481
سه شنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
6
تغییر نام معابر و میادین، دستور جلسه محبوب شورایی‌ها

اسم -فامیل‌بازی، کسب‌وکار من است

از انتخابات شوراهای شهر و روستا یک سالی می‌گذرد. در این مدت بیشترین موضوع و خبری که از شوراها سر زبان‌ها افتاد، جنجال‌هایی است که برای تغییر نام ایجاد شده بود. از تغییر نام کوچه و خیابان گرفته تا میادین و ساختمان. انگار این شوراها کمر به پاک‌سازی هرآنچه از قبل مانده، بسته‌اند.

خبری عجیب که دیروز در صحن علنی مجلس پیچید

نامه 30 نماینده علیه لیست کی‌روش

صبح نو

خبری عجیب که دیروز در صحن علنی مجلس پیچید

نامه 30 نماینده علیه لیست کی‌روش

شاید اگر تا دیروز می‌شنیدید که برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای خواستار بازخواست سرمربی تیم ملی فوتبال شده و از او خواسته‌اند چهار بازیکن حذف‌شده را به لیست مسافران جام‌جهانی برگرداند، لبخندی از سر تعجب می‌زدید و فکر می‌کردید با شایعه‌ای بامزه روبه‌رو شده‌اید. اما دیروز مشاور رییس مجلس شورای اسلامی، عین این خبر را به رسانه‌ها داد تا یکی از عجیب‌ترین خبرهای این روزهای حوزه‌های سیاست و ورزش در رسانه‌های مختلف منتشر شود. آقای «حسن زمانی» در این‌باره به خبرگزاری مهر گفته است: «حدود ۳۰‌نماینده مجلس به آقای سلطانی‌فر نامه زده‌اند و خواهان تغییر در لیست تیم ملی هستند. کی‌روش باید بپذیرد که اشتباه کرده است. او علامه دهر نیست. چهار بازیکنی که خط خورده‌اند می‌توانستند در تیم ملی تاثیرگذار باشند. اگر تیم ملی نتیجه نگیرد کی‌روش باید پاسخگو باشد.» مشاور رییس مجلس شورای اسلامی در پایان حتی آینده کاری کارلوس کی‌روش را هم اعلام کرد و گفت: «دیگر بعد از جام‌جهانی شاهد حضور کی‌روش نخواهیم بود. فکر نمی‌کنم فدراسیون فوتبال دیگر زمینه کار با این مربی را داشته باشد!» زمانی که عضو هیات‌مدیره باشگاه استقلال تهران هم هست، این اظهارات را در حالی مطرح کرده است که هنوز نامی از این 30‌نماینده، در هیچ‌جا مطرح نشده و مشخص نیست این نمایندگان از کدام کمیسیون، فراکسیون و حوزه انتخابیه و تحت چه عنوانی این نامه را تحویل هیات‌رییسه داده‌اند. این اتفاق در حالی افتاده است که چند روز پیش، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، لیست 30‌نفره تیم ملی برای حضور در جام‌جهانی را اعلام کرد و در این لیست، نام چهار بازیکن سرشناس یعنی آقایان سیدجلال حسینی، سیدحسین حسینی، وریا غفوری و کاوه رضایی به چشم نمی‌خورد. هرچند شنیده‌های «صبح نو» حاکی از آن است که در این لیست نام نمایندگانی از استان‌های
کرد نشین به چشم می‌خورد و علت آن، حضور دو بازیکن کرد در لیست چهارنفره حذف‌شدگان تیم ملی یعنی وریا غفوری و کاوه رضایی است. اعتراض به انتخاب‌های کی‌روش البته پیشینه دیگری هم دارد. تنها یک روز پس از اعلام لیست بازیکنان اعزامی به جام‌جهانی توسط کی‌روش، خبر عجیب دیگری در رسانه‌ها منتشر شد. خبری که حکایت از پیگیری مدیرکل ورزش‌وجوانان استان کردستان درباره حذف وریا غفوری از لیست نهایی تیم ملی داشت. خبری که البته بعدتر، توسط خود آقای مدیر تکذیب شد. آقای «حامد جولایی» به «ایسنا» گفت: «‌دستگاه ورزش‌وجوانان کردستان مصاحبه‌هایی را در خصوص مسائل فنی و کشاندن موضوع وریا غفوری به مجلس از طریق بعضی خبرگزاری‌های کشوری که منبع آن مشخص نیست، کاملاً تکدیب می‌کند.»
جولایی ادامه داد: «‌اداره کل ورزش‌وجوانان کردستان تاکنون با هیچ خبرگزاری و روزنامه کشوری مصاحبه نکرده و مساله وریا غفوری را تنها از طریق فدراسیون به‌صورت تماس‌های تلفنی و مکاتبات اداری پیگیری کرده است. مسائل و موارد پیش آمده درباره اقدام سرمربی تیم ملی یک تصمیم فنی و تاکتیکی از سوی کادر فدراسیون فوتبال مطرح شده است و این موضوع نباید در یک فضای
 پُر التهاب و حاشیه عنوان شود.»  او البته این را هم گفت که از غفوری با تمام توان پشتیبانی می‌کند: « اداره کل ورزش‌وجوانان استان کردستان تاکنون به‌صورت قانونی و بدون هیچ واسطه‌ای پیگیری و رایزنی لازم را در خصوص ملی‌پوش کردستانی «وریا غفوری» انجام داده است. با قرار گرفتن ملی‌پوش فوتبال ایران در لیست ذخیره سرمربی تیم ملی، ورزش حرفه‌ای وریا غفوری در میادین ملی به انتها نخواهد رسید و از دید مسوولان و مردم همچنان یک چهره ملی و محبوب است. قطعاً فعالیت ملی این ورزشکار کردستانی و قرار گرفتن در لیست ذخیره امیدهای فراوانی وجود دارد که در ترکیب تیم ملی جای بگیرد.» حالا باید منتظر ماند و دید نامه جنجالی این 30‌نماینده مجلس برای برخورد با انتخاب‌های کی‌روش هم تکذیب خواهد شد یا باز هم خبر عجیب دیگری در تاریخ ورزش ایران و مجلس ثبت خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین