481
سه شنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
11
گزارش «صبح نو» از بررسی 40‌سال شعر انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس

علا: اعتراض و عدالت‌طلبی را از انقلاب یاد گرفته‌ایم

هشتمین نشست تخصصی «چهل شاهد» با موضوع بررسی 40‌سال شعر انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس و با حضور آقایان اسماعیل امینی‌، آرش شفاعی و افشین علا روز دوشنبه، هفتم خرداد‌ماه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس برگزار شد.

خبر

صبح نو

خبر

روشنفکران شاه‌کشی را نخواندند
 چون شهرستان آن را چاپ کرده است
آقای ابراهیم اکبری دیزگاه، نویسنده کتاب شاه‌کشی گفت: در ایران داستان نوشتن سخت است.
 اگر واقعاً بخواهید داستان بنویسید، یعنی روایتِ شخصیِ خودتان را از جایی که زندگی می‌‌کنید ارائه بدهید، این سخت است و داستان انقلاب هم طبیعتاً سخت‌‌تر است.
وی در این‌باره به فارس گفت: اگر شما درباره انقلاب بنویسید طبیعتاً یک عده شما را بایکوت می‌‌کنند، روشنفکران این‌ها را بایکوت می‌کنند، این‌ها با یک عناوینی مثل تطهیر پهلوی آن‌ها را بایکوت می‌‌کنند هنوز کار روی ریل نیفتاده که من دارم داستان می‌نویسم و قصه تعریف می‌‌کنم تو هم قصه می‌‌خوانی و لذت می‌‌بری!
 داستان انقلاب نوشتن خیلی سخت است چون که آزادی - به معنای آزادی سیاسی نمی‌گویم ـ هنوز در ذهن و زبان انسانِ ایرانی نهادینه نشده است، مثلاً «شاه‌کُشی» را هیچ کدام از دوستانِ روشنفکر نخواندند یا اگر خواندند واکنش نشان ندادند چون که شهرستان ادب چاپ کرده است کما اینکه کارهایِ فلان نشر روشنفکری را این طرف نمی‌‌خوانند چون که آن‌ها چاپ کردند.چرا چون ما هنوز تعصبِ ایلی قبیله‌‌ای داریم! آزاد نیستیم.
از این رهگذر بله سخت داستانِ انقلاب است و اصلاً سخت است داستان نوشتن!
چون فکر کردن در این کشور سخت است. داستان یعنی شما می‌‌نشینید یکی، دو سال درباره یک موضوع فکر می‌‌کنید.

جایزه ویژه مسابقات جهانی
کتاب‌های آشپزی ۲۰۱۸ به ایران رسید
کتاب «شیرینی‌‌های خشک» تألیف «سمیرا جنت‌دوست» جایزه ویژه مسابقه «گورمند» (معتبرترین مسابقه جهانی برای کتاب‌های آشپزی دنیا) را از آن خود کرد.
به گزارش مهر، گورمند، نام معتبرترین مسابقه جهانی کتاب‌های آشپزی است که از آن به‌عنوان اسکار آشپزی هم یاد می‌کنند. هر ساله صدها سرآشپز، نویسنده و ناشر کتاب‌‌های آشپزی از نقاط مختلف جهان در این  مسابقه به رقابت می‌پردازند.
کتاب «شیرینی‌های خشک» از ایران، سال گذشته برای شرکت در این مسابقه ارسال شد و پس از گذشت حدود دوماه، هیأت ژوری «گورمند» صلاحیت حضور این کتاب در مسابقه را تایید کرد و پس از چند ماه کنترل تمامی دستورات غذایی توسط برترین سرآشپزان جهان، نام ایران هم با این کتاب در فهرست کوتاه و در کنار کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و سوئد قرار گرفت.
تاکنون چهار عنوان از کتاب‌های این بانوی آشپزی ایرانی، با نام‌های «آشپزی مدرن» (سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، «آشپزی ایرانی» (سال ۲۰۱۶)، «دسر» (سال ۲۰۱۶) و «شیرینی‌های خشک» (سال ۲۰۱۸) در مسابقه جهانی گورمند مقام نخست را کسب کرده‌اند.

کتاب جدید مصطفی رحماندوست
منتشر شد
کتاب «شاخه‌ها در باد، ریشه‌ها در خاک» نوشته آقای مصطفی رحماندوست با تصویرگری خانم یگانه یعقوب‌نژاد و طراحی گرافیکی خانم نرگس زیانی در نشر نیستان منتشر شد.
مصطفی رحماندوست در این کتاب داستان دو نهالی را روایت می‌کند که تنها دوست یکدیگر بودند و با هم از آفتاب جان می‌گرفتند و با باران سیراب می‌شدند.
 با هم بزرگ شدند و دیگر نهال نبودند. آن‌ها درختان کوچکی بودند که از زندگی در کنار هم لذت می‌بردند. تا این‌که آدم‌ها به سراغشان رفتند و با دیواری بین آن‌ها فاصله انداختند.
داشتن دوستان خوب می‌تواند منجر به زندگی شادتر و اجتماعی‌تری بشود. به‌هر‌حال، بعضی اوقات حفظ دوستی‌ها به همین راحتی‌ها هم نیست. در این داستان دو درخت بعد از جدایی غمگین می‌شوند و رشدشان متوقف می‌شود. آن‌ها تصمیمی می‌گیرند که...

خیابانی به‌نام عبدالله انوار نامگذاری شد
در پی رأی شورای شهر به نامگذاری خیابان شنگرف در کتابخانه ملی به‌نام استاد عبدالله‌ انوار، وزیر ارشاد در توییتر نوشت: جهان او (عبدالله انوار) شگفت‌آور است.
از منطق و فلسفه و نجوم و نسخه‌شناسی. از تسلط بر دانش قدیم تا چیرگی بر علوم نوین. از نیک‌نفسی و بی‌آلایشی تا تکاپوی علمی در 94‌سالگی. خداوندا به‌سلامت دارش.

captcha
شماره‌های پیشین