481
سه شنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
1
رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان:

لشکر جوانان انقلابی وارد میدان مطالبه آرمان‌های انقلاب شوند

خبری عجیب که دیروز در صحن علنی مجلس پیچید

نامه 30 نماینده علیه لیست کی‌روش

گزارش «صبح نو» از ادامه اعتراض کامیون‌داران با وجود جلسه با وزرای راه و رفاه

دعوای 20 و 40 کف جاده‌های ایران

‌همه چیز از اعتصاب چند روزه كامیون‌داران شروع شد، از اعتصابی كه به‌دنبال اعتراض به عدم افزایش كرایه حمل‌‌و‌نقل ایجاد شد و مشكلاتی را در تمامی بخش‌ها فراهم كرد. در پی این اعتصاب، كامیون‌داران از عبور هرگونه تانكر و كامیون در طول مسیر جلوگیری و آن‌ها را به پیوستن به این اعتصاب ترغیب كردند. اعتصابی چند روزه كه در نهایت وزارت راه را بر آن داشت تا در توافقی با كامیون‌داران، افزایش كرایه آن‌ها را بپذیرد. وعده افزایش كرایه از تاریخ هفتم خرداد، كامیون‌داران شاكی را كمی آرام كرد. این رخداد و اعتراض صنفی، تبعاتی را در دیگر حوزه‌ها پدید آورده بود. كمبود بنزین و گازوئیل در شهرهای مقصد، به‌‌ویژه اصفهان، شیراز، هرمزگان و بوشهر و توابع‌شان از محرز‌ترین آن‌ها بود تا اینكه تانكرهای سوخت با اسكورت نیروی انتظامی به پمپ‌بنزین‌ها رسانده شدند تا از آثار روانی آن بر مردم كه در پی جمع ‌آوری سوخت بودند، جلوگیری كنند.

از اتاق فکر اقتصادی دولت چه خبر

نقشه تحریم در کاخ سفید، اثاث‌کشی در وزارت اقتصاد

نوزدهم اردیبهشت‌ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در سخنرانی خود در ساعت ده و نیم شب به وقت تهران، به صراحت اعلام کرد که کشورش از این پس، تعهدی به ماندن در برجام ندارد. اما این تنها روی سکه خروج آمریکا از برجام نبود. او تمامی شرکت‌های بزرگ بین‌المللی و کشورهای دنیا را تهدید کرد که اگر با ایران کار کنند، باید تاوان سنگینی بپردازند و شرایط را به نحوی پیش برند که برای تحریم‌های آمریکا علیه آنها هم آماده باشند.

تغییر نام معابر و میادین، دستور جلسه محبوب شورایی‌ها

اسم -فامیل‌بازی، کسب‌وکار من است

از انتخابات شوراهای شهر و روستا یک سالی می‌گذرد. در این مدت بیشترین موضوع و خبری که از شوراها سر زبان‌ها افتاد، جنجال‌هایی است که برای تغییر نام ایجاد شده بود. از تغییر نام کوچه و خیابان گرفته تا میادین و ساختمان. انگار این شوراها کمر به پاک‌سازی هرآنچه از قبل مانده، بسته‌اند.

گزارش «صبح نو» از بررسی 40‌سال شعر انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس

علا: اعتراض و عدالت‌طلبی را از انقلاب یاد گرفته‌ایم

هشتمین نشست تخصصی «چهل شاهد» با موضوع بررسی 40‌سال شعر انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس و با حضور آقایان اسماعیل امینی‌، آرش شفاعی و افشین علا روز دوشنبه، هفتم خرداد‌ماه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس برگزار شد.

مجلس به دنبال تغییر شریک تجاری ایران است؟

درس عبرت برای شیخ‌نشینان ابوظبی

امارات؛ کشوری کوچک با جمعیتی کم که طی 10 سال اخیر تلاش کرده همانند عربستان تا جایی که می‌تواند در توطئه و فشارهای روانی علیه ایران کم نگذارد، از جنجال بر سر جزایر سه‌گانه فارسی گرفته تا استفاده مکرر از واژه جعلی به جای خلیج فارس.

اتهام‌تجاوزجنسی‌به‌بازیگرمشهورسینمای‌آمریکا

دومینوی‌رسوایی‌هالیوودبه«فریمن»رسید

هفته گذشته خبری بهت‌آور منتشرشد. «مورگان فریمن» بازیگر مشهور و کهنسال هالیوودی به چند مورد آزار و اذیت جنسی متهم شد.

سرمقاله

مسوولیت و مطالبه

شماره‌های پیشین