sobhe-no.ir
477
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
11
بررسی تطبیقی نقاشی‌های ناصر پلنگی و اتو دیکس توسط آلیس بمباردیه

زائران حماسه روی دیوارهای مسجد جامع خرمشهر

در خلال سال‌های 1929-1932 و 10سال بعد از جنگ جهانی اول یک اثر سه‌ لته‌ای چوبی با عنوان «جنگ» توسط «اتو دیکس» خلق شد و یکی از مهم‌ترین شاهکارهای الهام‌بخش در اروپا شد. در دهه‌1920 تورم بالا و بی‌ثباتی اقتصادی مشخصه کشور آلمان بود. هنرمندان آن، نگاه بدبینانه‌‌ای به این دوران داشتند. نخستین‌بار اتو دیکس بود که در جنبش هنری موسوم به «اکسپرسیونیسم» شرکت کرد. این جنبش بر ذهنیت هنرمند تاکید داشت و درصدد بود تا با تحریف واقعیت، احساسات را با شدت زیادتری بیان کند. اتو دیکس این جنبش را در واکنش به جنگ پایه‌گذاری کرد. اثر هنری «جنگ» بر مبنای این جنبش هنری ایجاد شد که هدف آن بسط واقعیت به تمامی و به‌صورت انعطاف‌ناپذیر و بی‌محابا بود.

