sobhe-no.ir
479
یکشنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
1

نخستین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه

مجری‌برنامه‌سحرگاهی‌شبکه‌دو درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»

برنامه سحرگاهی حرکت‌لبه مرز است

«خوان نیاز» برنامه سحرگاهی شبکه دوسیماست که به تهیه‌کنندگی آقای‌ رحیم‌ صادق‌پور و اجرای آقای ‌سید‌ مرتضی‌ جوادی به‌روی آنتن می‌رود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران: مؤلفه‌های قدرت ایران پس‌دادنی نیست

ایران چگونه قدرت برتر منطقه شد

هیچ فرمانده‌ای حاضر نمی‌شود عمق استراتژیک خود را در میدان نبرد از دست بدهد، نه تنها دوست ندارد چنین اتفاقی رخ دهد بلکه همه آنچه را دارد در توان می‌گیرد تا روز‌به‌روز بر عمق نفوذ و عمق استراتژیک خود بیافزاید؛ و این توان استراتژیک لزوماً به ادوات نظامی محدود نمی‌شود و مسائل مختلفی را در برمی‌گیرد، فرمانده حتی وقتی در میدان نبرد هم نباشد باید قائل به داشتن مقوله‌ای باشد که در بزنگاه‌های مختلف بتواند از آن استفاده کند. به عبارتی داشتن این توان به معنای قابلیت تقویت بسترهای غیرنظامی و نیز ایجاد انعطاف در آن برای مقابله یا دور ماندن از حملات در زمان جنگ نیز بسیار ارزشمند هست.

«صبح‌نو» بررسی می‌کند

اندر حکایت نسخه‌های فارسی تلگرام

یک ابهام این روزها ذهن مردم را به خود مشغول کرده مبنی بر این‌که چرا به‌‌رغم فیلترینگ تلگرام نسخه‌های فارسی این پیام‌رسان مانند هاتگرام، تلگرام طلایی و سایر نسخه‌های غیررسمی تلگرام همچنان کار می‌کنند و حتی در فروشگاه‌های ایرانی نسخه‌های بی‌شماری از تلگرام بدون اطمینان از امنیت این نسخه‌ها، موجود و در دسترس است؟

چطور سه دختربچه کوچکترین کتابخانه روستایی ایران را معروف کردند

ما این روستا را جهانی کردیم

چند سالی می‌شود که روستاهای کتابخوان یا طرح‌های کتاب‌خوانی در جشنواره‌های مختلف معرفی می‌شوند. دیگر تقریباً در کشور، روستایی بدون کتابخانه وجود ندارد و همه مردم روستا با وجود محرومیت هم کتاب‌هایی را خوانده‌اند که شاید شهری‌ها آ‌نها را نمی‌شناسند. شاید به جرأت یکی از روستاهای قهرمان را در این حوزه، روستای دهکهان شهرستان کهنوج کرمان بتوان معرفی کرد. روستایی که جزو نخستین روستاهای دوستدار کتاب و الگویی برای دیگر روستاها بوده است؛ اما قهرمان کتابخانه روستا سه دختربچه نوجوان هستند.

حجت‌الاسلام رجبی، قائم مقام مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره):

«قرآن» هم کتاب هدایت است هم کتاب نظریه‌پردازی

نشست علمی «قرآن و نظریه‌پردازی در علوم انسانی» از سوی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در بخش حوزوی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد. در این نشست حجت‌الاسلام محمود رجبی، قائم‌مقام این مؤسسه الزامات و ضرورت‌های تحول در علوم انسانی بر مبنای آموزه‌های قرآن را تشریح کرد.

پاتوق‌های اخلاقی

یادداشت دکتر علی دارابی عضو هیات‌علمی دانشگاه صداوسیما

سرمقاله

عبور از برجام

عارف دوباره رقیب لاریجانی می‌شود

مثلث رقابت در بهارستان

انتخاب اعضای هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی برای سال سوم دوره دهم مجلس چهارشنبه، نهم خردادماه در دستور کار وکلای ملت قرار دارد، در این چندروز باقی‌مانده گمانه‌زنی‌های مختلفی برای حضور برخی چهره‌ها مطرح می‌شود و آخرین رایزنی‌ها و لابی‌ها با برگزاری افطاری‌های سیاسی در جریان است.

شماره‌های پیشین