489
چهارشنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
1

خبر

حمیدرضا شاه‌آبادی، مدیر انتشارات مدرسه در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

آرمان داستان‌نویسی‌ام را در مدیریت فرهنگی پیاده کردم

آقای حمیدرضا شاه‌آبادی، نویسنده ادبیات کودک و از جمله افرادی است که در چند سال گذشته در حوزه‌های مدیریتی نشر نیز حضور پررنگی داشته است. حضور موفق و پرثمر وی در انتشارات کانون پرورش فکری و حضور در انتشارات الهدی و سوره مهر از جمله سوابق وی است. شاه‌آبادی سال گذشته مدیریت انتشارات مدرسه را بر عهده گرفت و امسال در نمایشگاه کتاب جزو ناشران برگزیده شد. به این بهانه با وی گفت‌وگویی ترتیب دادیم.

ترامپ و اون در حالی با یکدیگر دیدار کردند که تا چند ماه قبل همدیگر را با این تعابیر مخاطب قرار می‌دادند

دیدار «چاق قدکوتاه» با «گانگستر بی‌کله»

سرانجام و پس از مدت‌ها رایزنی، رییس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی در هتل کاپلا سنگاپور، محل مذاکرات با یکدیگر دیدار کردند.

سکوت انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در برابر تخلفات پی‌در‌پی شرکت‌های خودروساز

وقتی ترمز مشتری‌مداری کشیده می‌شود

بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور در 10ماهه منتهی به دی‌ماه سال جاری 26700 خودرو با حجم موتور زیر 2000 سی‌سی وارد کشور شده است که ارزش ارزی آنها حدود 682 میلیون دلار بوده است. همچنین 19200 خودرو با حجم 2000 تا 2500 سی‌سی از گمرکات مختلف وارد کشور شده که ارزش آنها بیش از 520 میلیون دلار بوده است، به این ترتیب تنها در این دو مورد (به‌غیر از خودروهای هیبریدی) نزدیک به 46‌هزار خودرو وارد کشور شده است. در مدت مشابه سال قبل تنها 44 هزار خودرو از مدل‌های مذکور به کشور وارد شده بود.

با کارکرد واحد 8200 اسرائیل آشنا شوید

فعالیت سری‌ترین یگان سایبری رژیم صهیونیستی علیه ایران

یگان ۸۲۰۰ یکی از یگان‌های نیروی اطلاعاتی ارتش اسرائیل است و مسوولیت گردآوری سیگنال‌های اطلاعاتی و رمزگشایی آن‌ها را به عهده دارد.

طرح تحقیق و تفحص از سرخابی ها بالاخره تصویب شد

باشگاه های استقلال و پرسپولیس زیر ذره بین مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از ماه‌ها تأخیر، صبح روز سه‌شنبه 22 خردادماه با 178 رأی موافق، 26 رأی مخالف و پنج رأی ممتنع به طرح تحقیق و تفحص از دو باشگاه سرخابی پایتخت رأی مثبت دادند.

گزارش «صبح‌نو» از مراسم افطاری خودمانی کودکان کار که در مدرسه رویش برگزار شد

سفره مهربانی با دست‌های کوچک و پرپینه

کنار خیابان شوش نشسته‌اند و با پایپ مشغول‌اند. نوجوانان لاغراندام، بی‌توجه به آن‌ها چرخ‌های بزرگ بارشان را می‌کشند. دانه‌های درخشان عرق از روی پیشانی‌شان راه باز می‌کند و تا گردن‌شان ‌می‌رود. عضلات‌شان زمان کشیدن بار، کشیده و رگ گردن و شقیقه‌شان برجسته می‌شود. از داخل کاروانسراهای بزرگ خیابان و چهارراه هرندی، سریع بیرون می‌روند تا بارشان را به مقصد برسانند. در میان صدای بوق ماشین‌ها و اگزوز موتورها، صدای موزیک شادی شنیده می‌شود. صدای خنده و موزیک چهارراه هرندی را پر کرده است. صدا از سمت پارک هرندی می‌آید. روبه‌روی پارک حقانی، مدرسه صبح رویش کودکان کار است. جایی که منبع صداست. مراسم افطار کودکان کار قرار است اینجا برگزار شود.

خبرنگار «صبح نو» از بازار داغ خرید و فروش کالای قاچاق در فضای مجازی گزارش می‌دهد

کالای قاچاق؛ تضمینی تحویل در محل

پای صحبت تولیدکنندگان ایرانی که بنشینید همه بعد از بی‌مهری مدیران و مشکلات سیستمی و اداری که در جلوی پایشان قرار دارد، بزرگ‌ترین مشکلی را که در سد راه‌شان است، قاچاق کالا می‌دانند. موقعیت استراتژی ایران از غرب، شرق و شمال و راه‌های آبی جنوب و وجود مناطق آزاد بی‌شمار در کشور، باعث شده است طبق آمارهایی که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نشان عنوان کرده است، حدود دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار قاچاق کالا تنها در زمینه پوشاک به کشور انجام شود. این‌ها همه در حالی است که در سالی که با نام حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است، توجه به یکی از مشکلات تولیدکنندگان ایرانی، یعنی قاچاق می‌تواند بسیاری از مشکلات آنها را حل کند.

سرمقاله

قدرتی که دشمن از آن می‌ترسد

شماره‌های پیشین