sobhe-no.ir
475
دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
8

خبر

گفت‌وگو با همسر شهید مدافع حرم مصطفی عارفی

بانی روزه‌های کامل ملیکا شد

دفترچه‌اش را که باز می‌کند، با بغض می‌گوید: «تمام زندگی همسران شهدا در این مصراع خلاصه می‌شود که من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود...» با بغض دلنوشته‌ها و درد دل‌هایش را با همسر شهیدش می‌خواند: «مطصفی جان، تو لحظه تحویل سال، از امام مهربانی‌ها چی خواستی؟ زیر لب چی زمزمه کردی، که آمینش را از من خواستی؟...»

صبح نو

خبر

صدور شناسنامه شغلی برای ایرانیان
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مقرر شد ضمن هماهنگی و تعامل با نهادها و دستگاه‌های مختلف به‌ازای هر فرد ایرانی شناسنامه شغلی صادر شود تا به میزان آمار اشتغال و مسائل مربوط به آن کمک کند. آقای عیسی منصوری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه کارگروه اشتغال که در محل استانداری تهران برگزار شد، اقدام عملی جهت ایجاد اشتغال را لازم دانست و گفت: پرداخت تسهیلات لزوماً ایجاد اشتغال نمی‌کند، بلکه باید تلاش کنیم تا مشکلات اصلی تسهیلات را حل کنیم. وی افزود: همه افراد از دسترسی آسان به تسهیلات محروم هستند، به همین دلیل پرداخت تسهیلات باید در ابتدا ایجاد اشتغال کند و از سوی دیگر دسترسی‌ها را تسهیل بخشد. وی تصریح کرد: اکنون با کمبود منابع در حوزه اشتغال‌زایی روبه‌رو هستیم. منابعی که در اختیار داریم کافی نیست؛ ما به‌دنبال حل مسائل از طریق دریافت تسهیلات نیستیم؛ بلکه باید تلاش کنیم با همین مقدار تسهیلات بتوانیم به‌طور هدفمند مشکلات را حل کنیم.
 
مجازات جرائم شکار و صید اصلاح می‌شود
معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه مجازات نقدی تعیین‌شده در قانون شکار و صید فاقد بازدارندگی لازم و اثربخشی مطلوب است، از اصلاح مجازات جرائم شکار و صید خبر داد. آقای حمید ظهرابی، معاون سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: با توجه به اینکه قانون شکار و صید مصوب سال‌1346، آخرین‌بار در سال‌1375 موردبازنگری و اصلاح قرار گرفت، باگذشت حدود 22‌سال از آخرین بازنگری قانون یادشده، مجازات نقدی تعیین‌شده در این قانون برای جرائم شکار و صید فاقد بازدارندگی لازم و اثربخشی مطلوب بود. وی تصریح کرد: بر این اساس ضمن بهره‌گیری از نظرات دفاتر تخصصی سازمان، کارشناسان و متخصصان حیات‌وحش و همچنین حقوق‌دانان آشنا با مسائل زیست‌محیطی و امور مرتبط با شکار و صید، مجازات نقدی موضوع مواد 10 تا 13 قانون شکار و صید مورد بازنگری قرار گرفت. ظهرابی ادامه داد: به‌منظور افزایش میزان بازدارندگی مجازات پیش‌بینی‌شده و روزآمد کردن و اثربخش نمودن آن‌ها، پیشنهادهای اصلاحی جهت تغییر این مجازات نقدی در سازمان حفاظت محیط‌زیست تهیه و به‌منظور تصویب نهایی به هیات دولت ارسال شد. خوشبختانه پس از بررسی، پیشنهادهای سازمان حفاظت محیط‌زیست در جلسه هیات دولت مورخ 16‌اردیبهشت‌ماه‌96 تصویب شد.
 
مخالفت فرمانداری با افزایش بیش از 5/12‌درصد
نرخ کرایه تاکسی‌ها
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به رد مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس توسط فرمانداری تهران از پیشنهاد فرمانداری برای افزایش حداکثر 5/12درصدی نرخ کرایه‌های تاکسی خبر داد. آقای محسن هاشمی در تشریح مصوبات شصت‌وپنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: نخستین دستور جلسه امروز ادای سوگند محمد‌علی افشانی، شهردار جدید تهران بود که پس از انجام مراسم تحلیف کار خود را در شهرداری تهران آغاز کردند. وی درباره رد مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس توسط هیات انطباق فرمانداری تهران، گفت:‌ نامه فرمانداری تهران به شورای شهر ارسال شده و این موضوع در کمیسیون حمل‌ونقل در حال بررسی است و در روز سه‌شنبه هفته آینده در صحن شورا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پیشنهاد فرمانداری تهران این است که کرایه‌ها از 5/12درصد بیشتر افزایش پیدا نکند. وی افزود: تخصیص پرداخت مطالبات مردم توسط شهرداری تهران یکی دیگر از دستور جلساتی بودکه امروز مورد بحث و بررسی اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت. در این‌باره شهرداری لایحه جدیدی ارائه کرده است و تا زمانی که این لایحه ارائه می‌شود مقرر شد تا سه ماه آینده مصوبات شورا مبنای کار قرار گیرد.
 
وعده خودروسازها برای آغاز مجدد نوسازی
تاکسی‌ها از خرداد
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان این‌که سازمان برنامه و بودجه مبلغ 180‌میلیارد‌تومان اعتبار به‌منظور نوسازی ناوگان تاکسیرانی تخصیص داده است، گفت: با وصول بدهی‌های معوق شرکت‌های خودروساز، آن‌ها نیز قول داده‌اند طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده را از ابتدای ماه آینده به جریان بیندازند. آقای مرتضی ضامنی با بیان اینکه طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی‌از بهمن‌ماه سال‌94 آغاز شد، اظهار کرد: تا کنون 71‌هزار تاکسی فرسوده از رده خارج و 61‌هزار دستگاه تاکسی جدید به متقاضیان واگذار شده است. همچنین برای 10‌هزار دستگاه تاکسی فرسوده نیز اسقاط بدون جایگزین انجام شده است. وی ادامه داد: علت توقف دو مرحله‌ای این طرح عدم تناسب اعتبارات و انباشت فرسودگی است. به عبارت دیگر اعتباری که گمرک موظف به «کارسازی به حساب شرکت خودروساز» بود متناسب با حجم انباشت خودروهای فرسوده نبود و همین امر منجر به توقف طرح شد. مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور افزود: با پیگیری‌های اتحادیه تاکسیرانی، اعلام شد که سازمان برنامه و بودجه مبلغ 180‌میلیارد‌تومان در این حوزه اعتبار تخصیص داده است و با این تخصیص اعتبار ایران خودرو نیز تأیید کرد که 100‌میلیارد تومان بدهی معوق آن‌ها در حال وصول است. بنابراین شرکت خودروساز قول داد که طرح نوسازی را در ابتدای ماه آینده به جریان بیاندازد و این حدود 4500‌نفری که پشت نوبت طرح معطل ماندند می‌توانند فرایند نوسازی تاکسی خود را تکمیل کنند.

captcha
شماره‌های پیشین