498
چهارشنبه، ۰۶ تیر ۱۳۹۷
1
عضو ارشد الوفاق بحرین در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: فرزندان آیت‌الله عیسی قاسم همچنان در بازداشت هستند

حال جسمانی رهبر شیعیان بحرین وخیم شد

منابع خبری بحرین، از وخامت حال «شیخ عیسی قاسم»، رهبر معنوی انقلاب بحرین و انتقال وی به بیمارستان خبر دادند و فرزندان وی که ایشان را تحت تدابیر شدید امنیتی به بیمارستان منتقل کردند همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

تهیه‌کننده کنسرت کلایدرمن در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

همیشه دوست‌داشت به ایران بیاید

بالاخره بعد از حرف و حدیث‌های متعدد درباره آمدن یا نیامدن ریچارد کلایدرمن به ایران، اجرای این نوازنده مشهور فرانسوی در تهران محقق شد. وی پس از کسب لقب «موفق‌ترین نوازنده پیانو در سراسر دنیا» در کتاب گینس، برای نخستین بار به ایران آمد و با همراهی ارکستر حرفه‌ای پنجشنبه اول تیرماه در سالن وزارت کشور اولین اجرای خود را برگزار کرد و قطعه «ای ایران» را با پیانو نواخت، اما آمدن کلایدرمن به ایران به دور از حواشی نیز نبوده است. به دلیل این که این نوازنده فرانسوی در سرزمین‌های اشغالی اجرا داشته مخالفت‌هایی با آمدن او به ایران وجود داشته است. در این باره گفت‌وگویی با آقای مجید عبدی، مدیر مؤسسه رویال هنر که تهیه‌کنندگی این کنسرت را بر عهده دارد ترتیب دادیم.

سهم مردم در نابسامانی‌های اقتصادی چقدر است

پول‌های سرگردان؛ بازار آشفته

«برخی مسوولان می‌گویند مشکلات اقتصادی جنبه روانی دارد، این را قبول ندارم؛ عامل این مشکلات فقط روانی نیست.» این سخنان رییس مجلس شورای اسلامی در همایش قوه قضاییه بود، به گفته لاریجانی این انباشت نقدینگی است که نابسامانی کنونی بازار ارز، سکه، خودرو و... را سبب شده است و باید هرچه زودتر راه‌حلی برای آن یافت.

در آستانه هفتم تیر روایتی از زندگی و زمانه آیت‌الله محمدبهشتی منتشر شد

مرد در سایه انقلاب

آقای جعفر شیرعلی‌نیا بعد از اتمام سه‌گانه خود درباره امام خمینی؟ره؟، رهبر معظم انقلاب و مرحوم علی‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی این‌بار سراغ چهره‌ها و شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار انقلاب اسلامی رفته است. در نخستین مورد کار روی شخصیت‌ها سراغ آیت‌الله محمدحسین بهشتی شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار ابتدای انقلاب اسلامی رفته و زندگی و زمانه وی را در اثری قطور از سال 1307 تا 1360شمسی روایت کرده است.

لحن سخنان رییس دولت تغییر کرده این را می‌شود از اظهارات چند هفته اخیر وی متوجه شد

رونمایی از چهره جدید آقای رییس‌جمهور

با نگاهی گذرا به محور سخنان رییس‌جمهوری در ماه‌های اخیر، متوجه نوعی تغییر ملموس و محسوس در جنس و لحن اظهارات روحانی می‌شویم. آن روحانی پر شوری که بی‌محابا، همه را زیر تیغ انتقادات خود می‌کشید، لحن سخنان این روزهایش جور دیگری شده است. به گونه‌ای که کمتر می‌توان از آن، طعن و کنایه به رقیب را برداشت کرد. حال او نوک پیکان حملات خود را از جناح رقیب یا بهتر بگویم دشمن خیالی به سمت دشمن واقعی یعنی آمریکا و غرب نشانه رفته است.

ماجرای سوءاستفاده ارزی برخی شرکت‌های واردکننده تلفن همراه هرروز جنجالی‌تر می‌شود

گوشی با گارانتی پولشویی طلایی

پس از تعطیلی اعتراض‌آمیز برخی از بازاریان پاساژ علاءالدین در پی رشد بی‌رویه نرخ ارز آزاد در بازار و کسادی بازار، وزیر ارتباطات با حضور در بین بازاریان اعلام کرد که لیست شرکت‌های وارد‌کننده گوشی تلفن همراه که ارز دولتی دریافت کرده‌اند منتشر خواهد شد. آذری جهرمی پیش‌تر در کرمان گفته بود: «گرانی‌های غیرمعمول گوشی تلفن همراه در کشور نشان می‌دهد که برخی افراد سودجو با استفاده از ارز دولتی 4200‌تومانی گوشی وارد کرده‌اند اما بر اساس بهای ارز آزاد محاسبه و به مردم عرضه می‌کنند.» ساعتی از وعده وزیر ارتباطات نگذشته بود که روابط عمومی وزارت ارتباطات طی اطلاعیه‌ای بیش از 30شرکت که ارز دولتی دریافت می‌کردند، اعلام کرد.

یادداشت

ایران؛ از گروه مرگ تا گروه زندگی

مهدی فضائلی

یادداشت

وضعیت ضعیف‌ترین مردم معیار توسعه‌یافتگی

دکتر ناصر فکوهی

سرمقاله

موج‌های مخرب

شماره‌های پیشین