481
سه شنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
2
رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان:

لشکر جوانان انقلابی وارد میدان مطالبه آرمان‌های انقلاب شوند

اروپا به ایران تضمین می‌دهد

دهم خرداد آخرین مهلت اروپا برای نجات برجام

تنها دو روز تا پایان مهلت اروپا برای نجات برجام و ارائه تضمین کتبی به ایران زمان باقی است. برخی صاحبنظران معتقدند که اروپا در پی آن است تا با مذاکرات فرسایشی، برای آمریکا زمان بخرد و طبق برخی از اخبار منتشر‌شده اروپا تضمین‌هایی را از آمریکا گرفته است تا ایران را تحت‌فشار قرار دهد.

صبح نو

رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان:

لشکر جوانان انقلابی وارد میدان مطالبه آرمان‌های انقلاب شوند

در دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان ۱۴۳۹، جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، عصر دیروز (دوشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
مهم‌ترین محور بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:  
  مجموع بحث‌های این جلسه نشان می‌دهد که به‌رغم گله‌گذاری‌ها، محیط دانشجویی یک محیط بانشاط و زنده است. می‌دانم که همه‌ چهار میلیون دانشجوی کشور این‌گونه نیستند، اما یک جریان زنده، باانگیزه و پُراحساس و اثرگذار با گرایش‌های مختلف وجود دارد.
  بسیاری از اعتراض‌هایی که شما می‌کنید وارد است، اما فرق است بین شمای جوان پُرشور با ما که روزگاران را گذرانده‌ایم. تفاوت این است که شما آرزوها را خیلی راحت بیان می‌کنید اما بنده فاصله‌ آرزو را به‌تجربه می‌بینم و لمس می‌کنم. برای رسیدن به این آرزوها خیلی چیزها لازم است که یکی‌اش همین گفتن‌های شماست.
  فردای کشور به‌دست شمایی که امروز انتقاد می‌کنید، فردای روشنی خواهد بود. این جلسه حاوی یک بشارت بزرگ است که جوانان، دارای انگیزه و ایمان و غیرت و عازم به اقدام هستند. کسانی که نسبت به آینده ناامیدند ببینند و نگاه‌شان را تصحیح کنند.
  در مجموعه انقلاب از اول یک تفکر غلطی بود که «انقلاب» تا وقت تشکیل نظام است و بعد از پیروزی، انقلاب باید برود کنار. انقلاب مراحلی دارد، آن که اول اتفاق افتاد مرحله اول انقلاب بود. مرحله دوم، تحقق ارزش‌ها و آرمان‌ها از طریق دولت انقلابی و مرحله بعد، تحقق ارزش‌ها در جامعه انقلابی؛ مرحله آخر هم تشکیل تمدن اسلامی یا انقلابی است. بنابراین انقلاب تمام نمی‌شود؛ یک تحول دائمی و صیرورتی لازم است برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب.
  آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی [یعنی]: عزت ملی، اعتمادبه‌نفس ملی، استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، آزادی اندیشه و عمل در چهارچوب، استقرار عدالت و نفی تبعیض، رشد اخلاق معاشرتی، آماده‌سازی فضا برای رشد معنویت. این آرمان‌ها در کوتاه‌مدت تحقق پیدا نمی‌کند. اگر انقلاب استمرار داشته باشد، تحقق این آرمان‌ها قطعی خواهد بود. بنده از مسائل کشور مطلعم و گزارش‌ها را می‌خوانم؛ معتقدم در همه این آرمان‌ها که اسم آوردم پیشرفت کرده‌ایم. آن جوانی که می‌گوید وضع خیلی بد است، من احساسش را تأیید می‌کنم اما حرفش را مطلقا [نه].
  یکی از عوامل پیشرفت حرکت انقلاب، حکومت انقلابی است. باید کاری کنیم که حرکت مجموعه مدیریتی کشور به سمت آرمان‌ها باشد. قشرهای اثرگذار و نیروهای جوان هم باید فعال باشند؛ البته روحیه امید، عزم و اراده هم برای جوانان لازم است.
  در زمینه عدالت اگرچه در مقایسه با پیشرفت مورد انتظار، عقب‌ماندگی داریم اما در همین عرصه نیز پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم که مقایسه ویرانی‌ها و عقب‌افتادگی‌های زمان طاغوت با اوضاع فعلی، این مسأله را اثبات می‌کند.
  ممکن است کسی بگوید چرا در صداوسیما فلان انتقاد مطرح نمی‌شود اما در مقابل، مسوولان دولتی مکرر از مطالب انتقادی صداوسیما و برخی بخش‌های خبری شکایت می‌کنند.
  نیروهای جوان به‌عنوان پیشران و لکوموتیوِ حرکت عمومی کشور می‌توانند در تحقق آرمان‌ها نقش مهمی داشته باشند.
  برخی می‌گویند چرا رهبری همه مشکلات را گردن آمریکا و انگلیس خبیث می‌اندازد، این یک برداشت اشتباه است چرا که بنده بیشتر مشکلات و موانع را داخلی و درونی می دانم که البته دشمنان از آن‌ها سوءاستفاده می‌کنند.
  کسانی که نظام و بنیان‌ها و ارزش‌های آن را زیر سؤال می‌برند و تخریب و ساختار‌شکنی می‌کنند، در واقع در حال ویرانگری هستند، نه انقلابی‌گری.
  لشکر جوانان مؤمن و انقلابی باید وارد میدان مطالبه دائم و هوشیارانه آرمان‌ها و کمک به تحقق اهداف انقلاب شوند و در مقابل تخریب افکار عمومی و فضاهای نخبگانی و مدیریتی، سد ایجاد کند.

captcha
شماره‌های پیشین