506
سه شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۷
1
گزارش «صبح نو» از فراز و فرودهای بیمه سلامت که این روزها با مشکلات زیادی روبه‌روست

حذف تدریجی یک بیمه

سازمان بیمه سلامت یکی از زیرشاخه‌های وزارت بهداشت و درمان است که با پنج صندوق حدود 11میلیون ایرانی را تحت‌پوشش خود دارد. حدود پنج‌میلیون نفر ایرانی در کشور همزمان از دو بیمه استفاده می‌کنند که با طرح همپوشانی در‌صدد رفع آن هستند. بیمه سلامت را باید از دستاوردهای مهم دولت روحانی به‌شمار آورد که با هدف پوشش همگانی مردم شروع به کار کرد. ولی در چند ماه گذشته شاهد کاهش خدمات و حذف بیمه‌شدگان تحت پوشش خود هستند. به‌طوری‌که گفته رییس سازمان بیمه سلامت تا پایان سال جاری بیمه حدود دو میلیون نفر به این روش قطع خواهد شد.

حجت‌الاسلام «عبدالحسین خسروپناه» در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو» از تجربه حضورش در میان کسبه بازار تهران می‌گوید

بازاریان می‌گویند چرا صدای‌مان را نمی‌شنوید

دغدغه این روزهای مردم، موضوع اقتصادی است. فشار اقتصادی و مشکلات آن روی بازاریان و کسبه اما بیشتر است. آن‌ها نمی‌دانند ‌با وجود نوسان‌های شدید اقتصادی، باید کالا بخرند یا نه؟ آنان نمی‌توانند تصمیم بگیرند که کالایی را که دارند، با چه قیمتی بفروشند. افت فاحش مشتریان و خریداران هم دلیل دیگری بر این نارضایتی است. همه این‌ها امنیت شغلی بازاریان و ثبات بازار را بر هم زده است. به‌خاطر همین است که هفته گذشته، یکی دو روز بازاریان به نشانه اعتراض مغازه‌های خود را بستند تا صدای دردمندشان را به گوش مسوولان برسانند. این وسط چهره‌هایی هم بودند که در دل آن روزهای پر التهاب، میان بازاریان رفتند و پای درد دل‌شان نشستند، چهره‌هایی مثل حاج «حسین یکتا». در این میان، حجت‌الاسلام «عبدالحسین خسروپناه» استاد و پژوهشگر فلسفه دین و رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه نیز، به گفته خودش در بین کسبه بازار حاضر شد و چند ساعتی را با آنان گذراند. حضوری که عجیب و جالب بود. به همین بهانه با او گفت‌وگو کرده‌ایم.

گفت‌و‌گوی «صبح‌نو» با یوسف‌ کرمی که بیش از سه سال مشغول خدمت‌رسانی در مناطق محروم است

ناک‌اوت سلبریتی‌ها در سکوت

یکی از نقش‌های اجتماعی سلبریتی‌ها چه در ایران و چه در خارج از کشور، کمک‌رسانی و انجام کارهای خیر است. این‌که آن‌ها در زمان بحران در کنار مردم‌شان حضور داشته باشند و کار کنند. هر‌کسی هم به روشی این کار را انجام می‌دهد. یکی شماره‌حساب می‌دهد و از مردم می‌خواهد که به همان شماره کمک‌های مالی خود را واریز کنند و برخی هم با حضور در جشن یا نشست خیرخواهانه‌ای درصدد جلب‌توجه به آن کار خیر هستند. در این میان اما عده کمی از سلبریتی‌ها و کسانی که در بین مردم شناخته شده‌اند، خود دست‌به‌کار می‌شوند. آقای «یوسف‌کرمی» یکی از همین سلبریتی‌هاست. کسی که روزگاری با لباس سفید تکواندو مدال برنز المپیکش، چهره برتر ورزش کشور بود و با ضربه چرخشی زیبا به حریف، ماه‌ها تیتراژ برنامه‌های ورزشی شد؛ حالا عکس‌هایش با لباس خاکی و بیل به‌دست دیده می‌شود.

سرمقاله

سه جریانی که منکوب انقلاب شدند

معاون اول از کابینه می‌رود؟

شایعه استعفای جهانگیری

اصحاب رسانه، معاون اول رییس‌جمهوری را از جمله افراد پرحاشیه دولت می‌دانند که یا خودش در حاشیه قرار گرفته یا حاشیه به سراغ او رفته است، مدام نیز برایش عناوین مختلف در طول چند سال اخیر درست شده، از پوششی بودن برای روحانی در ایام انتخابات یا عبارت «یادتان هست» همان ایام یا این روزها که عنوان دلار جهانگیری که برایش آوازه‌ای در میان عامه مردم کسب کرده است؛‌ حالا خبرهای جدیدی از وی منتشر شده است، خبری که شاید او را تا مدت‌ها از حاشیه به دور کند...

37‌تعهد دولت به کارگروه اقدام ملی چیست

رمزگشایی از اصرار دولت برای پیوستن به FATF

گروه ویژه اقدام مالی FATF با توجه به تداوم تلاش‌های دولت ایران، تعلیق اقدامات مقابله‌ای خود را تا ماه اکتبر(‌آبان ماه‌) تمدید کرد، این امر در حالی است که بر اساس برخی اخبار واصله الزامات FATF در کشور در حال اجراست و اطلاعات کشور در اختیار این گروه قرار گرفته است.

