497
سه شنبه، ۰۵ تیر ۱۳۹۷
5
هزاران اسیر ائتلاف سعودی گرفتار آمدند

پیروزی طلایی مقاومت در«الحدیده»

نیروهای مردمی و مقاومت یمن درتازه‌ترین پیروزی‌های خود در نبرد الحدیده موفق شدند 12 موشک بالستیک به سمت مواضع و اتاق‌های فرماندهی دشمن شلیک کنند و چندین فروند پهپاد بر مواضع جنگی ائتلاف سعودی به پرواز درآورند. چهارعملیات نظامی ویژه علیه ستون‌های نظامی ائتلاف توسط این پهپادها انجام گرفت که منجر به نابودی کامل تجهیزات و نفرات پیاده دشمن شد.

خبر

صبح نو

هزاران اسیر ائتلاف سعودی گرفتار آمدند

پیروزی طلایی مقاومت در«الحدیده»

نیروهای مردمی و مقاومت یمن درتازه‌ترین پیروزی‌های خود در نبرد الحدیده موفق شدند 12 موشک بالستیک به سمت مواضع و اتاق‌های فرماندهی دشمن شلیک کنند و چندین فروند پهپاد بر مواضع جنگی ائتلاف سعودی به پرواز درآورند. چهارعملیات نظامی ویژه علیه ستون‌های نظامی ائتلاف توسط این پهپادها انجام گرفت که منجر به نابودی کامل تجهیزات و نفرات پیاده دشمن شد.


در عملیات‌های روز گذشته نیروهای محور مقاومت یمن، گروه‌های متشکل از صدها نفر از ستون‌های نظامی دشمن که بین صحرا و دریا در الحدیده گرفتار شده بودند به اسارت نیروهای مقاومت مردمی یمن درآمدند.
گفته می‌شود نیروهای یمنی قصد دارند پس از تشدید نبرد درالحدیده که از آن با عنوان «پیروزی طلایی» نام برده می‌شود، با استفاده از موشک‌های خود دست به یک‌سری عملیات‌های جدید در کشورهای ائتلاف 
آل سعود بزنند.
از این رو بود که دیروز دوشنبه واحد موشکی یمن اعلام کرد با موشک‌های بالستیک برکان، مرکز اطلاعات وزارت دفاع عربستان سعودی را در ریاض مورد هدف قرار داده است.

سخنگوی انصارالله: هرچه جنگ طولانی‌تر شود؛ توانمندی ما بالاتر می‌رود
موفقیت‌های نیروهای مقاومت یمن در الحدیده و شلیک‌های موشک روز گذشته به ریاض منجر شد تا «محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن نسبت به پیروزی محور مقاومت در«توئیتر» عنوان کند: هرچه قدر که این تجاوز و جنگ ادامه یابد، توانمندی‌های موشکی و بالستیکی ملت ما افزایش می‌یابد و می‌تواند به مکان‌هایی که دشمن تصورش را نیز نمی‌کند، حمله کند. این یک اقدام ملی است که تمام یمنی‌های داخل و خارج کشور بر آن اجماع و توافق دارند. حتی آن دسته از کسانی که در مرکز شهر ریاض حضور دارند، معتقدند که موشک‌های کشورشان مایه عزت و افتخار است.

