477
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
1
«صبح نو» در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر جلوه‌های دیگری از دفاع‌مقدس را بررسی می‌کند

مادرانِ جعبه آینه‌ها

ظاهراً جنگ فرایندی کاملاً مردانه است اما در جنگی تمام‌عیار کجا می‌توان نشانی از زنانگی یافت؟ پاسخ ساده است: زمانی که جنگ از سوی یکی از دو طرف، وجه دفاعی به خود می‌گیرد. موضع زنانه در زمان تجاوز، موضعی تدافعی است. درباره شکل تدافعی، اگر به تفاوت رفتار زن با مرد توجه کنیم، درمی‌یابیم که معمولاً آنکه سرانجام از مرز واقعی خانه‌اش دفاع می‌کند، زن است. رفتار مردانه در چنین موقعیت‌هایی یا رفتاری تهاجمی است که از مرز عبور می‌کند یا رفتاری توأم با عقب‌نشینی.

خداحافظی با مرد صراحت و تفنگ

خبر

پخش سری جدید بزرگ‌ترین کار گروهی تلویزیون شروع می‌شود

میزبانی سیستان و بلوچستان از «فرمانده 4»

ایده مستند مسابقه فرمانده از ابتدای سال 1390 شکل گرفت. ایده اولیه این بود که آدم‌های معمولی در موقعیت‌هایی قرار گیرند که در زندگی عادی امکان تجربه آن را نداشتند. باور به این واقعیت که هر فردی در درون خود نیروهای ناشناخته‌ای دارد و تلاش برای کشف این نیروها، انگیزه گروه سازنده برای ساخت مستند مسابقه فرمانده شد.

ظریف: ایران به دوران پس از آمریکا می‌اندیشد

12 پاسخ به 12 اتهام

در ادامه نمایش مضحکانه ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در کاخ سفید مبنی بر خروج ایالات متحده از تعهد بین‌المللی و چند جانبه برجام بدون داشتن دلایل مستدل مبنی بر عدم پایبندی جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش، شاهد سفر اخیر مایک پمپئو، وزیر جدید امور خارجه آمریکا ( رییس سابق سازمان سیا ) به منطقه خارومیانه با هدف ایجاد ائتلاف ضدایرانی در منطقه و جهان هستیم که ماحصلش در سخنرانی وی در مرکز مطالعاتی «هریتیچ» بیان شد. البته این سخنرانی بار دیگر سناریوی تکراری و نخ‌نمای سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا را در قبال جمهوری اسلامی ایران (با تمرکز بر جدایی بین مردم و حکومت) در 12 بند آشکار می‌سازد.

«صبح نو» آمار کم‌طلاق‌ترین استان‌های ایران را بررسی می‌کند

ردپای سنت پای سفره عقد

درباره طلاق و رشد شیب آن حرف‌وحدیث‌های زیادی وجود دارد. درحالی‌که همه از افزایش طلاق در کشور می‌گویند و سال 96 را «پر طلاق‌ترین سال» می‌نامند، استان‌هایی هم هستند که آمار طلاق‌شان از همه کمتر است. استان‌هایی که از نظر بسیاری از کارشناسان، توجه به سنت یکی از عوامل پایین آمدن آمارشان است.

پاسخ‌های وزیر کشاورزی درباره مشکلات، نمایندگان مردم را قانع نکرد

کارت زرد مجلس با طعم گرانی

وزیر جهاد کشاورزی در جریان رسیدگی به سؤال یکی از نماینده‌ها درباره نابسامانی‌های ایجاد شده در حوزه‌های مختلف از گوشت و مرغ گرفته تا خریدهای تضمینی و جبران خسارات کشاورزان، در مجلس شورای اسلامی حاضر شد اما جواب‌های آقای وزیر نتوانست نماینده‌ها را قانع کند و همین موضوع باعث شد تا نخستین کارت زرد دولت در نیمه دوم ریاست جمهوری نصیب آقای محمود حجتی شود.

«صلاح زواوی» سفیر فلسطین در تهران با «صبح‌نو» مطرح کرد

رژیم اسرائیل به دنبال تکرار اندلس

6هفته از راهپیمایی «جمعه‌های بازگشت» فلسطینی‌ها نسبت به انتقال سفارت آمریکا به قدس در نوار غزه می‌گذرد، راهپیمایی‌هایی که تا کنون صدها کشته و مجروح در برداشته و رژیم صهیونیستی قساوت و دشمنی خود به مردم مظلوم فلسطین را با شهادت آنها همچنان نشان می‌دهد. به خصوص در هفته اخیر که همزمان با هفتادمین سال اشغالگری سرزمین فلسطین بود و مردمی که برای راهپیمایی و اعتراض به سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی به تظاهرات پرداخته بودند را آماج گلوله‌های خود قرار داد که براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت فلسطین راهپیمایی‌های 14 و 15 می( 24 و 25 اردیبهشت‌ماه) بیش از یکصد نفر شهید و نزدیک به سه هزار مجروح در برداشته است.

سرمقاله

همکاری دولت- ملت برای غلبه بر رژیم‌چنج- برجام جدید

شماره‌های پیشین