479
یکشنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
10
افزایش بالای 10 درصد هزینه تحصیل

شهریه مدارس غیردولتی مشخص شد

کارمندان اخراجی شهرداری همچنان در بلاتکلیفی هستند

تسویه‌حساب‌های سیاسی گریبانگیر کارمندان

در آخرین روزهای اسفند نامه تعدیل و تسویه‌حساب به دست تعدادی از کارکنان قراردادی شهرداری تهران رسید. این نامه حکایت از خبری مبنی بر این داشت که در سال جدید هیچ قراردادی با آن‌ها از سوی شهرداری و شرکت‌های تابعه منعقد نخواهد شد.

صبح نو

کارمندان اخراجی شهرداری همچنان در بلاتکلیفی هستند

تسویه‌حساب‌های سیاسی گریبانگیر کارمندان

در آخرین روزهای اسفند نامه تعدیل و تسویه‌حساب به دست تعدادی از کارکنان قراردادی شهرداری تهران رسید. این نامه حکایت از خبری مبنی بر این داشت که در سال جدید هیچ قراردادی با آن‌ها از سوی شهرداری و شرکت‌های تابعه منعقد نخواهد شد.

در اسفند‌ماه نظام ارزشیابی کارکنان قراردادی شرکت‌ها و معاونت‌های شهرداری تهران در آستانه سال نو از سوی معاونت منابع انسانی ابلاغ شد و براساس آن باید چندین هزار کارمند در آزمون ارزشیابی شرکت می‌کردند. براساس این نظام‌نامه واحدهای تابعه شهرداری باید افرادی را که حائز نمره بالای 60 نشده‌اند، اخراج می‌کردند. هرچند که عده‌ای معتقد بودند تعدیل برخلاف وعده‌های مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر تهران است اما این اتفاق رخ داد و بسیاری از نیروها سال‌97 را با تلخی و از دست دادن شغل‌شان آغاز کردند.
نظام ارزشیابی به گونه‌ای طراحی شده بود که بسیاری از کارمندانی که در سال‌های اخیر به‌عنوان کارمند در شهرداری و بخش‌های مختلف آن مشغول‌به‌کار شده‌اند، به سختی می‌توانستند نمره بالای 60 کسب کنند. در چند ماه گذشته سایه تعدیل و اخراج از شهرداری و سازمان‌های تابعه به کابوسی برای کارمندان این سازمان تبدیل شده و ده‌ها تن از نیروها پس از تعدیل در مقابل ساختمان شهرداری و شورا هر روز به اعتراض به این روند می‌پردازند. نیروهای سالمی که سال‌ها به شهر و شهروندان خدمت کرده‌اند، امروز به‌دلیل تسویه‌حساب‌های سیاسی به سهولت کنار گذاشته می‌شوند با تاکید بر اجرای عدالت و عدالت‌محوری‌!

تعدیل چهار‌درصد از نیروهای شورای شهر
در ماه‌های اخیر علاوه‌بر تعدیل نیرو در شهرداری در شورای شهر نیز چهار‌درصد از نیروها تعدیل شدند و نیروهایی با سابقه 10 تا 15 سال کار، نامه پایان کار دریافت کردند. این تعدیل در حالی صورت گرفت که آقای محسن هاشمی، رییس شورای شهر اعلام کرد که به این موضوع رسیدگی خواهد کرد اما بنا بر گزارش‌های موجود و حضور نیروهای معترض تعدیل شده، تاکنون هیچ اقدامی برای ادامه کار آن‌ها صورت نگرفته است. حضور و اعتراض در مقابل شورای شهر و شهرداری تهران در سال جاری به اقدام هر روزه نیروهای تعدیل‌شده تبدیل شده است، آن‌ها با حضور در این اماکن خواهان شنیدن و رسیدگی به اعتراض‌های خود توسط رییس شورای شهر هستند. خانم زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به تعدیل‌های انجام‌شده در شهرداری تهران به روزنامه «صبح‌نو» می‌گوید: «وضعیت نیروی انسانی در شهرداری تهران بر اساس پست‌های مصوبه‌های شهرداری خیلی با یکدیگر تطابق ندارد
به گونه‌ای که در طی سالیان گذشته حدود 68‌هزار نیرو در شهرداری جذب شده و پست‌های سازمانی مصوب بسیار کمتر از تعداد نیرویی است که در شهرداری تهران حضور دارند، به همین دلیل باید بین پست‌های مصوب سازمانی و نیروی سازمانی تعادل ایجاد کرد.»
او ادامه می‌دهد: «تعدادی از نیروهای شهرداری تهران به‌صورت نیروهای قراردادی در شهرداری حضور دارند و زمانی که قرارداد آن‌ها تمام می‌شود، در بحث سامان‌دهی نیروهای انسانی، آن‌هایی که به‌صورت رسمی با سابقه طولانی فعالیت می‌کنند، می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.»