زارعی: تحقق شکست ائتلاف سعودی 
در الحدیده یمن 
 «اصغر زارعی» کارشناس امور خاورمیانه با اشاره به اینکه اهداف تجاوزکارانه ائتلاف عربستان سعودی درالحدیده یمن با شکست مواجه شده است به خبرنگارروزنامه «صبح‌نو»، گفت: با گذشت بیش از  40 روز از عملیات عربی عبری در منطقه الحدیده یمن شاهد مقاومت و پایداری مردم یمن در برابر نیروهای متجاوز هستیم.
وی با اشاره به اینکه با پایداری مردم یمن عملیات‌های اخیر در الحدیده به پیروزی طلایی منجر شده است، افزود: محور مقاومت و مردمی یمن موفق شده‌اند با ایستادگی در برابر نیروهای ائتلاف سعودی، مشکلات مضاعفی برای نیروهای آل سعود و همپیمانان آ‌نها ایجاد نماید.
این کارشناس امور منطقه، ادامه داد: رسانه‌های سعودی و عربی منطقه در روزهای اخیر سعی کردند تا منطقه استراتژیک الحدیده را شکست خورده جلوه دهند اما خوشبختانه نیروهای متجاوز عربستانی و اماراتی و نیروهای تحت امر منصورهادی، رییس‌جمهوری مستعفی یمن تحت محاصره نیروهای یمن قرار گرفتند و با دادن تلفات سنگین و دادن هزاران اسیر و دیگر تجهیزات مجبور به عقب‌نشینی شدند.
زارعی، تصریح کرد: در نهایت دیدیم که با ورود فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن و دادن برخی پیشنهادات که از سوی نیروهای مقاومت رد شد، مجبور به عقب‌نشینی شدند و شکست آ‌نها در یمن موجب شده است تا همواره اعلام کنند که تنها راهکار برای پایان این تجاوزات آل سعود مذاکره و گفت وگو است. 
وی با اشاره به اینکه کمیته‌های مردمی یمن، انصارالله و حوثی‌ها پیروز این میدان جنگ هستند، ادامه داد: علاوه بر پیروزی‌های نیروهای مقاومت در الحدیده در روزهای اخیر حتی اخباری مبنی بر شلیک موشک‌های یمن به سمت ریاض شنیده می‌شود که نشان‌دهنده این است که یمنی‌ها دست برتری در این جنگ متجاوزکارانه دارند و تلاش آل سعود و متحدانش برای اشغال یمن به نتیجه‌ای نرسیده است و مجبور به شکست شده‌اند.
فرو رفتن آل سعود در باتلاق الحدیده 
این کارشناس امور منطقه تأکید کرد: حتی اماراتی‌ها جزیره «سقطرا» که امارات متحده عربی مدعی شده بود در تصرف دارد هم آزاد شده است و خوشبختانه در دست کمیته‌های مردمی است. علاوه بر این شاهد خسارات سنگین نیروهای مقاومت به ائتلاف سعودی در نبردهای دریایی هستیم و ناوچه متجاوزان با داشتن صدها نیروی دریایی آمریکایی و فرانسوی در آب‌های یمن منهدم شده است.
زارعی با اشاره به عدم صدور قطعنامه‌ای از سوی شورای امنیت در حمایت از مردم یمن، یادآور شد: شورای امنیت سازمان ملل تحت سلطه آمریکا و غرب است که به عنوان اصلی‌ترین حامیان بحران یمن این اجازه را نمی‌دهند که درباره یمن موضوعی در دستور کار قرار گیرد. از این رو است که در قطعنامه‌هایی که با موضوع یمن در سازمان ملل مطرح می‌شود شاهد کارشکنی بیشتر اعضا در این باره هستیم. اعضای سازمان ملل حتی حاضر نشدند قطعنامه‌ای برای امدادرسانی به این مردم مظلوم یا پایان تجاوز به این کشور را به تصویب برسانند.
زارعی با اشاره به شکست اتحاد کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، عنوان کرد: پس از اینکه دونالد ترامپ سفری به ریاض داشت شاهد عمیق‌تر شدن اختلافات اعضای شورای همکاری خلیج فارس با یکدیگر شدیم. هر چند عمان بی‌طرف است و کویت و بحرین تابع سیاست سعودی هستند اما می‌بینیم که در ائتلاف سعودی، امارات عربی بود که بیشترین حمایت را انجام داد.
وی افزود: از این رو است که اتحاد دو جانبه ریاض و ابوظبی در ابعاد نظامی و اقتصادی شکل گرفت. اتحادی که نشان‌دهنده عدم موفقیت شورای همکاری خلیج فارس در موضوعات مورد اختلافشان به خصوص یمن است. این دو کشور تلاش دارند تا با اشغال الحدیده و یا دیگر مناطق استراتژیک دریای سرخ، منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی را دنبال کنند. خوشبختانه بیش از سه سال است از جنگ آل سعود در یمن می‌گذرد و ائتلاف عبری و عربی نتوانسته به اهدافش در یمن دست یابد و شکست خوردند در ظاهر شاید خسارات و تلفاتی از یمنی‌ها بگیرند ولی در واقع شکست ذلت باری از مردم و محور مقاومت یمن خوردند.

captcha
شماره‌های پیشین