495
دوشنبه، ۰۴ تیر ۱۳۹۷
1
«صبح نو» بررسی می‌کند

تلاش‌های بی‌بی‌سی‌ فارسی برای فعالیت در ایران

اخیراً شنیده شده است که بی‌بی‌سی فارسی تقاضای فعالیت و حضور در ایران را دارد. تقاضایی که از همان ابتدای شروع فعالیت خود برای آن تلاش کرده اما همواره با در بسته مواجه شده است و سعی کرده دخالت در امور سیاسی و فرهنگی ایران را از بیرون مرزهای کشور دنبال کند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی‌پور به‌دلیل عارضه قلبی روانه بیمارستان شد

درد مردم در قلب امام جمعه آبادان

«صبح‌نو»ازحواشی برنامه«2018»فردوسی‌پورگزارش‌می‌دهد

پول ناعادلانه پویول

روز مسابقه ایران و اسپانیا و درحالی‌که مردم منتظر تماشای یک بازی مهیج بودند، حاشیه‌ای به واسطه برنامه 2018 به وجود آمد که تا همین امروز ادامه دارد.

سر مقاله

برنامه مشترک اقدام اقتصادی

انتخابات ریاست جمهوری امروز در ترکیه برگزار می‌شود

ترکیه منتظر حلول «محرم » یا «رجب»

انتخابات ریاست جمهوری ترکیه امروز 24 ژوئن (۳ تیرماه) سال جاری میلادی برگزار می‌شود و در آن ۶ نامزد از احزاب مختلف به رقابت خواهند پرداخت.

«صبح نو» از تب فروش محصولات ارگانیک در ایران گزارش می دهد

معمای محصولات خیلی سالم

مصرف مواد غذایی سالم برای بسیاری از خانواده‏ها و شهروندان به سبک زندگی تبدیل شده است. سبک زندگی‌ای که اصطلاح ارگانیک (محصولات به دور از کود و آفت‎کش شیمیایی) را وارد سبد خرید آن‏ها کرده است. به‌خاطر همین هم فروشگاه مواد غذایی با محوریت فروش محصولات ارگانیک در شهرها مانند قارچ رشد کرده‏اند. فروشگاه‏هایی که به اسم ارگانیک بودن محصولات‌شان، پول خوبی هم از خریدارها به جیب می‏زنند؛ اما آیا همه آن‏ها واقعاً سالم‏اند و غذای با سازوکار ارگانیک را به مشتری‏هایشان عرضه می‎کنند؟

دولت و لاریجانی خط خود را از هم جدا می‌کنند

پیام انتخابات کمیسیون‌های مجلس برای لاریجانی

تکلیف هیأت رییسه کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی به جز دو «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس» و «کمیسیون اصل نود» تعیین تکلیف شده و این انتخابات بیش از هر کسی یک پیام برای علی لاریجانی و طیف منتسب به او در مجلس داشته است.

«صبح نو» به بهانه توهین جدید معاون وزیر صنعت به رسانه‌ها بررسی می‌کند؛

این دولتی‌های عصبانی

یادداشت

جنایت بزرگ

در نشست «دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه امنیت» مطرح شد

خوداتکایی، مهم‌ترین مدل امنیتی ایران

روز گذشته، دهمین نشست شنبه انقلاب به همت جنبش مردمی پاسداشت 40 سال انقلاب اسلامی با موضوع دستاوردهای حوزه امنیت در محل مجموعه فرهنگی سرچشمه (محل حادثه هفتم‌تیر) برگزار شد. در این نشست سردار ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور، ویژگی‌های امنیتی نظام جمهوری اسلامی را تشریح کرد، سردار رادان رییس مرکز مطالعات راهبردی ناجا باموضوع کارکرد نظام امنیتی جمهوری اسلامی در نظام بین‌الملل و سردار رستگار پناه رییس پژوهشکده امنیت ملی هم با موضوع رویکردهای امنیتی سخنرانی کردند.

صبح نو

سر مقاله

برنامه مشترک اقدام اقتصادی

یکی از اصلی‌ترین علل شکل‌گیری وضع کنونی در اقتصاد ملی، افزایش وابستگی‌های گوناگون مدیریتی، مالی و تجاری به خارج از کشور است که خودش را در قامت افزایش واردات، خروج گسترده ارز، محدودیت‌های داد و ستد جهانی و... بازتولید می‌کند. این اتفاق، ماحصل همه دولت‌ها و سیاست‌گذاران اقتصادی در سال‌های دور و نزدیک است و برای نخستین‌بار پنج‌سال قبل، تلاش شد تا در تبلیغات انتخاباتی و پس از آن برنامه‌های دولت آقای روحانی، چنین رویه‌ای به‌عنوان محوری‌ترین روش حل مشکلات، معرفی شود. بدین ترتیب شاید توقع زیادی از دولت کنونی نباشد که یک‌دهم میزانی که برای رسیدن به برنامه اقدام مشترک با دولت‌های غربی بر سر برنامه هسته‌ای ایران -که بدان برجام گفته می‌شود- وقت، هزینه و انرژی صرف کرده، آن را به یک برنامه اقدام مشترک اقتصادی داخلی مبدل سازد تا در ذیل سیاست کلان اقتصاد مقاومتی، وابستگی به نفت را کاهش دهد، نظام مالیاتی را ترمیم کند، رکود تورمی ناشی از نوسانات بازار را مدیریت نماید، نقدینگی را در کنترل خود درآورده و آن را در مسیر صحیح به جریان بیندازد، برای رفع موانع مضحک صادراتی و سخت‌کردن درگاه‌های سهل‌گیرانه واردات چاره‌ای فوری بیندیشد، تولید ملی و خرید کالای ایرانی را تقویت و تبلیغ کند، استقراض از بانک مرکزی را کاهش دهد، سیاست‌های اصل44 را به‌طور واقعی اجرایی کند، چابک‌سازی دیوان‌سالاری حکومتی و کوچک‌سازی آن ‌را تحقق بخشد، برای بخش‌های خاص نظیر کشاورزی، مسکن و عمران طرح‌های زودبازده ارائه دهد و... در نهایت به همه شعارهایی که پنج سال پیش علیه سیاست‌های اقتصادی دولت قبل داد و رای آورد؛ جامه عمل بپوشاند.

captcha
شماره‌های پیشین