476
سه شنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
1
مادورو پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری شد

شکست انتخاباتی آمریکا؛ این بار در ونزوئلا

شورای انتخاباتی ونزوئلا روز گذشته پیروزی «نیکلاس مادورو» با کسب 68 درصد از آراء را اعلام کرد تا بار دیگر شکستی برای سیاست‌های امپریالیستی آمریکا در کاراکاس به شمار آید.

«صبح‌نو» از شکل‌گیری هنر در میان غیرهنرمندان گزارش می دهد

انجمنی با استعدادهای ذاتی

بیشتر از 12سال است که در کنار انواع انجمن‌ها و تشکل‌های هنری که وجود دارد، گروهی با عنوان انجمن «هنرمندان خودآموخته» شکل گرفته است که در آن هنرمندانی از دل مردم شهرها، روستاها و مناطقی حضور دارند که دنیای هنر، آ‌نها را به شکل دیگری درگیر خود کرده است.

زنگنه: جریمه‌ای شامل شرکت فرانسوی نمی‌شود

توتال، آمال نافرجام

شرکت آمریکایی-فرانسوی توتال برای دومین‌بار در دو دهه اخیر با وجود داشتن قراردادهای سنگین و چند میلیارد دلاری فعالیت در ایران را متوقف کرد و قرار است بازهم بدون پرداخت جریمه راهی کشورش شود، آن‌هم در شرایطی که حداقل پنج‌میلیارد دلار ضرر به کشورمان زده است.

سالار عقیلی در گفتگو با صبح نو:

دعا می کنیم ایران از گروه خود صعود کند

سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ به‌نام «11 ستاره» با صدای آقای سالار عقیلی و موسیقی آقای بابک زرین و شعر آقای احسان افشاری یکشنبه ضمن مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال با حضور اعضای تیم ملی فوتبال و جمعی از هنرمندان و مسوولان در تالار وحدت رونمایی شد.

12درخواست واشنگتن برای توافق جدید با تهران

نمایندگان مجلس: ایران شرط‌پذیر نیست

«پمپئو» همان پهلوان‌پنبه‌ای که از سر عجز به سردار سلیمانی نامه نوشت، حال در تبلیغات نمایشی، راهبرد آمریکا بعد از خروج این کشور از برجام را تشریح کرد.

«صبح‌نو» از بازار سیاه فروش طرح ترافیک و هزینه‌های عجیب‌وغریب آن گزارش می‌دهد

سودجویی پشت تابلوهای نارنجی

با روی کار آمدن شورای پنجم، پرونده طرح ترافیک قدیمی، پس از گذشت 20‌سال بسته شد. روز 15‌اردیبهشت‌ماه امسال بود که طرح ترافیک رسماً در تهران اجرایی شد. طرحی که در ابتدا حرف‌وحدیث‌های زیادی داشت و بعد از ماه‌ها کش‌وقوس بالاخره به اجرا درآمد، اما اجرای این طرح جدید هم مثل هر طرح دیگر پرحاشیه شد. پررنگ‌ترین حاشیه آن هم ایجاد بازار سیاهی است که برای فروش مجوز به راه افتاده است؛ کسب‌وکارهای زیرزمینی که جیب عده‌ای را پر می‌کند.

ورود هیأت نظارت بر نمایندگان به «اظهارات تفرقه‌افکنانه» نماینده اصلاح‌طلب کازرون

امام جمعه کازرون: مسوولیت‌های خود را متوجه دیگران نکنیم

کـــــازرون پــــس از نــــاآرامی‌هـــــــــای چهارشنبه‌شب هفته گذشته خود، به آرامش رسیده و وضعیت شهر عادی شده است، اتفاقی ناگوار که تلفات جانی نیز به همراه داشته و به همین دلیل می‌طلبد مسوولان استانی در این زمینه برای اظهارنظرهایی که ممکن است موجب تنش شود احتیاط جانب را رعایت کنند.

سرمقاله

نابخردی ورای اطلس

صبح نو

سرمقاله

نابخردی ورای اطلس

آمریکا باز برای ایران تعیین تکلیف کرده است؛ وزیر خارجه امنیتی‌اش 12دستورکار روشن داده که هیچ حرف تازه‌ای در آن نیست و تکرار همه ادعاهای 40‌ساله آمریکایی‌ها علیه ایران است. برای چندمین‌بار در 20‌سال اخیر از زبان مقامات آمریکایی گفته شده که شدیدترین تحریم‌ها را اعمال خواهند کرد؛ ظاهرا این شدیدترین‌ها انتهایی ندارد، چون کلینتون، بوش و اوباما هم چنین کردند و باز هم ایران پابرجا ماند. نکته تمسخرآمیز اعلام مواضع رییس سابق سیا بود که گفت اگر ایران این درخواست‌ها را فوری قبول کند، ما هم مشکلات اقتصادی‌اش را به‌سرعت حل می‌کنیم؛ دولتی که برآمدنش بر ادعای حل مشکلات کشورش بود، چگونه می‌تواند برای دیگران نسخه شفا بپیچد، مضاف بر این‌که با همین وعده‌ها لیبی را به قهقرای تاریخ بردند و حالا خوش‌خیالانه سناریوهای تکراری‌شان را تکرار می‌کنند. تصویری که پمپئو از آمریکا ارائه کرد، یک چهره لرزان، خسته و شکست‌خورده بود که گویا راهی جز اعمال فشار اقتصادی خصمانه ندارد و چشمانش را معطوف به شورشی داخلی کرده که ایادی آن به راه بیندازند. درخواست‌هایی عجیب که جز از ذهنی کُند و خرفت برنمی‌آمد و هیچ تناسبی با قامت استوار ایران نداشت، مانند یک هفت‌تیرکش که دنیا را از درون فیلم‌‌های کابویی به نظاره نشسته است.

 

captcha
شماره‌های پیشین