501
دوشنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۷
1
«صبح نو» گزارش می‌دهد:

کتاب‌ها درباره منافقین چه می‌گویند؟

این روزها سازمان منافقین در پاریس گردهمایی سالانه گذاشته و با اجیر کردن مقامات غربی حرف‌های عجیب و غریبی درباره دموکراسی‌خواهی و آزادی وطن و .. می‌زنند اما سابقه این سازمان نشان می‌دهد که شاید بتوانند با پول، حرف‌های دلخواهشان را بشنوند اما تاریخ درباره آ‌نها به حقیقت قضاوت خواهد کرد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور، هک جنجالی سایت وزارت صمت را دوباره تأیید کرد

همه چیز خوب بود تا اینکه «هکر» لو رفت

حدود 2 هفته پیش بود که رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد تخلف صورت گرفته در واردات غیرقانونی خودرو از طریق هک کردن سایت ثبت سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمان ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو صورت گرفته است. وقتی وزارت صنعت در اطلاعیه‌ای هک سایتش را تکذیب کرد نمی‌دانست که وزیر چند روز بعد هک سایت را تأیید خواهد کرد. به نظر می‌رسد در وزارت صنعت یک دستپاچگی نسبت به این خبر وجود داشته و باید دانست که چه چیز پنهانی‌ای در واردات غیرقانونی 6481 خودرو وجود داشته که آنها را دستپاچه کرده است.

تلاش مسوولان برای حل مشکل آبی خرمشهر و آبادان

آب و آرامش به خوزستان بر‌می‌گردد

خبرهای نسبتاً امیدوارکننده پس از شب ناآرام خرمشهر، نوید این را می‌دهد که آب شیرین به لوله‌های اهواز و خرمشهر بر‌می‌گردد. پس از آن که همزمان با گردهمایی گروهک تروریستی منافقین در پاریس، رسانه‌های معاند سعی در به اغتشاش کشیدن تجمع‌های اعتراض‌آمیز مردم خرمشهر و آبادان داشتند و فیلم تیراندازی در خرمشهر با واکنش‌های متعدد کاربران در شبکه‌های اجتماعی ‌همراه شد، حالا مسوولان استانی و شهری خرمشهر از بهبود وضعیت آب آشامیدنی و برق این شهر خبر می‌دهند تا آرامش همراه با آب، دوباره به این شهرها بازگردد.

سرمقاله

تقویت جوانان

بهرام قاسمی:هیچگونه تماسی با آمریکا نداشتیم

مأموریت مرد مذاکرات محرمانه تکذیب شد

عقل منفصل ظریف، مرد خاص تیم مذاکره‌کننده، عضو «حلقه نیویورک» در زمان وزارت خارجه کمال خرازی. این‌ها القابی است که آقای مجید تخت‌روانچی در طول بیش از 30سال کار دیپلماتیک، صاحب و حامل آن‌ها شده است. مردی که سابقه نمایندگی جمهوری اسلامی در مقر سازمان‌ملل، سفیری ایران در سوئیس و پیش از همه این‌ها در سال 58، همراه با آقای محمدجواد ظریف، عضویت در انجمن اسلامی دانشجویان در اروپا و کانادا را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.

در بحران اقتصادی کشور، سیاسی‌کاری دغدغه اصلی برخی نمایندگان تهران بوده است

مجلس کجا؛ مردم کجا؟

این روزها اقتصاد حال آشفته‌ای دارد و نابسامانی‌های اقتصادی در تمامی جنبه‌های زندگی مردم نمایان شده است. همانطور که رهبری فرموده‌اند اتاق جنگ به خزانه‌داری آمریکا منتقل شده و دشمن روزانه پیگیر مشکل‌آفرینی اقتصادی در ایران است، حال همه باید لباس جنگ بر تن کنند اما به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان بهارستان‌نشین به این شرایط توجه باید و شایدی ندارند.

بعد از انتشار لیست واردکنندگان کاغذ اسامی به چشم می‌خورد که در این حوزه فعال نیستند

چه کسانی کاغذ وارد کردند؟

بعد از دستور رییس‌جمهوری به وزیر صنعت مبنی بر انتشار اسامی افراد و شرکت‌هایی که از ارز دولتی 4200‌تومانی استفاده کردند روز گذشته بانک مرکزی اسامی شرکت‌هایی را که با این ارز اقدام به واردات کاغذ کرده بودند منتشر کرد.

گفت‌وگو با مترجم کتابی که مصائب برگزاری جام جهانی فوتبال را به ما یادآور می‌شود

بوی نئولیبرالیسم فوتبالی را حس کنیم

یکی از لذت‌هایی که در کنار تب و تاب جام جهانی می‌توان از آن بهره برد، خواندن کتابی است که به بررسی اثرات مثبت و منفی برگزاری جام جهانی در پایتخت فوتبال جهان، برزیل پرداخته است. «رقص برزیل با شیطان؛ جام جهانی، المپیک و مبارزه برای دموکراسی» عنوان کتابی است که «دِیو زِرِن» روزنامه‌نگار آمریکایی در این باره تألیف کرده است. او برای نگارش این کتاب پیش از برگزاری جام جهانی در برزیل به این کشور سفر کرده و روایتی از زیر پوست شهرهای برزیل و به‌ویژه ریو دو ژانیرو به دست داده است. روایتی که بوی انتقاد و اعتراض هم می‌دهد و بیشتر بر مصائب تسلط نئولیبرالیسم بر ورزش مردمی فوتبال متمرکز شده است. این کتاب را آقای «علی عربزاده» ترجمه کرده و نشر اسم آن را در بهار سال 96 به چاپ رسانده است. درباره این کتاب و ضرورت خواندنش با مترجم گفت‌وگو کرده‌ایم.

رسیدگی به پرونده لیدرهای اغتشاشات گلستان هفتم انجام شد

پشیمانی‌های یک قلدر

20‌روزی از اجرا شدن حکم قصاص محمد ثلاث، راننده اتوبوس دیوانه خیابان گلستان‌هفتم که عامل به شهادت رساندن سه پلیس بود، می‏گذرد و بعد از گذشت این زمان، اغتشاش‏گرانی که در پرونده خیابان گلستان‌هفتم، نقش داشتند، در حال محاکمه‌اند. یکی از آن‌ها به‌نام «الف.صاد» در این میان‌ شناخته‌شده‌تر از بقیه است. کسی که در ویدئوهای منتشر‌شده از آن روزها، برای مأمور نیروی انتظامی شاخ و شانه می‏کشید و حتی او را تهدید هم می‏کرد. دیروز دادگاه رسیدگی به پرونده او به‌عنوان یکی از لیدرهای اصلی اغتشاش برگزار شد.

صبح نو

سرمقاله

تقویت جوانان

انقلاب اسلامی در چله خویش قرار گرفته و همزمان آماج سهمگین‌ترین توطئه‌های دشمنان است؛ تیری که به همت و درایت خمینی کبیر از چله رهاشده و به فضل الهی از گردنه‌های سخت عبور کرده و خواهد کرد و پس ‌از آن دیگر مهارناشدنی است و این مهم، جز با اتکا به نیروی جوان متعهد و وفادار به آرمان‌ها امکان‌پذیر نیست. این سیاست مصرحی است که از لسان رهبری انقلاب در سال‌های اخیر مکرراً بیان شده و در گفتارهایی نظیر جوان مؤمن انقلابی، خودجوش و آتش‌به‌اختیار، بازتاب یافته است؛ متناظر و همزمان با اعلام این سیاست، متاسفانه بسیاری از نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی، آن را عملیاتی نکرده‌اند و در برابرش مقاومت می‌کنند. آن‌هم در شرایطی که کشور نیازمند انسجامی مستحکم در برابر دشمنان است. سیاست رسمی جمهوری اسلامی تقویت «جوانان مؤمن و پرانگیزه و اهل اقدام» است، چرا که آن‌ها تنها عناصری‌اند که می‌توانند در میدان علم و سیاست و فرهنگ، استقلال و عزت کشور را دوچندان کنند و وعده داده شده که جوانان روزی را خواهند دید که «ملت ایران در جایگاهی قرار گیرد که دشمنان جرأت تهاجم نظامی، اقتصادی و امنیتی و سیاسی را نداشته باشند.»‌ پس از امروز می‌بایست در این مسیر گام بردارند و حرکت کنند.

captcha
شماره‌های پیشین