sobhe-no.ir
482
چهارشنبه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۷
5
فلسطینی‌ها با راکت اراضی اشغالی را هدف قرار دادند

شکسته‌شدن «گنبد صهیونیستی»

نیروهای مقاومت فلسطینی در پاسخ به حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوارغزه موفق شدند صبح دیروز ‌22موشک به اراضی اشغالی شلیک کنند که پس از عبور از سامانه گنبد آهنین اسرائیل خسارات سنگینی را به پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی «صوفا» وارد ساخت.

خبر

صبح نو

فلسطینی‌ها با راکت اراضی اشغالی را هدف قرار دادند

شکسته‌شدن «گنبد صهیونیستی»

نیروهای مقاومت فلسطینی در پاسخ به حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوارغزه موفق شدند صبح دیروز ‌22موشک به اراضی اشغالی شلیک کنند که پس از عبور از سامانه گنبد آهنین اسرائیل خسارات سنگینی را به پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی «صوفا» وارد ساخت.

بر اساس گزارش نیروهای مقاومت فلسطین دست‌کم ۲۲‌موشک صبح دیروز به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده است که از زمان جنگ ۵۱‌روزه در تابستان سال‌۲۰۱۴ تاکنون چنین حمله‌ای سابقه نداشته است.
مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین اعلام کرد، 22‌موشک مقاومت فلسطین روز سه‌شنبه با عبور از سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی به اراضی اشغالی اصابت کرد تا پاسخ کوبنده نیروهای فلسطینی باشد به حملات پی‌در‌پی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوارغزه که اردیبهشت‌ماه امسال مرتکب شده است.
این رسانه‌ تاکید کرد که سامانه گنبد آهنین ۱۳‌موشک برای مقابله با این موشک‌ها شلیک کرده است اما بسیاری از این موشک‌ها به شهرک‌های صهیونیستی اصابت کرده و خسارت‌هایی برای رژیم صهیونیستی به بار آورده است.
گفته می‌شود شلیک این موشک‌ها در پاسخ به حملات اواخر اردیبهشت‌ماه امسال بود که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی درچندین نوبت شمال باریکه غزه را هدف حملات موشکی خود قرار دادند. تخریب نیروگاه برق در «بیت حانون» و همچنین انهدام پایگاه «السفینه» در شمال غرب شهر غزه از اهداف جنگنده‌های صهیونیستی  بود که با کشته و مجروح شدن تعدادی از فلسطینی‌ها همراه شد.
از سویی دیگر، حمله موشکی مقاومت فلسطین به اسرائیل را می‌توان پاسخ کوبنده مقاومت به تجاوزات صهیونیست‌ها دانست که در ماه‌های اخیر چندین‌بار مناطقی از محور مقاومت در سوریه و فلسطین را بمباران کردند.
البته «سید‌حسن نصرالله» رهبر حزب‌الله لبنان،
در سخنرانی ماه گذشته خود با اخطار جدی به حملات موشکی رژیم صهیونیستی به محور مقاومت گفته بود که در صورت تکرار شدن حملات موشکی اسرائیل به محور مقاومت، پاسخ کوبنده‌ای دریافت خواهد کرد.

