489
چهارشنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
12

خبر

گفت‌و‌گوی «صبح‌نو» با مدیر برگزاری ششمین دوره «هزار صدا»

نمی‌خواستیم مقلد بار بیاوریم

ماجرای کشف استعدادها و افرادی که در حوزه‌های مختلف توانایی دارند، به‌ویژه در مورد جوان‌ترها همیشه مطرح بوده و هست، این موضوع باعث شده تا در کنار استعدادسوزی‌هایی که همیشه وجود داشته، در فضاهای مختلف گاه برنامه‌هایی تدارک دیده شود تا در طول آن کسانی که مایل‌اند خود را در رشته‌های مختلف محک بزنند. در این بین عالم هنر و گرایش‌های مختلف آن همیشه یکی از پربحث‌ترین محل‌هایی بوده که جوانان زیادی ادعای توانمندی در آن را دارند، به همین دلیل هر از گاهی برنامه‌های گوناگونی برای آن در نظر گرفته می‌شود.

صبح نو

خبر

پخش 6 بازی جام‌جهانی در سینماها
سخنگوی شورای عالی اکران عناوین بازی‌هایی را که در سینماها نمایش داده می‌شوند، اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی امور سینمایی سمعی و بصری، بازی‌های ایران در جام جهانی فوتبال و مسابقه نیمه‌نهایی و فینال این رویداد در سینماهای کشور پخش می‌شود.آقای علی سرتیپی، سخنگوی شورای‌عالی اکران با اعلام این خبر گفت: در دومین جلسه شورای‌عالی اکران مقرر شد در جهت حمایت از تیم ملی فوتبال کشورمان سینماهای متقاضی نمایش فوتبال پس از اخذ مجوز لازم از کارگروه اکران اقدام کنند. وی ادامه داد: اکران فوتبال در شهرستان‌ها نیز پس از هماهنگی و اخذ مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قابل اقدام است. قیمت بلیت هر بازی بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان پیش‌بینی شده که بیش از نرخ کنونی بلیت فیلم‌ها ست.

«گنجینه»ای از نخستین فیلم‌های ورزشی
 پس از انقلاب
شبکه مستند سیما در هفدهمین قسمت از مجموعه «گنجینه» فیلم «علم‌کوه» به کارگردانی آقای کیوان کیانی را روی آنتن می‌برد.به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، آقای حنیف شهپرراد، تهیه‌کننده «گنجینه» درباره تازه‌ترین قسمت از این مجموعه گفت: مستند «علم‌کوه» از مجموعه کوه‌های ایران، ساخته آقای کیوان کیانی است که در سال‌۶۴ در گروه ورزش شبکه دو ساخته‌شده و به همراه فیلم‌های وارطان آنتانسیان جزو اولین فیلم‌های ورزشی بعد از  انقلاب به‌حساب می‌آید.وی افزود: این مستند درباره صعود به قله علم‌کوه در ارتفاعات البرز است. علم‌کوه نام کوهی با ارتفاع قله ۴۸۵۰ متر است که در منطقه تخت سلیمان در استان مازندران واقع شده و بیشتر شهرتش برای دیواره‌ای است که در دامنه شمالی آن واقع است و دارای فنی‌ترین و سخت‌ترین مسیرهای سنگ‌نوردی و دیواره‌نوردی در ایران است.«گنجینه» چهارشنبه ۲۳‌خرداد ساعت‌۲۱ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود و تکرار این قسمت پنجشنبه ۲۴‌خرداد ساعت‌۹ خواهد بود. سری جدید برنامه «گنجینه» گزیده‌ای از مستندهای کلاسیک ایران و جهان با پخش آثاری از آقایان ناصر تقوایی، عباس کیارستمی، خسرو سینایی، پرویز کیمیاوی، فرهاد ورهرام، محمد تهامی‌نژاد و... از شبکه مستند پخش می‌شود. این مجموعه در ۲۶‌قسمت حدود یک ساعته تولید شده و آقای غلامعلی افشاریه گفتار‌متن آن را برعهده دارد، آقایان آرین مظفری، نویسنده و مسعود سلطانی ارج، تدوینگر این مجموعه هستند.

«پاهای بی‌قرار» در ایستگاه پایانی
سریال «پاهای بی‌قرار» به کارگردانی آقای منوچهر هادی این روزها مراحل پایانی فیلمبرداری را پشت سر می‌گذارد.به گزارش صبا، سریال «پاهای بی‌قرار» که از سال‌۹۶ تصویربرداری خود را آغاز کرده است این روزها مراحل پایانی خود را پشت سر می‌گذارد.آقای ایرج محمدی، تهیه‌کننده این سریال در گفت‌‌وگو با «صبا» گفت : ۹۰‌درصد این سریال تا به حال جلوی دوربین رفته است و ظرف چهار روز آینده تصویربرداری ما در تهران به اتمام می‌رسد و هفته آینده برای ضبط قسمت‌های شمال کشور به مازندران می‌رویم. وی ادامه داد‌: بازیگر جدید به پروژه اضافه نشده است و با همان بازیگران ابتدایی مشغول فیلمبرداری هستیم. او افزود: هنوز زمان پخش این سریال مشخص نشده است.گفتنی است، این سریال داستان رویارویی دو خانواده را نشان می‌دهد و قربانیانش فرزندان آن خانواده‌ها هستند. آدم‌های این قصه زندگی محلی و همسایگی کنار هم داشتند و دارند و بحث مبارزه با اعتیاد و فساد اقتصادی هم از رگه‌های داستان این سریال است که با حضور بازیگرانی مثل خانم‌ها و آقایان حمید گودرزی، مسعود رایگان، آرش مجیدی‌، لیندا کیانی و... در حال فیلمبرداری‌است.

انتصاب مشاوران شبکه سه سیما
در احکام جداگانه‌ای مدیر شبکه سه سیما، مشاوران این شبکه را معرفی کرد.به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، آقای علی فروغی، مدیر شبکه سه سیما در احکام جداگانه‌ای آقایان محمد نراقیان و یوسف منصوری را به‌عنوان مشاور منصوب کرد.علی فروغی در حکم محمد نراقیان با اشاره به وظایف و اهداف خطیر شبکه سه سیما بر لزوم بهره‌گیری متناسب از منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تأکید کرده و از مشاور خود خواسته تا با پیگیری ارجاعات مدیریت شبکه و برنامه‌ریزی مناسب نسبت به تسهیل ارتباطات درون شبکه‌ای و سازمانی اقدام کند.
همچنین مدیر شبکه سه سیما با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از دانش روز برنامه‌سازی از یوسف منصوری خواست تا در زمینه ارتقاء محتوایی و کیفی تولیدات اجتماعی، ورزشی و نمایشی برنامه‌ریزی مناسب انجام داده و ارجاعات وی را پیگیری کند.

 

captcha
شماره‌های پیشین