485
شنبه، ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
2
راهپیمایی روز قدس در سراسر ایران اسلامی برگزار شد

ایران؛ صحنه حضوری قوی‌تر و پرشورتر

سردار سلامی: امروز قدم‌هایی منتظر دستورند تا تیر خلاص را به رژیم صهیونیستی بزنند

انتقام سخت مقاومت از رژیم اسرائیل

راهپیمایی روز قدس علاوه‌بر نمایش باشکوه حضور ایرانیان در محکوم کردن رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، یک پیغام مهم برای دوستان و دشمنان ایران نیز داشت، پیغامی که از سوی سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به اسرائیل اعلام شد: «پاسخ شما داده شد.»

اتفاق تلخ تکراری در روز قدس

صبح نو

سردار سلامی: امروز قدم‌هایی منتظر دستورند تا تیر خلاص را به رژیم صهیونیستی بزنند

انتقام سخت مقاومت از رژیم اسرائیل

راهپیمایی روز قدس علاوه‌بر نمایش باشکوه حضور ایرانیان در محکوم کردن رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، یک پیغام مهم برای دوستان و دشمنان ایران نیز داشت، پیغامی که از سوی سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به اسرائیل اعلام شد: «پاسخ شما داده شد.»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران عصر‌دوشنبه 14‌خرداد‌1397،‌ طی سخنانی در مراسم سالروز ارتحال امام راحل‌ اعلام کردند «امروز جوانان ما کاری کردند که ما به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل شده‌ایم و دشمن می‌داند که اگر یکی بزند، 10تا می‌خورد.»در پی اظهارات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، رسانه‌های صهیونیستی نیز دست‌به‌کار شدند تا با انتشار تصاویر جعلی از نقشه مناطقی که در سوریه هدف حملات این رژیم قرار گرفته، مدعی شوند که بیشتر این مناطق، مراکز‌تحت کنترل ایران بوده که هدف قرار گرفته است.  طرح‌های اسرائیلی‌ که این روزها در سوریه و بیشتر کشورهای منطقه با شکست مواجه شده و به‌ویژه در سوریه که شاهد از بین رفتن تروریست‌های تحت حمایت این رژیم (داعش) هستیم، آن‌ها را وادار کرده پس از شکست در میدان، به عملیات روانی و رسانه‌ای برای تغییر واقعیات جنگ رو آورده‌اند و بر همین مبنا درباره بیانات رهبر انقلاب دست به انتشار تصویری جعلی زده و مدعی شدند که اسرائیل بارها مواضع و پایگاه‌های ایران در سوریه را هدف قرار داده اما یک‌بار هم با پاسخ قاطع مواجه نشده است.

 

این تصویر در حالی منتشر شده که نگاهی ابتدایی به آن نشان می‌دهد‌‌ طبق ادعای اسرائیلی‌ها ایران در «سویدا»، «لاذقیه»، «درعا» و «طرطوس» و برخی مناطق دیگر سوریه پایگاه نظامی دارد. این در حالی است که ایران بارها اعلام کرده در این استان‌های سوریه هیچ پایگاهی ندارد. علاوه‌بر‌این ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه نیز هفته گذشته در نشست خبری تاکید کرد که ایران هیچ پایگاه نظامی در سوریه ندارد.اما واقعیت ماجرا آن است که اسرائیل تاکنون فقط دو مرتبه به مواضع ایران در سوریه حمله کرده که نخستین آن به سال 1393 بازمی‌گردد‌. در آن عملیات جنگنده‌های اسرائیلی یک کاروان حزب‌الله لبنان را در استان قنیطره هدف قرار دادند که منجر به شهادت شهید جهاد مغنیه و سردار الله‌دادی و جمعی از نیروهای حزب‌الله شد. اسرائیل بلافاصله پس از این حمله اعلام کرد که به هیچ‌وجه قصد قتل ژنرال ایرانی را نداشته و از حضور سردار الله‌دادی در کاروان حزب‌الله بی‌اطلاع بوده است. آن‌ها در همان زمان به‌طور مخفیانه و با واسطه به مقامات ایرانی پیغام فرستادند تا به شهادت سردار الله‌دادی واکنشی نشان ندهد. اما حزب‌الله لبنان بلافاصله در مزارع «شبعا» انتقام این حمله اسرائیلی‌ها را با کشتن تعدادی از فرماندهان و افسران ارتش اسرائیل گرفت تا «حسابمان با اسرائیل صاف شود».


