تبلیغی استفاده شود.

معرفی مجموعه کتابی که تاریخ نهضت اسلامی را بازخوانی می‌کند

حدیث روزگار از زبان خسروشاهی

خواندن تاریخ انقلاب اسلامی بدون در نظر گرفتن روایت کسانی که هم در مبارزات پیش از انقلاب دخیل بوده‌اند و هم پس از انقلاب مسوولیت‌های گوناگون داشته‌اند و هم تتبعات نظری و تاریخی درباره مبانی و سرگذشت انقلاب داشته‌اند، ممکن نیست. یکی از این روایت‌ها متعلق به حجت‌الاسلام سید هادی خسروشاهی است که همه ویژگی‌های فوق را داشته است.

سرمقاله

محیط‌های پاک مجازی و حقیقی

صبح نو

سرمقاله

محیط‌های پاک مجازی و حقیقی

جامعه و تحولات اجتماعی، اصلی‌ترین عرصه تغییرات در ایران معاصر بوده از صدر مشروطه تاکنون، چرا که فرهنگ به‌مثابه تمدن‌های ماقبل اسلام و دین به‌عنوان عمیق‌ترین لایه عقیدتی، در جان مردم نفوذ داشته و برخلاف تصور لیبرال‌ها و سوسیالیست‌ها، اقتصاد زیربنای دگرگونی‌های مدنی در ایران نبوده است. انقلاب اسلامی سدی بود در بازگشت به سنت در برابر تجدد و این مساله که در دوره جمهوری اسلامی به تضاد اسلام سیاسی و اسلام سکولار تحول یافت، نقطه نزاعی است که امروز غرب و غرب‌گرایان با نظام اسلامی پیگیری می‌کنند.در این کارزار، فرهنگ محوری‌ترین برخوردهاست و کسی نمی‌تواند مدعی آن شود که چون مشکلی اقتصادی‌ای در کشور وجود دارد، حاکمیت می‌بایست اصلاح، نظارت و مقابله با آسیب‌های اجتماعی، تهاجم فرهنگی و... را متوقف کند. این در شرایطی است که حاکمیت می‌بایست به‌طور توأمان محیط‌های پاک و سالم را برای فعالیت مردم فراهم آورد و شبکه‌های اجتماعی مجازی از پرمخاطب‌ترین این زمینه‌هاست. اصل بر استفاده گسترده از فضای مجازی است اما در زمانه یورش گرگ‌های داخلی و خارجی که زن، زندگی و خانواده ایرانی را هدف قرار داده‌اند، می‌توان برخوردهای فنی، حقوقی و محتوایی با این درگاه‌های ارتباطی را از نظر دور داشت؛ خواسته همگانی فراهم آوردن محیط‌های پاک مجازی و حقیقی است و حاکمیت باید به این خواسته، جامه عمل بپوشاند.

captcha
شماره‌های پیشین