504
جمعه، ۱۵ تیر ۱۳۹۷
1
تأکید وزارت بهداشت بر اجرای دستورالعمل درباره استفاده از لوازم یکبار مصرف پزشکی

برای سلامت مردم مسامحه نمی‌کنیم

زمانی‌که رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در پنجمین کنگره دو روزه تخصصی استانداردهای تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون، از اقدام نادرست برخی مراکز درمانی در زمینه استریل لوازم یکبار مصرف پزشکی و استفاده دوباره آنها و بروز عفونت‌ها خبر داد، کمتر کسی به این موضوع حتی فکر می‌کرد، استفاده چند باره از لوازم پزشکی یکبار مصرف که از نامش نوع مصرفش مشخص است. این‌ها لوازمی هستند که قابلیت استریل شدن ندارند و به راحتی می‌توانند به چاقوهای برنده‌ای در دستان نجات‌دهندگان جان مردم بدل شود که جانشان را به شدت به خطر می‌اندازد.

روایت سفر لیلی گلستان به مشهد

پس از سی سال به زیارت امام رضا (ع) رفتم

روحانی: پیشنهادهای اروپا دربرگیرنده همه خواسته‌های ما نیست

بسته نا امیدکننده

قرار بود روز جمعه و در نشست وزرای 1+4 از بسته اروپایی رونمایی شود اما تماس تلفنی رییس جمهوری کشورمان با رؤسای جمهوری فرانسه و آلمان بیانگر آن است که بسته پیشنهادی به ایران ارائه شده و بسته‌ای که روحانی آن‌را بسته مأیوس‌کننده نامیده است.

دکتر منوچهر منطقی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» پیشرفت‌ها و مشکلات صنعت هوایی را بررسی کرد

سیمرغ ایران در انتظار پرواز

نخستین جرقه‌های تولید هواپیما در ایران در سال‌های 66 و 67 زده شد. در آن سال‌ها بعضی از خلبانان و مهندسان تعمیر و نگهداری هواپیما را در نیروی هوایی با همکاری جهاد خودکفایی با مهندسی معکوس هواپیما، تولید کردند. هرچند که هواپیماهای ساخته شده در آن زمان صرفاً کپی بودند، اما همین قدمی برای تولید و طراحی هواپیما در ایران شد. موفقیت‌های قابل‌توجه در ساخت هواپیما باعث شد تا جسارت ساخت ماهواره هم در کشور به وجود بیاید. در دهه 70 نخستین پروژه ساخت ماهواره‌ای کشور کلید خورد. درنهایت در سال 87 نخستین پرتاب ماهواره‌ای به فضا انجام شد تا ایران نهمین کشوری باشد که به صنعت فضایی دست پیدا می‌کند. با وجود دستاوردهای ارزشمند فضایی و هوایی اما چند سالی است که دیگر خبری از ساخت هواپیما یا پرتاب ماهواره شنیده نمی‌شود، به اضافه این که چند ماهواره آماده برای پرتاب، منتظر تصمیمات دولتی هستند.

محمدحسین‌فرح‌بخش‌به‌جلسه‌های‌روضه‌تاخت

پرده‌دری تهیه‌کننده «خالتور»

آقای محمدحسین فرح‌بخش از تهیه‌کنندگان سینما، اخیراً درگفت‌وگویی تصویری، به بهانه اختلافش با مدیرعامل تصویرشهر، به مقام مجالس روضه و روضه‌خوانان حضرت سیدالشهدا حمله کرد و پیرو این جملات عجیب، انتقادات بسیاری خطاب به او منتشر شد.

جام 21 و حواشی هزینه های آن را بررسی کرده ایم

درآمد چندهزار دلاری از جام جهانی

در کنار هیجانات و حساسیت‌های فوتبالی، یکی از اتفاق‌های مثبتی که برای همه عوامل برگزارکننده جام‌جهانی از تیم‌های برنامه‌ریزی و اجرایی تا داوران، مدیران، مربیان، بازیکنان و دیگر دست‌اندرکاران حاضر در این رقابت‌ها رخ می‌دهد، درآمدهای چندین و چنددلاری است.

بازخوانی فتنه‌ای کور؛ از حادثه تا حماسه

توطئه نقابداران

حادثه کوی دانشگاه 78 لحظات تاریکی از تاریخ توسعه سیاسی و داعیه جامعه مدنی و دیالوگ به اصلاح منطقی روشنفکران به شمار می‌رود که خاطره تلخ آن به راحتی از ذهن‌ها پاک نمی‌شود. غائله‌ای که با ساختارشکنی آغاز و با حماسه و حضور به موقع مردم در صحنه پایان یافت.

علی آرمین، نامزد جایزه قلم زرین در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

نوجوان ایرانی باید بلندپروازی داشته باشد

علی آرمین از جمله نویسندگانی است که ردای طلبگی هم بر تن دارد و چند سالی است وارد عرصه داستان و رمان شده است. وی امسال در دو بخش رمان کودک و نوجوان و رمان بزرگسال، نامزد دریافت جایزه قلم زرین بود که در نهایت در هیچ بخشی به جایزه نرسید، اما به جهت حضور فعالش در این عرصه گفت‌وگویی با وی ترتیب دادیم که از نظر می‌گذرد.

سرمقاله

فوریت‌ترمیم کابینه

شماره‌های پیشین