مورد دوم پایگاه نظامی «T4»‌ بود که منجر به شهادت هشت تن از مستشاران ایران شد. در این مورد نیز نیروهای مقاومت با پرتاب نزدیک به 70‌موشک به سرزمین‌های اشغالی درسی بزرگ به آن‌ها دادند؛ حملات موشکی کم‌نظیر که گفته می‌شود پس از آن اسرائیلی‌ها به روس‌ها پناه آورده که پادرمیانی کنند و جلوی ادامه حملات موشکی نیروهای مقاومت به سرزمین‌های اشغالی را بگیرند.موضوع T4 و پاسخ یا عدم پاسخ ایران به حمله رژیم اسرائیل همواره یکی از مبهم‌ترین موارد در میدان سوریه بوده است؛  هر چند در این بین رسانه‌های اسرائیلی ابتکار عمل را در دست گرفته بودند و با فضاسازی زیاد سعی کردند وانمود کنند ایران پس از حمله محدود به بلندی‌های جولان با واکنش سخت اسرائیل روبه‌رو شده و به ادعای آن رسانه‌ها بسیاری از پایگاه‌های نظامی ایران مورد هدف موشک‌های اسرائیل قرار گرفته است.سکوت مسوولان ارشد نظامی در این زمینه نیز موجب شده بود تا این رسانه‌ها تأثیر بیشتری بر افکار عمومی دنیا بگذارد،  اما روز گذشته در کنار نمایش قدرت ملت ایران در حمایت از مردم فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی پرده از یک ابهام بزرگ نیز برداشته شد.حال سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران روز گذشته پاسخ‌های مهم و در خور توجهی به این ابهام داد، پاسخی که بار دیگر نشان می‌دهد توان موشکی ایران به چه میزان برای دشمنان در حمله نظامی به کشورمان بازدارنده است. وی با اشاره به حمله نظامی صهیونیست‌ها به پایگاه T4 در سوریه گفت: وقتی صهیونیست‌ها پایگاه تیفور سوریه را بمباران کرده و تعدادی جوان را به شهادت رساندند، تصور داشتند پاسخی دریافت نمی‌کنند و فکر می‌کردند پشتیبانی آمریکا و انگلیس می‌تواند جبهه مقاومت را در ارعاب فرو برد و فکر کردند کسی پاسخ نمی‌دهد و همه شاهد بودید که گفتند اگر پاسخ دهید نظام سوریه را پایان می‌دهیم اما در جولان پاسخ داده شد و ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و خفه شدند و از آن روز هیچ غلطی نکردند.سردار سلامی ادامه داد: اکنون بنگرید و ببینید که اینها چگونه در هراس هستند. باور کنید چند ماهی است که خواب از چشم مقامات رژیم صهیونسیتی ربوده شده و همیشه در سفر هستند و نگران هستند زیرا خطر جدی است و دشمن نیرومند است.
آن‌ها به آمریکا تکیه کرده و به آن‌ها می‌گوییم آمریکایی‌ها نمی‌توانند از رژیم دست‌نشانده خود حمایت کنند. آیا توانستند شاه و حسنی مبارک را از خطر سقوط نجات دهند و آیا توانستند بن علی در تونس را حفظ کنند؟سردار سلامی پیغام مهم دیگری هم برای اسرائیل دارد؛ ‌او می‌گوید: امروز قدم‌هایی منتظر دستور هستند تا سنت الهی بر محو این رژیم ستمکار منتهی شده و تیر خلاص را به این رژیم بزنند. هیچ‌گاه این چنین بقای رژیم صهیونیستی در معرض خطر نبوده است. موضوعی که بیان آن هم می‌تواند خواب راحت را از چشم نظامیان اسرائیلی بگیرد.حالا مقاومت در برابر اسرائیل به ید واحده تبدیل شده است، سید حسن نصرالله نیز حدود یک ماه پیش در در دومین سالروز شهادت مصطفی بدرالدین از فرماندهان حزب‌الله ‌در برابر رجزخوانی‌های اسرائیل گفته بود: «این فرماندهان در شرایطی خاص زندگی می‌کنند و می‌بایست نام و چهره‌شان مخفی باشد. این‌ها سربازان گمنام الهی در زمین و سرشناس در آسمان‌اند، به‌ویژه آنان‌که مسوولیت‌های مشخص نظامی دارند. برای همین می‌گوییم که حاج علاء، حاج فلانی این‌طور بود و بعداً اسم‌های واقعی آنان گفته می‌شود و مردم آنان را می‌شناسند و روی زمین هم سرشناس می‌شوند. اگر تجاوز اسرائیل به سوریه ادامه یابد، پاسخ این‌بار در قلب فلسطین اشغالی خواهد بود نه در جولان.»  بی‌شک اسرائیلی‌ها تاکنون دریافته‌اند که با شلیک نخستین گلوله به‌سوی ایران توسط هر دشمنی، جمهوری اسلامی تعداد انبوهی موشک به‌سوی مواضع کشور مهاجم شلیک خواهد کرد، این یعنی همان «شلیک انبوه» در پاسخ به هر تهاجم؛ یعنی همان فرموده حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا: «یکی بزنید، 10تا می‌خورید.»

 

captcha
شماره‌های پیشین