روح‌الله‌زاد: آمادگی غزه برای تغییر قواعد درگیری
«احمدرضا روح‌الله‌زاد» دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به اینکه غزه برای تغییر قواعد درگیری آماده شده است، به
«صبح نو» گفت: این حملات معادله جدید را وارد مرحله جدیدی خواهد کرد و قواعد درگیری را تغییر خواهد داد. بنابراین رژیم صهیونیستی باید منتظر پرداخت هزینه اقدامات خود علیه فلسطینیان و معترضین مسیرات‌العوده باشد. ضمن اینکه مقاومت با این اقدام خود سطح آمادگی خود برای ورود به یک درگیری بلند مدت را مطرح کرده است.
وی، افزود: با توجه به استقبال همه گروه‌های مقاومت در غزه از این حملات، تحلیلگران تاکید دارند مقاومت در غزه به یک وحدت فراگیر رسیده که تا کنون بی‌سابقه بوده است. بر این اساس هزینه رژیم صهیونیستی در صورت تشدید درگیری نظامی بی‌سابقه خواهد بود.
دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، تصریح کرد: این حملات راهپیمایی‌های بازگشت را تقویت خواهد کرد و مردم امیدوارانه‌تر در این راهکاری که برگزیده‌اند حضور خواهند یافت. هر چند کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی تهدید به تشدید حملات هوایی و توپخانه‌ای به غزه کرده است اما حقیقتاً رژیم صهیونیستی نمی‌تواند وارد یک جنگ تمام‌عیار در غزه شود زیرا هم در جبهه شمالی نگران پایان داعش و تروریست‌های تکفیری در سوریه و حضور ایران در مرزهای فلسطین اشغالی است و هم اینکه با توجه به سطح مخالفت‌ها به حوادث یوم‌النکبه از تشدید آن نگران است. خصوصاً با موضوع انتقال سفارت آمریکا به قدس.
وی، ادامه داد: مردم منطقه برای یک خیزش بزرگ ضد صهیونیستی آماده هستند و جنگ با غزه می‌تواند کلید آغاز این خیزش باشد. موضوعی که نگرانی شدیدی را در رژیم‌های عربی منطقه ایجاد کرده است. بر این اساس کارشناسان معتقدند هم صهیونیست‌ها و هم مقاومت اسلامی فلسطین در غزه سطح درگیری را کنترل خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه غزه به دلایل مختلف تلاش داشت تا نسبت به حملات رژیم صهیونیستی خویشتن‌داری کند، یادآور شد: اسرائیل منتظر بود تا بهانه‌ای دست محمود عباس برای خروج از روند توافق آشتی ملی و تشدید فشار به غزه داده نشود. همچنین به خواسته مصر که به‌عنوان میانجی در این روند حضور داشت احترام گذاشته بود. از سوی دیگر با شروع راهپیمایی‌های بازگشت تلاش داشت تا معادله جدیدی که حاکم شده بود تحت شعاع حوادث دیگری قرار نگیرد. اما محمود عباس
نه تنها در روند آشتی ملی اساساً ورودی نکرد بلکه با تشدید محاصره غزه نشان داد که اساساً اعتقادی به آشتی ملی ندارد.
این کارشناس امور فلسطین، تصریح کرد: همچنین رژیم صهیونیستی پس از سکوت دولت‌ها و مجامع بین‌المللی در واکنش به نسل‌کشی آشکار فلسطینیان در یوم‌النکبه، خشونت علیه راهپیمایی بازگشت را افزایش داده بود و این مساله می‌توانست بر این راهپیمایی‌ها و دستاوردهای آن تأثیر منفی بگذارد. لذا مقاومت فلسطین در غزه از چند روز پیش نسبت به ورود سلاح مقاومت در حمایت از راهپیمایی‌های بازگشت هشدار داده بود.
ناکارآمدی «گنبد آهنین»
پس از حمله روز گذشته نیروهای مقاومت به اراضی اشغالی، شماری از اعضای کنیست رژیم صهیونیستی و نتانیاهو خواستار انجام حملاتی سخت به مقاومت در غزه شدند.
البته، المنار گزارش داد: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونسیتی بعد از حمله موشکی گسترده نیروهای مقاومت به اراضی اشغالی در پاسخ به حملات جنگنده‌های صهیونیست به نوارغزه خواهان برگزاری نشست کابینه
امنیتی شد.
این در حالی است که رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین نتوانسته تعدادی از موشک‌های شلیک‌شده را رهگیری کند و این موشک‌ها به تعدادی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین اصابت کرده است. نیروهای مقاومت در جریان این حمله پایگاه نظامی صهیونیست‌ها با نام «صوفا» را هدف قرار دادند.

تمجید جهاد اسلامی از حملات موشکی به اسرائیل
از سویی دیگر، «داود شهاب» مسوول دفتر رسانه‌ای جهاد اسلامی فلسطین؛ ضمن تمجید از حملات موشکی گسترده مقاومت به صهیونیست‌ها گفت: خون ملت ما بی‌ارزش نیست تا تروریست‌ها آن را نادیده بگیرند و با اقدام بازدارنده روبه‌رو نشوند.
وی اعلام کرد: واکنش مقاومت با شلیک موشک روز سه‌شنبه به سوی شهرک‌های صهیونیست‌نشین در اطراف غزه مبارک است. کرامت ملت ما گران‌ترین است. تبریک و تهنیت به دلاورانی که در راستای کرامت ما تلاش می‌کنند و با وجود محاصره و آلام فراوان دست به اقدام علیه صهیونیست‌ها می‌زنند. واکنش مقاومت را در دفاع از ملت خود علیه تروریست‌های اشغالگر تبریک می‌گوییم.

سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به مسکو
گفته می‌شود، ناتوانی اسرائیل در برابر حملات محور مقاومت فلسطین موجب شده است تا وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای رایزنی با وزیر دفاع روسیه به زودی راهی مسکو شود.

captcha
شماره‌های پیشین