«صبح‌نو» به مناسبت رونمایی از فیلم مستند «پنجره فولاد بهشت» گزارش می دهد

سند اجازه بنیانگذار عربستان سعودی برای زیارت بقیع

دو روز پیش طی مراسمی در مسجد حائری تهران، از سندی با محتوای اجازه زیارت و بازسازی بقیع توسط عربستان رونمایی شد. سندی که نشان می‌دهد حدود ۹۵ سال پیش، پادشاه وقت عربستان با پیگیری‌های مرحوم عبدالرحیم صاحب الفصول حائری اجازه زیارت و بازسازی بقیع را صادر نموده است. در گزارش پیش رو به این موضوع و سه مستندی که در این باره ساخته شده پرداخته‌ایم. همچنین گفت‌و‌گویی با آقای‌احمد‌ابراهیمی سازنده این مستندها ترتیب دادیم.

گزارش «صبح‌نو» از تازه‌ترین اثر مسعود ده‌نمکی

«زندانی‌ها» به جمکران رسیدند

مسعود‌ده‌نمکی باز هم اثری تازه را شروع کرده است و احتمالاً باز هم باید شاهد جنجال در سینمای ایران باشیم از آن جهت که مضامین انتخابی این کارگردان عموماً در جهاتی است که بحث و نقد و نظر زیادی را در سینمای ایران شروع می‌کند.

اسداللهی و زارعی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» تشریح کردند

حملات رژیم صهیونیستی واکنشی به پیروزی محور مقاومت

همزمان با ادامه شکست‌های پی‌در‌پی گروه‌های تروریستی تکفیری در شهر درعا و جنوب سوریه در یک ماه اخیر که در برابر ارتش سوریه و محور مقاومت صورت‌گرفته و شاهد آزاد‌سازی ده‌ها روستا و شهرک از لوث تروریست‌ها در این مناطق هستیم، رژیم صهیونیستی در حمایت از تروریست‌ها دیروز دوشنبه به پایگاه نظامی در شرق حمص حمله هوایی و موشکی کرد.

صبح نو

سرمقاله

سه جریانی که منکوب انقلاب شدند

جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره مورد تهاجم دشمنان داخلی و خارجی قرار گرفته است. این دشمنان در قالب  توطئه‌های گوناگون به‌دنبال پاتک به انقلاب بودند و سال‌ها با شبکه‌سازی، نفوذ و مزدورپروری و بمباران تهمت و شایعه و بازیافت زباله‌های فراری سعی کردند در راه پیشرفت و اقتدار کشور سنگ‌اندازی کنند. همچنانکه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبرمعظم انقلاب در دانشگاه امام حسین ؟ع؟ به سه سرنوشت و سه جریان داخلی معارض با انقلاب اسلامی اشاره داشتند که هر سه جریان از انقلاب شکست خوردند.جریان اولی که رهبر انقلاب از آن نام می‌برند، جریان به‌اصطلاح لیبرال و متمایل به غرب و آمریکا بود. همان‌هایی که شش‌لول‌هایشان را بالا برده‌اند تا هرکس و هرچه را که با آمریکا و غرب ناسازگار است، هدف قرار دهند. اما امروز غرب‌گرایان وطنی با خروج ترامپ از برجام دچار سرگیجه شده و به‌رغم خوش‌خدمتی به آمریکا، بار دیگر مورد بی‌اعتنایی واشنگتن قرار گرفته‌اند و ایده آنان برای حل مشکلات کشور به بن‌بست رسیده است. اما رهبر انقلاب جریان دوم و سوم را ‌این‌گونه معرفی می‌کنند: «کمونیست‌های اسلحه به‌دست که از هیچ کاری ابا نداشتند و منافقینی که با ظاهر اسلامی و باطن کفر در نهایت زیر پرچم صدام حاضر شدند.» سال‌هاست که منافقین در افکار شیطانی خود غرق شده و توانایی اقدام علیه جمهوری اسلامی را ندارند، هرچند که آمریکا با استفاده از گروهک منافقین و با بهره‌گیری از قدرت لابی صهیونیستی و دلار سعودی در صدد است سایر کشورها را با سیاست‌هایش در قبال ایران همراه کند تا استراتژی ایجاد آشوب، تنش و ناامنی اجتماعی در کشورمان جواب دهد، اما تا امروز نظام اسلامی با ایمان راسخ به وعده الهی، برخورد شجاعانه و تکیه بر محاسبات عقلانی توانسته است هر سه جریان را مغلوب و منکوب کند. به‌راستی راز ماندگاری انقلاب اسلامی چیست؟ این راز را باید از سخنان رهبر انقلاب دریافت آنجا که تاکید می‌کنند: «سِرِّ تکان نخوردن جمهوری اسلامی اتکا به مردم است. سیاستمداران پشت پرده آمریکایی می‌گویند نظام جمهوری اسلامی ایران به این آسانی‌ها و به این زودی‌ها تکان‌بخور نیست، چرا این حرف را می‌گویند؟ برای خاطر اینکه می‌بینند که این نظام متکی به مردم است؛ سرّش فقط این است. 8/3/1392»

captcha
شماره‌های پیشین