489
چهارشنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
5
گروه جدیدی از تروریست‌های تکفیری در سوریه تشکیل شد

رونمایی آل سعود از«کتائب المجد» در حلب

دوهزار تروریست روز گذشته در حلب سوریه گروه موسوم به «کتائب المجد» را تشکیل دادند تا بار دیگر شاهد اشغال این منطقه به دست گروه‌های تروریستی تکفیری دراین منطقه باشیم.

خبر

صبح نو

گروه جدیدی از تروریست‌های تکفیری در سوریه تشکیل شد

رونمایی آل سعود از«کتائب المجد» در حلب

دوهزار تروریست روز گذشته در حلب سوریه گروه موسوم به «کتائب المجد» را تشکیل دادند تا بار دیگر شاهد اشغال این منطقه به دست گروه‌های تروریستی تکفیری دراین منطقه باشیم.


در آستانه شروع عملیات نیروهای ارتش سوریه علیه تروریست‌ها خبرها حاکی از کمک‌های تسلیحاتی عربستان سعودی و ائتلاف غربی و رژیم صهیونیستی برای گروه‌های تروریستی در استان‌های حلب و حسکه را حکایت می‌کند. گروه‌هایی که گفته می‌شود شمار زیادی از آنها از سرکرده‌های داعش در حومه روستاهای حلب و حسکه هستند.
ارتش سوریه چند روز پیش در اطراف منطقه «خربه معراته» واقع در ریف جنوب غربی حلب مواضع تروریست‌های جبهه النصره را هدف قرار داد و در محورهای «جمعیة الزهرا» واقع در غرب شهر حلب به موفقیت‌هایی دست یافت و این پیروزی‌ها موجب شده تا آمریکا و عربستان سعودی به فکر تشکیل گروه‌های جدید تروریستی در این مناطق باشند.
وبگاه معارض «الدرر الشامیه» اعلام کرد که گروه موسوم به «کتائب المجد» قصد دارند مناطقی را که در تسلط ارتش سوریه در حلب قرار دارد، مجدداً اشغال نمایند.
«عبدالکریم الجاسم» ملقب به «أبو لیزر» به‌عنوان سرکرده نظامی این گروه و «أحمد فتوح» به‌عنوان سرکرده اصلی این گروه انتخاب شدند. گفته می‌شود هسته اولیه این گروه از دو هزارنفر مسلح تشکیل
شده است.

واکنش وزارت خارجه سوریه به حمایت آمریکا
از شبه‌نظامیان
از طرفی، جنگنده‌های آمریکایی به منظور پوشش و حمایت‌های خود از تروریست‌ها روز گذشته مناطقی در« الحسکه» را مورد بمباران قرار دادند که منجر به کشته شدن 12 غیر نظامی در این مناطق شد.
در همین راستا، وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که نپیوستن مردم دیرالزور، رقه و الحسکه به «شبه‌نظامیان تجزیه‌طلب» علت حملات ائتلاف آمریکا به آنهاست.
به گفته دمشق علت این حملات این بود که ساکنان مناطق مذکور نمی‌پذیرند که به شبه‌نظامیان تجزیه‌طلب تحت حمایت آمریکا بپیوندند؛ شبه‌نظامیانی که آمریکا در تلاش است روابط بین آنها و تروریست‌های داعش را سازماندهی کند و در راستای بازسازی ساختار آن فعالیت و از برخی از آنان در حمله به مواضع ارتش سوریه استفاده می‌کند تا بتواند این امکان را برای آنان فراهم کند که مجدداً برمناطقی مسلط شوند که ارتش سوریه و هم‌پیمانانش از لوث تروریسم پاک کرده‌اند.
دولت سوریه با ارسال نامه به دبیر کل سازمان ملل و رییس شورای امنیت مراتب اعتراض خود را نسبت به این حملات نشان داد.
به گفته رسانه‌های سوری، هدف از تداوم این جنایات جنگی علیه ملت سوریه و ادامه حمایت این ائتلاف از تروریست‌ها و شبه‌نظامیان تجزیه‌طلب برای تحقق اهداف پست سیاسی این است که این ائتلاف و رهبر آن در پی نقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و طولانی کردن بحران این کشور هستند.

ارسال هدایای تسلیحاتی رژیم آل سعود
برای تروریست‌ها
یک منبع میدانی با اشاره به جزئیات تحرکات حامیان تروریست‌ها در جنوب سوریه و مرزهای مشترک با اردن اشاره کرد و گفت: صدها سلاح سبک، متوسط و سنگین نظامی از مرز اردن وارد مناطق اشغالی در استان درعا و دیگر مناطق شده است.
این منبع میدانی با بیان این که نزدیک شدن عملیات نیروهای ارتش سوریه در استان درعا، حامیان تروریست‌ها به‌ویژه عربستان را به وحشت انداخته است، افزود: تسلیحات ارسالی هدایای رژیم آل سعود برای تروریست‌هاست.
وی با توضیح این مطلب که عربستان با ارسال تسلیحات نظامی درصدد تقویت روحیه تروریست‌ها برای مقابله با نیروهای سوری است، گفت: تروریست‌ها دیروز از موشکی که هدیه رژیم سعودی است رونمایی کردند.
مقام‌های سعودی همزمان تلاش گسترده و بدون وقفه‌ای را برای حل اختلاف میان گروه‌های تروریستی می‌کنند تا بتوانند با متحد کردن آنان از پیشروی نیروهای سوری در جنوب جلوگیری کنند.
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای نظامی آمریکا و متحدان آنان تحرکات خود را در مرزهای جنوب سوریه و اردن افزایش داده‌اند و درصدد آموزش و آماده کردن تروریست‌ها برآمده‌اند تا توان مقابله با نیروهای ارتش سوریه را پیدا کنند.
یک منبع میدانی در پاسخ به این سؤال که هسته‌های خاموش داعش چگونه در این مناطق حضور پیدا کردند، گفت: با توجه به بیابانی بودن مناطق به نظر می‌رسد بازمانده‌های داعش از طریق خاک اردن یا مناطق تحت اشغال آمریکا در جنوب استان (حمص) در منطقه نفوذ کرده‌اند.
ائتلاف ضدداعش از سال 2014 با هدف ادعایی مبارزه با تروریست‌های مستقر در عراق و سوریه شکل گرفت. این در حالی است که بر اساس گزارش‌های رسمی، آمریکا و شرکای غربی و عربی این کشور از ایجادکنندگان و حامیان اصلی مالی و تسلیحاتی گروه‌های تروریستی ازجمله داعش به شمار می‌روند و عربستان سعودی پروژه‌های عبری و غربی را اجرا می‌کند.

captcha
شماره‌های پیشین