485
شنبه، ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
1
سه اقدام عملی اروپا بعد از هشدار رهبرانقلاب

دستور هسته‌ای

دستور به سازمان انرژی اتمی و اتمام حجت با اروپا شاه‌بیت سخنان رهبرانقلاب در بیست‌ونهمین سالگرد ارتحال امام (ره) بود، آنجا که گفتند «مردم ایران نمی‌پذیرند هم حصر هسته‌ای باشند و هم تحریم» بنابراین در دستوری به سازمان انرژی هسته‌ای تاکید کردند که «این سازمان موظف است در چارچوب برجام مقدمات رسیدن به توان هسته‌ای ۱۹۰‌هزار سو و مقدمات اجرای دستورات ریاست‌جمهوری را از همین فردا آغاز کند.»

صهیونیست‌ها صدها فلسطینی را با گلوله جنگی مجروح کردند

تظاهرات میلیونی قدس در مرزهای غزه

در میان تدابیر امنیتی شدید رژیم صهیونیستی در شهر قدس و اطراف مسجد‌الاقصی، صدها هزار فلسطینی آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در این مسجد اقامه کردند.

گزارش «صبح نو» از لیست بلندبالای همراهان بی‌ربط کاروان ایران در جام جهانی

توریست‌هایی با ارز دولتی

حمایت از تیم ملی فوتبال وظیفه هر ایرانی است و موفقیت آن در آوردگاهی بزرگ به نام جام جهانی، افتخاری است وصف ناشدنی که امید و آرزوی تک تک مردم کشور عزیزمان است. به‌طور قطع صعود از گروهی که اسپانیا قهرمان جهان، پرتغال قهرمان اروپا و مراکش قهرمان آفریقا در آن حضور دارند، اتفاقی بزرگ برای ایران اسلامی است که باردیگر توان جوانان ایرانی را به رخ مردم دنیا می‌کشد. اما بزرگترین و جدیدترین حاشیه برای این تیم، لیست عجیب‌وغریب مسافرانی است که قرار است همراه فوتبالیست‌ها و کادر فنی، عازم روسیه شوند. لیستی که نام چندین گروه، از برخی نمایندگان مجلس گرفته تا گروه تواشیح سه‌نفره در آن به چشم می‌خورد. لیستی که این روزها سبب واکنش‌های فراوانی شده است و مثل دوره پیشین، سروصدای زیادی به راه انداخته است.

سردار سلامی: امروز قدم‌هایی منتظر دستورند تا تیر خلاص را به رژیم صهیونیستی بزنند

انتقام سخت مقاومت از رژیم اسرائیل

راهپیمایی روز قدس علاوه‌بر نمایش باشکوه حضور ایرانیان در محکوم کردن رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، یک پیغام مهم برای دوستان و دشمنان ایران نیز داشت، پیغامی که از سوی سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به اسرائیل اعلام شد: «پاسخ شما داده شد.»

گزارش‌ جدیدی‌ از کمک‌های مالی‌ ارشاد به‌ سینماگران‌ منتشر شد

فیلمسازی «غیروابسته‌ها» با جیب حکومت

پس از انتشار کمک‌های بنیاد سینمایی فارابی به برخی از سینماگران، در روزهای گذشته آمار کمک‌های مالی مؤسسه رسانه‌های تصویری به سینماگران نیز منتشر شد که حاوی اطلاعات قابل تأملی است.

گزارش «صبح‌نو» از نهادی که بستر اینترنت و مخابرات جهان را در دست دارد

سازمان امنیتیNSA ، سارق اصلی اطلاعات کاربران مجازی

این روزها دغدغه امنیت کاربران در فضای مجازی مطرح می‌شود و همه از نقض حریم خصوصی در این فضا نگران هستند. لذا هر از گاهی انگشت اتهام سوء استفاده از اطلاعات کاربران به سویی نشانه می‌رود. غافل از این که سارق اصلی اطلاعات کاربران مجازی همان نهاد امنیتی در آمریکاست که کل بستر اینترنت و مخابرات را در جهان در کنترل خود دارد اما کمتر سخنی از آن به میان می‌آید.

سرمقاله

قدرت مردم

راهپیمایی روز قدس در سراسر ایران اسلامی برگزار شد

ایران؛ صحنه حضوری قوی‌تر و پرشورتر

صبح نو

سرمقاله

قدرت مردم

جمهوری اسلامی، مردمی است و مردمی بودن خود را با دو رخداد مهم به رخ می‌کشد: اول راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22بهمن که نگاهی رو به داخل دارد و دومی راهپیمایی آخرین جمعه ماه رمضان (روز قدس) که برای گرامیداشت آرمان فلسطین است و رویکردی فراملی. این مردمی بودن، تکیه‌گاهی است برای رهایی از مشکلاتی که همواره کشور در 40سال اخیر گرفتار آن بوده، از فشارهای تحریمی نظام سلطه، جنگ نظامی، کودتا، ترور و خرابکاری‌های متعدد تروریست‌ها و تجزیه‌طلب‌ها تا عملیات روانی-رسانه‌ای گسترده، تهاجم فرهنگی و آشوب‌آفرینی خیابانی. و این آخری، ابزاری تکراری است که مجدداً در زمستان سال قبل به کار گرفته شد و این‌بار برخلاف اغتشاش در مرکز، از پیرامون قصد توسعه آشوب را داشتند. فشار عملی در داخل از ناحیه اغتشاش، بر فشارهای اقتصادی خارجی مبتنی است که ایران را گرفتار بحرانی دائمی معرفی می‌کند (و البته در نهاد خود نشانگر ناکام ماندن برنامه‌های آمریکا و عمال منطقه‌ای آن برای واردکردن ایران در جنگ‌های نیابتی است که کمتر درباره این موفقیت مهم کشور سخن گفته شده است) و متوقع است که اعتصاب‌ها، مطالبه‌ها و درخواست‌های مدنی را سیاسی کرده و آن‌ها را وارد فاز امنیتی کند؛ تجربه‌ای که از سحرگاه پیروزی انقلاب تا امروز به روش‌های مختلف اجرا و تکرار شده است. و البته هر بار آنچه آبی بر آتش این فتنه‌ها ریخته، هوشمندی و هوشیاری مردمی در ناهمراهی با آشوبگران است (و نه صرفاً قدرت قاهره که البته در جای خود کارآمدی‌اش را نشان داده است.)

captcha
شماره‌های پیشین