sobhe-no.ir
479
یکشنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام امید مهدی‌نژاد

   رد قهری  
شایعه عدم توانایی تکلم محمدرضا عارف خودبه‌خود تکذیب شد. به گزارش برخی پایگاه‌های خبری، در پی شیوع شایعه عدم توانایی تکلم دکتر محمدرضا عارف، روز گذشته با صحبت کردن وی این شایعه خودبه‌خود و به طور قهری تکذیب شد. برخی از کانال‌های اصلاح‌طلب تندرو در پی سکوت درازمدت محمدرضا عارف در مورد مسائل و اتفاقات روز این شایعه را مطرح کرده بودند که عارف توانایی تکلم را از دست داده است و سکوت وی ناشی از رضایت نیست بلکه دل وی اهل شکایت نیست و این سکوت دلایل فیزیولوژیک دارد و از ناتوانی ایشان در تکلم نشأت می‌گیرد. گفتنی است عارف روز گذشته سکوت را شکست و گفت «از رییس‌جمهوری برای پیگیری مسأله حصر تقاضای وقت کرده‌ایم اما هنوز به کارگروه وقتی داده نشده است» و به تمام شایعات
پاسخ داد.

   اتفاقات  
در پی سقوط ارزش لیر ترکیه در برابر دلار و ثبت تورم نزدیک به ۴۰ درصد در این کشور، خبرنگاران برای ثبت وقایع بعدی به ترکیه عزیمت کردند. پیش‌بینی می‌شود طی این تحولات، اتفاقاتی مشابه اتفاقات کشورمان در ترکیه رخ دهد و علاوه برترند شدن هشتگ‌های براندازی و نقد بنیادین نظام و تقاضای برگزاری رفراندوم توسط فعالان سیاسی ترک، شاهد صف‌های چند صد کیلومتری مردم برای خرید ارز، خروج غیرقانونی پول از ترکیه برای خرید ملک در کشورهای همسایه و داغ شدن بازار شایعات اقتصادی در این کشور باشیم که البته تا این لحظه متأسفانه هنوز اتفاقی نیفتاده است.

   اندوه  
در پی درگذشت ناصر ملک‌مطیعی، ستاره سینمای پیش از انقلاب، موجی از تسلیت هنرمندان، ورزشکاران، دلاوران و مسوولان نظام را در برگرفت. ملک‌مطیعی که از نارسایی کلیه و تنگی نفس رنج می‌برد و طی هفته گذشته در بیمارستان بستری شده بود، جمعه شب درگذشت. گفتنی است علاوه بر هنرمندان و ورزشکاران، کلیه مسوولان فرهنگی، هنری، اجتماعی و محمود صادقی طی پیام‌های تسلیت جانگداز، ضمن انکار مسوولیت خود در ممنوع‌الکاری این بازیگر، مسوولیت‌ها را متوجه بقیه دانسته، در فقدان آن عزیز برجسته اشک اندوه ریختند.
گفتنی است همیشه همینطور بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین