495
دوشنبه، ۰۴ تیر ۱۳۹۷
10
حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور به‌دلیل عارضه قلبی روانه بیمارستان شد

درد مردم در قلب امام جمعه آبادان

«صبح نو» از صحت و سقم موضوع مسمومیت‌های دارویی گسترده گزارش می دهد

نسخه‌ای برای درمان شایعات

دستخط بد برخی از پزشکان پیامدهایی در پی دارد این دستخط بد منحصر به ایران نیست و در تمام جهان این مشکل وجود دارد اما بعضاً آمارهایی که از این واقعه منتشر می شود جلب توجه می‌کند، آماری که می‌گوید تنها در ایران سالانه 3 هزار نفر به علت خطاها و عوارض دارویی می‌میرند. این یعنی پزشکانی هستند که به جای درمان بیماران آنها را راهی قبرستان‌ها می‌کنند.

صبح نو

حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور به‌دلیل عارضه قلبی روانه بیمارستان شد

درد مردم در قلب امام جمعه آبادان

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور پس از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان به‌دلیل فشار ناشی از مشکلات اخیر آبادان دچار عارضه قلبی و به بیمارستان اعزام شد. او در خطبه‌های نماز جمعه تاکید بسیاری بر حل سریع مشکلات شهر آبادان از جمله آب آشامیدنی داشت، وی همچنین در حین خطبه‌ها از کسالت خود سخن
گفته بود.
امام جمعه آبادان در صحبت‌های خود باحالتی گلایه‌مندانه از مسوولان و دلسوزان نسبت به اوضاع شهرستان، از مردم عذرخواهی کرد و گفت: «قدردان صبر و نجابت مردم هستم و از همه مردم به خاطر سختی‌هایی که می‌کشند پوزش می‌طلبم.» وی از جمله مسوولانی است که به صورت جدی پیگیر رفع مشکلات مردم آبادان بوده و در تمامی جلساتی که اشاره مستقیمی با معضلات شهرستان دارد، حضور مؤثر داشته است.
گزارش‌های مرکز درمانی که امام جمعه آبادان در آن بستری است، حاکی از بهبود حال وی پس از انجام مراقبت‌های ویژه است، اما پزشکان درباره زمان ترخیص ابراهیمی‌پور نظری نداده‌اند. دکتر نصرالله حسونی بحرینی، رییس بیمارستان نفت آبادان با بیان اینکه وضعیت جسمانی حجت‌الاسلام ابراهیمی هم‌اکنون مستقر گزارش شده، به ایرنا گفته است: «درحال‌حاضر وی در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته است.»

ماجرای آب در خوزستان چیست؟
سه‌شنبه ۲۹ خرداد، اداره آبفای آبادان در اطلاعیه‌ای، از کاهش تولید آب این شهر به‌خاطر توقف برداشت آب از رودخانه بهمنشیر خبر داد. ایرنا به نقل از این اطلاعیه نوشت: «شوری آب رودخانه بهمنشیر به حد آب دریا رسیده و نمی‌توان از آن برداشت کرد؛ در حال حاضر، آب شرب مردم آبادان تنها از خط آب‌رسانی «غدیر»
تأمین می‌شود.
 اداره آبفای آبادان اعلام کرده که خط دوم آب‌رسانی «غدیر» تا پایان تیر تکمیل می‌شود و آب شرب مناطق مختلف شهر تا آن زمان سهمیه‌بندی خواهد شد.
این اداره از مردم خواسته با نصب منبع در خانه‌ها، برای ذخیره‌سازی آب اقدام کنند. مردم موظف شده‌اند علاوه‌بر تحمل تنگناهای ناشی از جیره‌بندی آب، هزینه‌ای نیز برای خرید منبع صرف کنند. آقای عامر کعبی، نماینده آبادان یک روز قبل از خبر سهمیه‌بندی آب در این شهر گفته بود: «مشکل آب آبادان در بدترین مقطع ممکن اتفاق افتاده و در اوج گرما آب شور به مردم می‌فروشیم... حداقل در این شرایط بحرانی آب و فاضلاب، هزینه آب‌بهای این دوره را از مردم نگیرید.»
ده‌ها نفر از معترضان به شوری آب لوله‌کشی در آبادان، در استان خوزستان ایران، مقابل فرمانداری و اداره آب و فاضلاب این شهر تجمع کردند و عده‌ای نیز در استان بوشهر یک جاده را بستند. معترضان آبادانی مقابل فرمانداری با ‌شعار دادن خواهان استعفای آن‌ها شدند. در سال‌های اخیر استان‌های جنوبی، غربی و مرکزی کشور با وضعیت بحرانی آب روبه‌رو بوده‌اند.
براساس گفته چند نفر از اهالی آبادان با شور شدن آب در روزهای اخیر، قیمت آب معدنی و بشکه‌ای در این شهر تا بیش از دو برابر گران شده است. ساکنان آبادان می‌گویند به‌طور معمول از دستگاه‌های تصفیه خانگی استفاده می‌کردند، اما شدت شوری به قدری است که فیلترهای دستگاه‌های خانگی دیگر قدرت تصفیه آب را
ندارند.  آقای محسن کعب عمیر، مسوول روابط عمومی پتروشیمی آبادان به خبرگزاری ایلنا گفته است: «پیرو افزایش شوری آب بهمنشیر و رسیدن به بالای حد مجاز و به جهت جلوگیری از آسیب‌های فنی تجهیزات و ارائه کمک بهتر به آب شرب مصرفی شهر و شرکت پتروشیمی آبادان، بخشی از واحدهای عملیاتی این مجتمع به مدت ۴۸‌ساعت با برنامه‌ریزی‌های فنی از مدار خارج شده است.»
برخی ساکنان آبادان همچنین نگران آن هستند که شوری آب به نخل‌ها و دام‌ها ضربه بزند. یکی از اهالی این شهر گفته است: «تصاویر و صحنه‌های صف آب در آبادان و خرمشهر شبیه صحنه‌های شهرهای یمن و سومالی است.» کارشناسان، سدسازی‌های وسیع، پروژه‌های انتقال آب و فرسودگی تاسیسات و تکنولوژی آب در ایران را از دلایل مشکلات جاری می‌دانند.

captcha
شماره‌های پیشین