قراردادهای شهرداری تهران با پیمانکار است
رییس کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر تهران، ری و تجریش می‌افزاید: «نیروهایی که مدت قرارداد آن‌ها و همچنین مأموریت آن‌ها به اتمام می‌رسد طبیعی است که در طرح ساماندهی قرار گیرند. چراکه بسیاری از این نیروها با پیمانکاران قرارداد دارند، به همین دلیل شهرداری تهران موظف نیست که با این افراد ادامه همکاری داشته باشد. قراردادهای شهرداری تهران با پیمانکار است، به همین دلیل هم پیمانکار می‌تواند با نیروهایی که خود می‌خواهد ادامه همکاری داشته باشد.»
نوری اضافه می‌کند: «نیروهایی که قراردادهایشان توسط پیمانکاران شهرداری تهران تمدید نمی‌شود به شهرداری ربطی ندارند. بدون تردید نیروی انسانی اساس و پایه یک سازمان است و هر اندازه که این نیرو مورد توجه و حمایت قرار گیرد، سازمان بهتر به اهداف خود دست پیدا می‌کند و می‌تواند مأموریت‌های خود را دنبال کند.» او ادامه می‌دهد: «معتقدم سازمانی پویا خواهد بود که نیروی آن از نظر کیفی و کمی متعادل و متناسب با آن کار است. نیرویی که از لحاظ تخصص و تجربه و همچنین کارایی تناسبی با مأموریت‌های سازمان ندارد، نمی‌تواند سازمان را به اهداف خود برساند و موفقیت سازمان را تأمین کند.» رییس کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر تهران، ری و تجریش تاکید می‌کند: «مدیران تلاش می‌کنند که نیروها را بر اساس کارآمدی و تخصص‌شان سامان‌دهی کنند. اگر نیروها از تخصص لازم برخوردار نباشند، حتماً در طرح ساماندهی به آن‌ها پرداخته خواهد شد.»

شهردار وقت چه می‌گفت؟
آقای محمدعلی نجفی، شهردار وقت تهران عنوان می‌کرد که مدیریت جدید قصد کنار گذاشتن این نیروها را ندارد، او روز 24‌مهرماه در پاسخ به سوالی درباره نیروهای فعال در شهرداری و شایعه تعدیل آن‌ها گفته بود: «بر اساس آخرین گزارش 68‌هزار‌و‌136‌نفر به‌عنوان نیروی انسانی ذکر شده است. تعدادی کارگر و کارمند پیمانکاران خدماتی هم داریم که کار رفت‌وروب شهر، جمع‌آوری پسماند و... را انجام می‌دهند. اگر آن کارگران و کارکنان را هم حساب کنیم البته کادر شهرداری نیستند، ماهانه ما به جانشینی از پیمانکار حقوق آن‌ها را پرداخت می‌کنیم که جمعش 125هزار‌نفر می‌شود اما واقعاً این افراد پرسنل شهرداری نیستند.»
او تاکید کرده بود: «به هیچ عنوان قصد تعدیل و اخراج نداریم، البته اگر کسانی اهل کار نباشند یا معلوم شود با زد و بند وارد سیستم شده یا در محل کار نبوده و حقوق می‌گرفتند؛ حساب آن‌ها جداست، اما باید از سایر کارکنان استفاده بهینه کنیم.»
بر اساس آمارهای به‌دست‌آمده در سال جاری نزدیک به 10‌هزار نیرو باید با شهرداری خداحافظی کنند. چهاردرصد نیرویی که نیروهای پیمانکاری به‌شمار می‌روند، در قالب شرکت‌های مختلف برای شهرداری کار می‌کنند و حقوق و مزایای آن‌ها از محل بودجه عمرانی شهرداری تأمین می‌شود. حالا اگر این تعداد این از شهرداری تهران اخراج شوند معلوم نیست به چه سرنوشتی دچار شوند.

captcha
شماره‌های پیشین