498
چهارشنبه، ۰۶ تیر ۱۳۹۷
5
عضو ارشد الوفاق بحرین در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: فرزندان آیت‌الله عیسی قاسم همچنان در بازداشت هستند

حال جسمانی رهبر شیعیان بحرین وخیم شد

منابع خبری بحرین، از وخامت حال «شیخ عیسی قاسم»، رهبر معنوی انقلاب بحرین و انتقال وی به بیمارستان خبر دادند و فرزندان وی که ایشان را تحت تدابیر شدید امنیتی به بیمارستان منتقل کردند همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

خبر

صبح نو

عضو ارشد الوفاق بحرین در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: فرزندان آیت‌الله عیسی قاسم همچنان در بازداشت هستند

حال جسمانی رهبر شیعیان بحرین وخیم شد

منابع خبری بحرین، از وخامت حال «شیخ عیسی قاسم»، رهبر معنوی انقلاب بحرین و انتقال وی به بیمارستان خبر دادند و فرزندان وی که ایشان را تحت تدابیر شدید امنیتی به بیمارستان منتقل کردند همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

اوضاع در بحرین هر روز بحرانی‌تر می‌شود. این کشور کوچک جنوب خلیج فارس اگرچه سال‌هاست شاهد انقلاب فراگیر اکثریت مردم است اما در ماه‌های اخیر و با تشدید سرکوبگری رژیم آل خلیفه که کانون آن به صدور حکم سلب تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم و بازداشت اجباری وی می‌شود، شرایط پیچیده‌تر از همیشه شده است. موضوعی که امروزه سلامت جسمی رهبرشیعیان بحرین را با خطر و وخامت مواجه ساخته و اجازه رسیدگی و همراهی خانواده بر بالین وی را نمی‌دهند و حتی آنها را روانه بازداشتگاه کردند.
از زمان آغاز انقلاب مردمی در بحرین که از سال ۲۰۱۱ در این کشور شروع شده است تاکنون سرکوب روحانیون و برخوردهای ناشایست با مبارزان از سوی رژیم آل خلیفه صورت می‌گیرد. امروزه این سلسله اقدامات خصمانه علیه علمای بحرینی بیش از پیش تشدید شده است و حتی با حمایت صهیونیست‌ها و آل سعود در بحرین 
ادامه می‌یابد.
آیت‌الله «شیخ عیسی قاسم» رهبر معنوی انقلاب بحرین که از حدود ۴۰۰ روز پیش در اقامت اجباری رژیم آل خلیفه بحرین در منطقه الدراز به سر می‌برد روز گذشته به علت نامساعد بودن و وخامت شرایط جسمانی به بیمارستان منتقل شد. وی پیش از این در منزل تحت مداوای پزشکان قرار می‌گرفت.
رأی جدید دادگاه بحرین برای اعدام 
3 عالم دینی
« شیخ محمدحسن خجسته»، عضو ارشد الوفاق بحرین در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو»؛ با اشاره به اینکه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم تحت تدابیر امنیتی شدیدی از سوی دولت به بیمارستان منتقل شده است؛ عنوان کرد: به دلیل نامساعد بودن حال جسمانی آیت‌الله شیخ عیسی که در دو روز اخیر به ایشان دست داده بود و حتی توان حرکت نداشتند به بیمارستان منتقل شدند.
 عضو مجلس علمایی بحرین با بیان اینکه خانواده ایشان آیت‌الله را در انتقال به بیمارستان همراهی کردند، افزود: متأسفانه آمبولانس ایشان تحت تدابیر شدید امنیتی به بیمارستان منتقل شد و حتی فرزند و داماد ایشان که همراه آیت‌الله شیخ عیسی به بیمارستان رفته بودند از سوی مرکز پلیس بازداشت شدند و همچنان در بازداشت نیروهای دولتی به سر می‌برند.
خجسته در تشریح رأی جدید دادگاه بحرین برای اعدام سه عالم دینی این کشور گفت: از روزهای شروع انقلاب بحرین شاهد فشارهای سیاسی و بازداشت‌های متعددی از علمای دینی بودیم که یا در مساجد یا در برنامه‌ها و مراسمات دینی خطابه و سخنرانی داشتند. سرکوب و بازداشت روحانیون و علمای برجسته بحرینی از سوی رژیم آل خلیفه وارد مرحله جدیدتری شده است چرا که پس از اقامت اجباری آیت‌الله «شیخ عیسی قاسم» در منطقه الدراز اکنون شاهد اقدامات خصمانه دیگری از سوی این رژیم علیه علمای شیعی در این کشور هستیم.

علمای دینی که به اعدام محکوم شدند
 در خارج از بحرین به سر می‌برند
وی تصریح کرد: علمای شیعه در این کشور، به صورت سازماندهی‌شده هدف گرفته می‌شوند. شکنجه و محاکمه و حتی اعدام، حبس ابد، لغو تابعیت و تبعید از سوی مسوولان امنیتی یا رژیم آل خلیفه برای بیش از صد روحانی دینی صورت گرفته است که آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در رأس این اتهامات قرار گرفت.
عضو ارشد الوفاق بحرین تصریح کرد: برای بیش از ۵۰ عالم دینی احکام قضایی ظالمانه تا حد اعدام، حبس ابد، لغو تابعیت و پرداخت غرامت نقدی صادر شده است. اینکه رژیم آل خلیفه برای سه عالم دینی حکم اعدام صادر کرده است موضوعی است که از سوی انقلابیون و علما محکوم شده است. اعتراضاتی مبنی بر تجدید نظر صورت گرفته است که روند بررسی این حکم از سر گرفته شود.
این فعال سیاسی بحرین، افزود: تعداد روحانیون محکوم به اعدام سه نفر ، تعداد علمایی که به حبس ابد محکوم شده‌اند هشت نفر و تعداد علمایی که تابعیت آنها لغو شده است ۱۹ نفر هستند که از جمله سید فاضل سید عباس؛ سید مرتضی السندی از رهبران حرکت وفا و حبیب الجمری روحانی شیعه، افرادی هستند که از یاران و همراهان نزدیک آیت‌الله شیخ عیسی قاسم می‌باشند که به اعدام محکوم شدند. برخی از این افراد که به اعدام محکوم شدند در خارج از بحرین به سر می‌برند. 
نمی‌توان از نقش مخرب سعودی‌ها و صهیونیست‌ها در تحولات روزها و هفته‌های اخیر این کشور به سادگی عبور کرد. واضح است که رژیم آل سعود از سرکوب شیعیان در بحرین بهره می‌برد و اگر اینچنین نبود، هیچ گاه شاهد حضور گسترده نظامیان سعودی در بحرین برای سرکوب مردم بی‌گناه نبودیم.
گفته می‌شود رژیم آل خلیفه برای شکل نگرفتن انقلاب مردمی در بحرین به توسعه روابط خود با آل سعود و رژیم صهیونیستی برقرار کرده است. از این رو با روابط دیپلماتیک نزدیکی که با رژیم صهیونیستی برقرار کرده در نظر دارد تا به زودی و به صورتی رسمی روابط خود با تل آویو را گسترش داده و همچنین دفاتر سفارتی خود را هم افتتاح نمایند.

captcha
شماره‌های پیشین