sobhe-no.ir
482
چهارشنبه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۷
13
«صبح‌نو»اخبارجدیدحوزه‌گیم‌رابررسی‌می‌کند

از عرضه‌بازی‌های‌جدیدتاکنسول‌کلاسیک‌سونی

در روزهای اخیر اخبار مختلفی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای منتشر شده است که بررسی برخی از آنها قابل تأمل است.

خبر

صبح نو

«صبح‌نو»اخبارجدیدحوزه‌گیم‌رابررسی‌می‌کند

از عرضه‌بازی‌های‌جدیدتاکنسول‌کلاسیک‌سونی

در روزهای اخیر اخبار مختلفی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای منتشر شده است که بررسی برخی از آنها قابل تأمل است.

حوزه گیم در سال‌های اخیر یکی از پرطرفدارترین و البته پرسودترین صنایع نوین بوده است. برخی از کمپانی‌های بازی‌سازی با تراکنش میلیارد دلاری در بین شرکت‌های سودآور جای گرفته‌اند.

«Killer7» برای PC
عنوان «Killer۷» که در سال ۲۰۰۵ برای کنسول‌های نسل ششم عرضه شده بود، بر روی PC نیز منتشر می‌شود.
ریمستر این بازی که توسط «Suda51»، «Hiroyuki Kobayashi» و «Shinji Mikami» ساخته شده، در همایش «MomoCon» و در جشن بیستمین سالگرد تأسیس استودیو «Grasshopper Manufacture»، معرفی شد.
این عنوان در هنگام عرضه به دلیل سبک خاص و منحصر به فرد خود، با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد و حال پس از ۱۳ سال از عرضه نسخه اصلی، بازیکنان دوباره می‌توانند با این عنوان تجدیدخاطره داشته باشند یا برای نخستین بار آن را تجربه کنند. همانند عنوان اصلی، در اینجا نیز شما در نقش اعضای گروه Killer7 قرار خواهید گرفت که هر یک ویژگی‌ها، امکانات و اسلحه‌های خاص خود را خواهند داشت. Killer۷ در پاییز امسال و از طریق استیم برای کاربران PC در دسترس خواهد بود.

«God of War»درصدر
به نظر می‌آید که فروش موفق عنوان «God of War» کماکان ادامه دارد. پس از اعلام خبر فروش سه‌میلیون نسخه‌ای این بازی در دو روز نخست عرضه، حالا کمپانی «سونی» اعلام کرده است که این عنوان در ماه نخست عرضه، بیش از پنج‌میلیون نسخه فروش داشته است.
این آمار، میزان فروش به مشتری بوده و شامل فروش فیزیکی و دیجیتالی است. God of War پس از عرضه در بسیاری از کشورها در صدر جدول فروش قرار داشت و در بریتانیا پنج هفته متوالی صدرنشین جدول پرفروش‌ها بوده و همچنین در آمریکا و در ماه آوریل، توانست به رکورد پرفروش‌ترین عنوان انحصاری خانواده پلی‌استیشن دست یابد. باید منتظر ماند و دید آیا این بازی می‌تواند به پرفروش‌ترین عنوان انحصاری کنسول پلی‌استیشن چهار تبدیل شود یا خیر.
یک‌میلیون‌گیمربرای«State of Decay2 »
کمتر از یک هفته از زمان انتشار عنوان «State of Decay2 » می‌گذرد و حال «مایکروسافت» اعلام کرده که این بازی در دو روز اول عرضه خود، بیش از یک میلیون بازیکن داشته است.
به گزارش «صبا» این آمار با احتساب نسخه‌های دسترسی زودهنگام که در ۱۸ می، عرضه شدند و کاربران سرویس «Xbox Game Pass» بوده و تا تاریخ ۲۴ می را شامل می‌گردد.
طی این مدت بازیکنان بیش از ۶ میلیون ساعت به انجام بازی پرداخته‌اند و بیش از 5/3میلیون ساعت نیز استریم‌های آن در Mixer و دیگر شبکه‌های استریم، تماشا شده است.
State of Decay در تاریخ ۲۲ می، با قیمت ۳۰ دلار عرضه شد و نسخه‌های دسترسی زودهنگام نیز با قیمتی معادل ۵۰دلار به فروش رسیدند. کاربران Xbox Game Pass نیز از ۲۲ می، توانایی انجام این بازی را داشته‌اند.

