503
چهارشنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۷
1
«صبح‌نو» در گفت‌و‌گو با نمایندگان مجلس موضوع مهاجرت مرزنشینان و خطرات خالی شدن این مناطق را بررسی می‌کند

جای خالی روی خط مرزی

اگر تا امروز افزایش جمعیت و باز شدن پنجره جمعیتی ناشی از فراگیری نادرست شعار «فرزند کمتر؛ زندگی بهتر» در دهه ۶۰ بود، در حال حاضر شواهدی دیده می‌شود که جریانی عامدانه به دنبال کاهش جمعیت و بستن دروازه‌های امنیتی کشور است، به طوری که خالی از سکنه شدن روستاها که تا امروز یک تهدید بالقوه برای مرزهای کشور به شمار می‌رفت، امروز به فعل درآمده است. در حالی که برخی از نمایندگان مجلس از وجود ۲۶۰ کیلومتر منطقه خالی از سکنه در مرز کشورمان با افغانستان خبر می‌دهند، برخی منابع رسمی این رقم را بیشتر و فراگیرتر از مرزهای شرقی کشور گزارش می‌کنند.

«صبح‌نو» از آخرین وضعیت مهدی فخیم زاده در بیمارستان گزارش می‌دهد

رو به بهبودی

حادثه و اتفاقاتی که برای چهره‌ها و هنرمندان اتفاق می‌افتد، به دلیل جایگاهی که در ذهن مردم دارند، اغلب مورد توجه قرار گرفته و با حس کنجکاوی آنها همراه می‌شود، فضایی که البته گاه بستری را برای شایعات و خبرسازی‌های کاذب فراهم می‌کند. به تازگی هم تصادف آقای مهدی فخیم زاده باعث شده تا هر روز در یکی از خبرگزاری‌ها گزارشی از آخرین وضعیت او را ببینیم، حادثه‌ای که ما را هم برای پیگیری اخبار موثق به بیمارستان کشاند.

پاسخ قاطع روحانی به تهدید ترامپ:

ایران نفروشد، نفتی از منطقه خارج نمی‌شود

سرمقاله

چشم در برابر چشم

حبیب خزایی‌فر، آهنگساز ایستاده در غبار در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»:

قهرمانی حاج‌احمد روی من تأثیر گذاشت

حدود سه سال از ساخته شدن فیلم «ایستاده در غبار» که مربوط به این رزمنده برجسته دوران دفاع مقدس است، می‌گذرد و امروز در آستانه سالروز ربوده شدن حاج‌احمد متوسلیان هستیم. از آن جایی که موسیقی این فیلم موسیقی ممتاز و منحصر‌به‌فردی است، ‌سراغ آقای حبیب خزایی‌فر، آهنگساز فیلم رفتیم تا گفت‌و‌گویی با او داشته باشیم.

راه‌اندازی بازار ثانویه، التهابات ارزی را کاهش می‌دهد

آرامش دلار

امروز بازار ثانویه ارز آغاز به‌کار می‌کند، بازاری که حتی خبر به رسمیت شناختن آن واکنش مثبت بازار را به همراه داشت و این امر مهم‌ترین راهکار دولت برای برون‌رفت از وضعیت اقتصادی فعلی است، تا شاید کمی ثبات به اقتصاد کشور بازگردد.

ماجرای آب خرمشهر باعث شد برخی چهره‌های هنری اعتقادات مردم را هدف بگیرند

متلک بنداز، نقش بگیر

فعالیت و اظهارنظرهای چهره‌های سینمایی در شبکه‌های اجتماعی هرازچندگاهی باعث حاشیه‌هایی می‌شود. مشکل آب شرب خرمشهر و مسائل مربوط به آن، باعث شد که نگاه دوباره‌ای به واکنش‌های مجازی یکی از بازیگران در این زمینه داشته باشیم.

بعد از 14 روز هنوز از وعده تغییر وزرای دولت خبری نیست

ترمیم کابینه شاید وقتی دیگر

حدود 14 روز از سخنان رییس دفتر رییس‌جمهوری درباره تغییرات کابینه و جوان‌گرایی در دولت می‌گذرد، اما هنوز خبری از این تغییرات نیست، کار به جایی رسیده است که نمایندگان پا پیش گذاشته و درخواست‌ترمیم کابینه را مطرح می‌کنند؛ کابینه‌ای که هنوز به یک‌سالگی نرسیده اما از همان ابتدا انتقادات مردم و جریان‌های سیاسی را به همراه داشت.

بیش از 180مرتع و جنگل‌های کشور طعمه حریق شدند

رقص شعله‌ها در میان شاخه‌ها

روزهای گرم و آفتابی تابستان و خشکسالی دست‌به‌دست هم دادند تا دیروز را به جهنمی‌ترین شکل ممکن دربیاورند، آتشی که به جان جنگل‌ها افتاد و تا توانست منابع طبیعی را سوزاند. روز گذشته روز پر حرارتی برای نیروهای امدادی و آتش‌نشانی و محیط‌زیست بود. در گوشه و کنار کشور حریق به جان جنگل و مراتع افتاد و حجم زیادی از منابع طبیعی را سوزاند.

شماره‌های پیشین