خبر

صبح نو

خبر

 در پی گزارش «صبح‌نو» در مجلس شورای اسلامی کلید خورد
تحقیق و تفحص از مذاکرات پنهانی دولت با تلگرام
در‌حالی‌که روزگذشته سخنگوی دولت در پایان نشست هفتگی خود در پاسخ به سوالی پیرامون گزارش روزنامه «صبح‌نو» در خصوص توافق محرمانه مدیر تلگرام و دولت در تهران و عدم پایبندی تلگرام به این توافق، ابراز بی‌اطلاعی کرده‌‌ و گفته بود: «در مورد این موضوع اطلاعی ندارم و بی‌تقصیرم» ۳۶‌نماینده مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از مذاکرات پنهانی دولت با پاول دوروف، مدیر تلگرام را تهیه و تدوین کردند.  متن این تحقیق و تفحص به شرح ذیل است: خواهشمند است در اجرای ماده‌(214) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، درخواست تحقیق و تفحص ذیل را جهت رسیدگی به کمیسیون تخصصی ذی‌ربط ارجاع فرمایید. با توجه به اخبار منتشر شده اخیر درخصوص مذاکرات پنهانی دولت با مدیر تلگرام، لطفاً در خصوص صحت خبر و جزئیات توافقات احتمالی گزارش دهید. روزنامه «صبح نو» در روزهای قبل از مذاکرات پنهانی دولت با مدیر تلگرام در سال‌94 در تهران پرده برداشته بود که این خبر بازتاب‌هایی را به‌دنبال داشت.
جزئیات این توافق به شرح ذیل است:
1-  تلگرام باید تضمین دهد اطلاعات کاربران ایرانی را به غیر که احتمالاً در اینجا شرکت‌ها یا دولت‌های غربی است ندهد.
2-  تلگرام تضمین دهد مقررات ایران را در مسائل فرهنگی رعایت کند.
3-  تلگرام تضمین دهد منافع اقتصادی حاصل از ایران را با دولت تقسیم کند.
4-  تلگرام باید تعهد دهد که احکام دادگاه‌های ایران را به رسمیت می‌شناسد.
توافقی که ابوالحسن فیروزآبادی، دبیرشورای عالی فضای مجازی نیز 20‌فروردین در مجلس به آن اشاره کرد مبنی بر این‌که وزارت ارتباطات با تلگرام توافقاتی داشت که در این راستا همکاری‌های خوبی تا دی‌ماه‌96 انجام شد. اما در ماجراهای دی‌ماه سال‌96 تلگرام به توافقات عمل نکرد. پس از آن حسام‌الدین آشنا در 6‌اردیبهشت در توییتر خود از آن خبر داد: «مجوز استقرار سرورهای شبکه توزیع محتوای پیام‌‌رسان تلگرام(CDN)  در ایران لغو شده است و ترافیک این پیام‌رسان تنها از طریق ارتباطات بین‌المللی کشور راه‌یابی خواهد شد. این تسهیلات حاصل یک توافق مشروط بود، حالا که مؤسس تلگرام به تعهداتش عمل نکرده است دلیلی برای ادامه آن باقی نمی‌ماند.» هنوز هیچ مقام دولتی در رابطه با نحوه همکاری تلگرام توضیحی نداده است. همچنین به‌جای پاسخگویی و عذرخواهی از ملت به‌خاطر توافق پنهانی و ضعیف خود در همین ایام که آمریکا تحریم‌های خود علیه ایران را تشدید کرده است، 6‌وزیر دولت در نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی درخواست رفع مسدودیت برای شرکت‌های آمریکایی یوتیوب و توییتر را نیز مطرح کرده‌اند. معلوم نیست این‌بار چه توافق پنهانی با طرف غربی انجام شده است. به گزارش مهر در رابطه با این توافقات سوالاتی مطرح است که می‌بایست به آن پاسخ داده شود. چرا که مسائلی از قبیل حمله داعش به مجلس شورای اسلامی و اغتشاشات دی‌ماه سال قبل بر بستر تلگرام انجام شد و شخص مدیر تلگرام در دی‌ماه سال قبل صراحتاً در توییتر خود از اغتشاش‌گران حمایت و پشتیبانی کرد. هزینه‌های مادی و معنوی که این توافق بر کشور تحمیل کرد قابل کتمان نیست و تکرار این نوع توافقات به هیچ‌وجه قابل پذیرش نخواهد بود.
در این توافق‌نامه ذکر شده که تلگرام می‌بایست تضمین دهد منافع اقتصادی را با دولت ایران تقسیم کند. در این خصوص مشخص نیست این درآمد دولت ذیل کدام یک از ردیف‌های بودجه دولت قرار گرفته، درآمد کسب‌شده به حساب کدام شخص یا نهاد واریز شده و چگونه خرج شده است. مطابق قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مجلس شورای اسلامی می‌بایست متن این توافق‌نامه منتشر شود تا مشخص شود چه تعهداتی و چگونه از طرف خارجی گرفته شده و چه میزان از آن رعایت شده است.
سؤالات فرعی تحقیق و تفحص نیز به شرح زیر است:
1- از آنجایی که طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب تعرض به امنیت و حریم مردم در پیام‌رسان‌ها «حرام شرعی» است. در این مذاکرات آیا حریم خصوصی مردم تضمین شده است یا خیر؟
2-  اگر بخشی از سرورهای تلگرام به داخل کشور منتقل شده، منافع و نحوه بهره‌برداری و فروش دولت از ترافیک سرورهای تلگرام چگونه بوده و رقم‌های هنگفت دریافتی از مردم بابت فروش و تبادل ترافیک تلگرام به‌جای اینترنت بین‌الملل به حساب کدام شخص یا مجموعه واریز شده است؟

حمله سایبری به ایمیل‌های سازمانی
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای نسبت به حملات سایبری به سرویس‌دهنده‌های ایمیل سازمانی در سطح کشور هشدار داد. این مرکز اعلام کرد: پیرو گزارش‌های واصله از سطح کشور،‌ حملات به سمت سرویس‌دهنده‌های ‫ایمیل سازمانی افزایش شدیدی داشته است.
این حملات در قالب brute force روی رمز عبور از طریق پروتکل‌های imap و pop۳ و نیز حمله DOS از طریق ارسال دستورات پی‌درپی imap و pop۳ صورت می‌گیرد. مرکز ماهر اکیداً توصیه کرده که مدیران سیستم نسبت به بررسی وضعیت امنیتی سرورهای ایمیل خود و اجبار کاربران در انتخاب رمزهای عبور مناسب و پیچیده اقدام کنند. همچنین لازم است سیاست مسدودسازی حساب کاربری در صورت چندین‌بار تلاش با رمز عبور موفق (account lockout)  فعال باشد. لازم است مدیران سیستم‌های سازمانی، ضمن نظارت بر رویدادنماهای ثبت شده در سرور ایمیل،
در صورت مواجهه با اختلالات مشابه موضوع را به اطلاع مرکز ماهر برسانند.‬‬

 

captcha
شماره‌های پیشین