تأخیردرعرضه«The Wolf Among Us Season2 »
کمپانی «Telltale» اعلام کرد عنوان «The Wolf Among Us Season2 » که پیش از این برای عرضه در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده بود، به زمانی نامعلوم در سال ۲۰۱۹ تأخیر خورده است.
Telltale دلیل اصلی تأخیر را تغییرات اساسی در استودیو پس از اعلام خبر ساخت بازی، برشمرده است.
در اواخر سال گذشته، استودیو با سیاست تعدیل نیرو، ۲۵درصد از کارمندان خود را کاهش داد و دلیل این تأخیر می‌تواند مربوط به همین موضوع باشد.
Telltale همچنین این تأخیر را فرصتی برای افزایش کیفیت بازی و ساخت عنوان خاصی و ویژه دانسته است.
 2 The Wolf Among Us Season  اولین بار در جولای ۲۰۱۷ معرفی شد و همانند نسخه اول، با اقتباس از سری کمیک معروف «Fables» ساخته خواهد شد.

عرضه مجدد کنسول«PlayStation1»؟
«PlayStation1» با عرضه در دسامبر سال ۱۹۹۴ موفق به فروش بیش از ۱۰۰میلیون واحد شده و همواره به‌عنوان یکی از موفق‌ترین کنسول‌های تاریخ یاد می‌شود.
این کنسول میزبان چندی از بهترین فرنچایز‌های تاریخ گیم بوده که تا به امروز هنوز هم ریمستر برخی از این عناوین برای کنسول‌های نسل حاضر عرضه می‌شود.
به نظر می‌رسد سونی طی اقدامی مشابه نینتندو،  قصد دارد این کنسول را به همراه چندی از بهترین بازی‌های عرضه شده در زمان خود دوباره عرضه کند. «John Kodera»،  مدیرعامل بخش سرگرمی‌های سونی،  طی مصاحبه‌ای با یک وبسایت ژاپنی اعلام کرد که در حال بررسی شرایط موجود برای عرضه دوباره این کنسول تحت عنوان «PlayStation Classic» هستند. هرچند این ایده فعلاً فقط در مرحله بررسی بوده و تاریخی برای عملی کردن آن در نظر گرفته نشده است.

شش‌بازی‌جدیدبرایxbox
کمپانی «مایکروسافت» لیست عناوینی‌را که در ماه ژوئن به سرویس «Xbox Game Pass» اضافه خواهند شد اعلام کرد.
مهم‌ترین بازی لیست را می‌توان «Wasteland2: Director’s Cut» دانست که عنوانی در سبک نقش‌آفرینی با دوربین ایزومتریک است و در سال ۲۰۱۵ بر روی کنسول‌های نسل حاضر منتشر شده بود.
«Next Up Hero» یکی از بازی‌های جدید لیست است که در سال جاری منتشر شده و علاقه‌مندان به عناوین اکشن می‌توانند از انجام آن لذت ببرند. «MotoGP17 » یکی دیگر از بازی‌های معرفی شده است که برای طرفداران سبک ریسینگ جالب توجه خواهد بود.
 دوستداران بازی کلاسیک «Mega Man» در این ماه فرصت تجربه کالکشنی از شماره‌های قدیمی سری را تحت نام «Mega Man Legacy Collection2 » خواهند داشت و در نهایت دو بازی «The Technomancer» و «Disneyland Adventures» نیز به جمع عناوین ذکر شده اضافه می‌شوند تا لیست بازی‌های این ماه را کامل نمایند. تمام این عناوین از ابتدای ماه ژوئن در دسترس خواهند بود.

عرضه«Yakuza»برایPlayStation
کمپانی «سگا» اعلام کرد که چند عنوان از سری «Yakuza» را برای کنسول PlayStation4 نیز عرضه خواهد کرد.
نسخه‌های سوم، چهارم و پنجم از این سری به صورت بهینه‌شده و با بهبود گرافیکی نسبت به شماره‌های اصلی و به صورت ۶۰ فریم و 1080p روانه PlayStation4 می‌شوند. نسخه سوم برای عرضه در آگوست در نظر گرفته شده، نسخه چهارم پاییز امسال منتشر می‌شود و نسخه پنجم نیز در بهار ۲۰۱۵ عرضه می‌گردد. البته هنوز تاریخ عرضه‌ای برای انتشار این عناوین در غرب مشخص نشده و در حال حاضر این بازی‌ها در ژاپن منتشر خواهند شد.
 یاکوزا ۳ در سال ۲۰۰۹، یاکوزا ۴ در سال ۲۰۱۱ و یاکوزا ۵ در سال ۲۰۱۲ برای کنسول PlayStation4 عرضه شدند و حال طرفداران این سری می‌توانند اکثر شماره‌های یاکوزا را بر روی نسل جدید نیز تجربه نمایند.

 

captcha
شماره‌های پیشین