sobhe-no.ir
482
چهارشنبه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۷
1
رهبر انقلاب اسلامی:

حدود الهی برای متهمان جنایت مدرسه غرب تهران اجرا شود

فراخوان پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت منتشر شد

جشنواره‌ای برای تجلی گفتمان انقلاب

تفاوت فضاها و نوع تولیداتی که در سینما وجود دارد، مثل خیلی از رشته‌های مختلف دنیای هنر باعث شده تا فضاهای مختلفی به این حوزه اختصاص پیدا کند. گرایش‌هایی که هرکدام علاوه‌بر جشنواره واحد فیلم فجر، رویدادهای مختص به خود را نیز در طول سال دارند.

فلسطینی‌ها با راکت اراضی اشغالی را هدف قرار دادند

شکسته‌شدن «گنبد صهیونیستی»

نیروهای مقاومت فلسطینی در پاسخ به حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوارغزه موفق شدند صبح دیروز ‌22موشک به اراضی اشغالی شلیک کنند که پس از عبور از سامانه گنبد آهنین اسرائیل خسارات سنگینی را به پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی «صوفا» وارد ساخت.

از شعار تا عمل، حمایت از تولید ملی در دعوای مسوولان

کت خارجی تن تولید داخلی

حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی موجب افزایش اشتغال و کاهش بیکاری، تقویت بنیان‌های اقتصاد مقاومتی، افزایش صادرات، کاهش تورم از طریق جذب نقدینگی‌های سرگردان در جامعه و باعث تقویه روحیه خودباوری مردم می‌شود و با توجه به رقابت‌پذیرشدن تولیدات در شرایط اقتصادی فعلی باعث رقابتی‌شدن قیمت و افزایش کیفیت خواهد شد.

برخی هنرمندان دعوت افطاری رییس جمهوری را رد کردند

از جیغ بنفش حمایت تا بی‌اعتنایی به دعوت

مراسم افطاری حسن روحانی با هنرمندان، طی دو سال اخیر با حضور پررنگ سلبریتی‌ها همراه بوده اما امسال بسیاری از آنها این مراسم را تحریم کرده‌اند.

بررسی شرط صدور قطعنامه اروپا علیه آمریکا

اطمینانی که زیرپا گذاشته شد

رهبر معظم انقلاب برای مذاکره ایران با کشورهای اروپایی و ادامه برجام شروط هفتگانه‌ای را بیان کردند، شروطی که نه تنها تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر می‌کند بلکه اروپا برای ادامه مذاکره باید خسارات نقض عهدهای خود از سال80 تاکنون را تقبل کند و در صورت محقق‌نشدن این امر مذاکره با اروپایی‌ها درجا متوقف شده و اصل ادامه برجام بدون آمریکا از سوی ایران مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرد. روزنامه «صبح‌نو» در این بخش از سلسله گزارش‌های «بررسی شروط هفتگانه رهبری» قصد دارد دومین شرط رهبر انقلاب را برای مذاکره با اروپا بررسی کند.

سرمقاله

در اهمیت سواد رسانه‌ای

«صبح نو» در گفت‌وگو با دکتر اسماعیل امینی دیدار شعرا با رهبر انقلاب را بررسی می‌کند

20 سال بدون حرف تکراری

امشب شاعران در شب نیمه رمضان به دیدار رهبر انقلاب می‌روند . دیداری که به صورت سالیانه برگزار می‌شود و البته در برخی زمان‌ها نیز دیدارهای مشابهی برپا شد اما هیچ کدام از این دیدارها، دیدار نیمه رمضان نشد که نشد. اهمیت این دیدار از آن جهت است که برخلاف سایر دیدارهای رهبری در ماه رمضان بعد از افطار شروع می‌شود و تا پاسی از شب نیز ادامه پیدا می‌کند.

صبح نو

سرمقاله

در اهمیت سواد رسانه‌ای

سلبریتی‌ یا ستاره‌ وجهی از فرهنگ مدرن محسوب می‌شود. نمی‌شود تن به فرهنگ و رسانه‌های مدرن داد ولی از تبعاتش پرهیز کرد. نمی‌شود درون استخر پرید ولی خیس نشد. سلبریتی پیامد و تبعی از چنین فرهنگی است. با رسانه‌ای شدن واقعیت‌های روزمره، این پدیده بیش از پیش تشدید می‌شود. رسانه‌ای شدن باعث می‌شود تا پدیده‌ها بیشتر از آن چیزی که واقعاً در دنیای واقعی، واقعیت داشته باشند، انعکاس و پژواک رسانه‌ای داشته باشند. در مقام تشبیه، رسانه در عصر جدید در حکم همان کوهی است که صدا و فریاد معمولی یک فرد را پژواکی چند برابر می‌دهد. در عصر رسانه‌ای شدن امور و با گسترش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، حالا کوه هر کسی از روی تیتر روزنامه‌ها و صفحات پایگاه‌‎های اینترنتی به درون گوشی‌های هوشمند راه پیداکرده است و صدا و چهره سلبریتی را با پژواک
چند برابری به افکار عمومی ساطع می‌کند و باز می‌تاباند. گسترش بی‌حدوحصر نظام ارتباطی بدون هیچ پیوست تئوریک و فرهنگی لاجرم فرهنگ عمومی را به وضعیت افسارگسیخته فعلی می‎کشاند. ورود بی‌قاعده سلبریتی‌ها در حوزه‌های مختلف و اظهارنظرهای
گاه و بیگاه آن‌ها از شیرمرغ تا جان آدمیزاد و ملتهب کردن فضای عمومی جامعه برای یک مدت موقت این گزاره را اثبات می‌کند که باید برای نابسامانی وضعیت موجود تدبیری اندیشید. در جامعه‌ای که سلبریتی هنری و سینمایی آن بدون توجه به مسوولیت اجتماعی‌اش حتی مطالب نادرست در حساب کاربری شخصی خودش منتشر می‌کند و بعد از مشخص شدن نادرست بودن آن حاضر به اطلاع‌رسانی به مخاطبان خود یا عذرخواهی نیست باید هوای مخاطب را داشت. همه این‌ها در کنار هم اهمیت این موضوع را مضاعف می‌کند که شهروند فضای جامعه اطلاعاتی و رسانه‌ای باید با سپر سواد رسانه‌ای وارد این حوزه شود. در عصری که هر شهروندی با یک گوشی هوشمند آماج پیام‌های مختلف رسانه‌ای است باید با این پیام‌ها مواجهه فعال داشته باشد. در این صورت او یک پذیرنده منفعل و صرف نیست که صرفاً هدفی برای پیام باشد. در عصر ارتباطات‌ گریزی از رسانه‌ای شدن نیست اما با تجهیز شدن می‌توان زیست و نفس کشید به‌ویژه وقتی ستاره‌ها و سلبریتی‌ها چندان پایبند مسوولیت‌های اجتماعی خودشان نباشند.

captcha
شماره‌های پیشین